29 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy wiesz, na co wpływa ta nowa choroba i dla kogo jest przeznaczona?

Czy wiesz, na co wpływa ta nowa choroba i dla kogo jest przeznaczona?

Zespół pustej twarzy nie znajduje się w podręcznikach psychologii ani nie jest diagnozowany w podręcznikach psychiatrii. Ale jest na ulicy.

Koniec maski w domu, który jest już tuż za rogiem mimo podporządkowania decyzji Ministerstwa Zdrowia epidemiologicznemu rozwojowi wirusa Corona, wzbudził wśród młodzieży poczucie bezbronności i braku ochrony.

To uczucie, nowe i jeszcze niesklasyfikowane, dodaje do Zespół przedziałuktóra narodziła się po porodzie i znajduje odzwierciedlenie u osób, które mają minimalne relacje fizyczne, ponieważ wolą spędzać większość czasu w bezpiecznym domu.

Wyjaśnił, że na „syndrom pustej twarzy” składa się „grupa objawów związanych z lękiem, które pojawiają się wraz ze zdjęciem maski, a nawet ze strachem przed wyeliminowaniem tej procedury”. Dolina Georginy, psycholog dziecięcy i młodzieżowy w Szpitalu Uniwersyteckim Paidex-Quirón Dexeus. „Zdarza się to szczególnie u nastolatków, powodując u nich stres i poczucie bezbronności” – kontynuuje.

Od lutego zeszłego roku maski nie są już obowiązkowe na zewnątrz, o ile utrzymuje się odległość między ludźmi i nie ma tłumów, ani na dziedzińcach szkół i instytutów.

Często jednak zdarza się, że młodzi ludzie, przyzwyczajeni do noszenia maski dłużej niż dwa lata, w wielu przypadkach nie rezygnują z tego elementu ochrony.

„Istnieją dwa wyjaśnienia. Z jednej strony, Strach przed zakażeniem Covid Z drugiej strony, aby fizyczna ekspozycja. W okresie dojrzewania większą wagę przywiązuje się do wyglądu fizycznego, pojawiania się kompleksów, dlatego po długim czasie pojawiają się trudności ze zdjęciem maski – precyzuje specjalista.

A także strach przed odrzuceniem.

„Problem pojawi się, gdy pojawią się negatywne komentarze na temat twojego zdjęcia z powodu tego, że usunąłeś siebie”, co może prowadzić do „niepewności i uwydatnić komplikacje”. To może sprawić, że poczują się nieswojo w grupie przyjaciół.

Syndrom pustej twarzy: na kogo to wpływa?

Są ludzie, którzy mogą być bardziej podatni na tę niechęć do zdejmowania masek:

  • Z Profil lęku Lub osoby, u których wcześniej wystąpił atak lękowy lub u których zdiagnozowano zaburzenia lękowe (fobie specyficzne, społeczne, agorafobia, lęk uogólniony, napady paniki & mldr;).

  • ludzie z skłonność do hipochondrii.

  • Również ci, którzy mają Nieśmiały Skrajni, o profilu hamującym, z kompleksami fizycznymi (szczególnie dysmorfią ciała) mogą być bardziej podatni na rozwój tego zespołu, ponieważ mają tendencję do doświadczania relacji społecznych z dużo większym lękiem.

Mówimy o typie profilu, który zazwyczaj implementuje zachowania unikowe. Ponieważ ich sposobem ochrony przed tym, co generuje lęk lub strach, jest zaprzestanie robienia rzeczy: przestają pokazywać się fizycznie, spotykają przyjaciół, a w poważniejszych przypadkach mogą nawet przestać wychodzić z domu.

READ  Leonardo Lomeli, przyszły prezydent UNAM

Jednak ten styl konfrontacji zwiększa strach.

Jak radzić sobie z objawami zespołu pustej twarzy

Należy to uznać za fobię, ponieważ uczucia są takie same: „strach i niepewność”, mówi Del Val.

Sposobem na przezwyciężenie zaburzeń lękowych, takich jak fobie, jest konfrontacja z nimi. robić stopniowa ekspozycja I pamiętając, że wszyscy potrzebujemy procesu adaptacji do zmian”.

Ponieważ nie ma obowiązku chodzenia bez maski (a obecnie jest ona nadal potrzebna w pomieszczeniach), można jej nadal używać, gdy jej brak stwarza poczucie bezbronności.

Bo, jak tłumaczy psycholog, w czasie pandemii maskę kojarzyliśmy z „bezpieczeństwem”, podobnie jej brak kojarzy się z „podatnością”. Jednak kontekst jest teraz zupełnie inny.

„Podjęliśmy działania zapobiegawcze i rozszerzyliśmy je o ochronę psychologiczną. Bariera, która sprawia, że ​​mniej się pokazujemy, ukrywamy swoje wady i błędy; Sposób na ukrycie się”.

Dlatego konieczne jest „dać sobie trochę czasu na adaptację”.

Jeśli pojawi się niepokój lub niepewność, specjalista sugeruje stworzenie listy sytuacji do przećwiczenia: od łatwych, takich jak wyjście bez maski, po bardziej złożone.

A co z dziećmi?

Powiązane wiadomości

Badanie opublikowane w JAMA Pediatrics i przeprowadzone przez naukowców ze Szpitala Uniwersyteckiego w Lozannie w Szwajcarii sugeruje, że stosowanie masek nie przeszkadza dzieciom w zrozumieniu wyrazu twarzy, chociaż mają świadomość, że to utrudniają.

Uczestnicy tego badania, dzieci w wieku od 36 do 72 miesięcy (3 i 6 lat), rozpoznawały emocje na zdjęciach, nawet z założoną maską. W związku z tym, wraz z wycofaniem tego środka w przyszłości, młodzi ludzie dostosują się zarówno do osób, które nosiły maski na twarz, jak i do tych, którzy ich nie nosili.