22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego niektórzy piłkarze noszą maski na meczach mistrzostw świata w Katarze i jaki jest ich cel?  – Naucz mnie o nauce

Dlaczego niektórzy piłkarze noszą maski na meczach mistrzostw świata w Katarze i jaki jest ich cel? – Naucz mnie o nauce

Uwaga mediów skupia się obecnie na Mistrzostwach Świata FIFA 2022, jednym z najbardziej pożądanych wydarzeń piłkarskich ze wszystkich, które zbliżają się do długo oczekiwanego finału, aby zobaczyć, który kraj zwycięży.

To piłkarskie wydarzenie przyniosło wiele ciekawostek o kulturze innych krajów, zawodnikach ze wszystkich krajów, trenerach i kibicach, a także wielu innych kwestiach. Wśród nich do najbardziej unikalnych należały dziwne maski noszone przez niektórych piłkarzy z różnych krajów, takich jak Son Heung-min, który reprezentował Koreę Południową lub Jusko Gvardiol, chorwacki zawodnik.

Chociaż nie jest to pierwszy raz, gdy piłkarze są widziani za pomocą tego urządzenia, nie jest to zbyt częste, aby pojawiali się w ten sposób, więc ze względu na bieżący turniej FIFA World Cup, który oglądają widzowie z całego świata, to Przyciągnęła wiele uwagi, ponieważ większość ludzi nie wie, czym się zajmuje ani dlaczego umawia się z piłkarzami.

W związku z tym w sieciach społecznościowych udostępniono wiele teorii, a nawet sądzono, że jest to imitacja krajów lub drużyn, symbol świętowania lub zastraszania, jednak to narzędzie nie ma z tym nic wspólnego. W tej notatce powiemy Ci, czym jest ta dziwna maska ​​​​i do czego służy, czytaj dalej!

Dlaczego niektórzy piłkarze noszą maski na mundialu w Katarze?

Ta dziwna maska ​​jest używana przez niektórych piłkarzy jako ochrona twarzy, w rzeczywistości są one znane jako „maski ochronne” i są dokładnie zaprojektowane do ochrony tej części twarzy po urazach, takich jak złamania twarzy i/lub rekonwalescencja po urazach przypadkach urazów chirurgicznych, jak również w zapobieganiu urazom w sportach kontaktowych.

To urządzenie jest bardzo funkcjonalne dla sportowców, ponieważ powrót do zdrowia po tego typu urazach może być powolny, co może wykluczyć ich z gry na długi czas, jednak ta maska ​​​​pozwala im wcześniej wrócić na boisko, zmniejszając związane z tym ryzyko. Zrób to, zanim uraz całkowicie się zagoi.

READ  Chivas ma już nowego trenera w swoim składzie Verde Valley, więc czy zastąpi Marcelo Michelle Linio?

W rzeczywistości nie tylko piłkarze używają tych ochraniaczy, generalnie są one używane przez różnych sportowców, którzy odnieśli podobną kontuzję podczas treningu lub gry, iz tego powodu można zobaczyć baseball, koszykówkę, hokej i rugby graczy między innymi z tego typu maskami.

Na przykład w przypadku koreańskiego piłkarza Son raporty CNN poinformowało, że na początku listopada, na tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata 2022, doznał złamania oczodołu, co prawdopodobnie uniemożliwiłoby mu udział w imprezie, ale maska ​​pozwoliła mu być na boisku.

Jak pokazano, te osłony twarzy zostały zaprojektowane przy użyciu technologii, takich jak drukowanie 3D, skanowanie 3D i algorytmy projektowania cyfrowego. I wykazali w laboratoriach, że jest wystarczająco mocny, aby osiągnąć wymaganą odporność i ochronę przed uderzeniami różnych sportów, takich jak piłka nożna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz odwiedzić tę stronę: Maska Raptora.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.