5 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Deer Park jest droższy dla Pemexu; Zapłacił 1489 milionów dolarów

olej meksykański (Pemex) ujawnił, że opłata, jaką zapłacił za kontrolowanie rafinerii Deer Park w Teksasie, wyniosła 1489 mln dolarów, co odpowiada 30650 mln pesos.

Według informacji finansowych firmy naftowej, do których El Universal miał dostęp, kwota, której dotyczy, jest o około 300 milionów dolarów wyższa niż szacowała Dyrekcja Generalna państwowej firmy produkcyjnej.

Octavio Romero Uropza, Dyrektor Pemexu potwierdził 20 stycznia oświadczeniem, że transakcja została zamknięta na uzgodnionych warunkach i ogłoszona w maju 2021 roku, a wartość operacyjna aktywów rafinerii wynosi 596 mln USD, co odpowiada 50% udziału Shella w długu firmy .

Przeczytaj także: Zagraniczne inwestycje w energię są oszczędzane pomimo zmian prawnych

Wyjaśnił również, że pozostałe długi w wysokości 596 mln USD, stanowiące równowartość 50% składki Pemexu, zostały uregulowane, a środki na operację zostały pokryte przez Narodowy Fundusz Infrastrukturalny (Fonadyna).

Na podstawie tych szacunków kompleks kosztowałby państwową firmę naftową 1192 mln USD, czyli o 297 mln USD mniej niż ogłoszona obecnie kwota.

Aktualizacja danych pokazuje również, że 896 mln USD zostało wykorzystane na uregulowanie długów z osobami trzecimi, a kolejne 171 mln USD zostało wykorzystane na uregulowanie długów z partnerami, w tym z angielsko-holenderską firmą. zbieg okoliczności.

Przekazywana zapłata obejmuje środki pieniężne, a także 100% spłatę zadłużenia wobec osób trzecich Park jeleni, Zwolnienie Shell z wszelkich zobowiązań [pasivo] W odniesieniu do tych długów oraz długów u wspólników, które polegają na spłacie długów Deer Park, które miał wobec Shella w dniu przejęcia – dodaje oficjalne informacje reprezentujące operację finansową.

Kwota zobowiązań wypłaconych osobom trzecim i wspólnikom w wysokości tysiąca 68 milionów dolarów jest również wyższa od kwoty szacowanej. rozmaryn oropza 26 maja 2021 r., kiedy powiedział, że długi rafinerii wynoszą około 980 milionów dolarów.

READ  El dólar hoy: el precio del dólar en México hoy, martes 2 de noviembre de 2021, el tipo de cambio

Przeczytaj także: PKB rośnie, ale spodziewają się większego ryzyka

Firma naftowa poinformowała, że ​​Barclays, firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą: Londyn, Był odpowiedzialny za ocenę nabycia przez Pemex kompleksu rafinerii w Teksasie.

W szczegółach działalności inwestycyjnej budżetu na 2022 r. Pemex zatwierdził 453 mld pesos, z czego 97,5 mld pesos na dzień 31 marca.

Z łącznej kwoty zatwierdzonej na ten rok, 45 miliardów pesos zostało skierowanych do nowej rafinerii Dos Bocas, a „22,7 miliarda pesos na zakup Deer Park” – wynika z informacji przekazanych przez Pemex. Meksykańska giełda papierów wartościowych.

W ciągu ostatnich trzech lat, jak ogłosił 16 maja EL UNIVERSAL, Deer Park zgromadził trzy lata ze stratami 17 miliardów pesos, z powodu takich czynników, jak zimowe burze w 2021 roku i skutki pandemii.

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasz newsletter bezpośrednio na e-mail o dzisiejszych wiadomościach, opiniach, planach weekendowych, Katarze 2022 i wielu innych opcjach.