20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy „wieloletni szczyt” Ethereum może wypchnąć ETH powyżej 4000 dolarów po spadku ceny?

Czy „wieloletni szczyt” Ethereum może wypchnąć ETH powyżej 4000 dolarów po spadku ceny?

  • Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na ETH osiągnęło najwyższy poziom w historii.
  • Wskaźnik finansowania na wszystkich giełdach pozostał dodatni.

Eter [ETH] Otwarte zainteresowanie kontraktami futures wzrosło do najwyższego poziomu w historii wraz ze wzrostem niepewności co do potencjalnego zatwierdzenia funduszu ETF (ETF) w USA.

Otwarte kontrakty futures odnoszą się do całkowitej liczby walutowych kontraktów futures, które nie zostały jeszcze rozliczone lub zamknięte. Gdy wzrasta, oznacza to wzrost liczby uczestników rynku wchodzących na nowe pozycje.

Według analizy AMBCrypto Quinglass Według danych, otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Ethereum osiągnęło 1 kwietnia 14,53 miliarda dolarów, co oznacza, że ​​w tym roku wzrosło o 86%.

Dla porównania, na początku roku otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Ethereum wynosiło mniej niż 10 miliardów dolarów.

Marzec był dobrym miesiącem dla rynku kontraktów terminowych Ethereum

Jak wynika z danych dotyczących łańcucha, rynek kontraktów terminowych Ethereum (ETH) odnotował w marcu poważny hit.

Według analizy AMBCrypto dotyczącej The Block Panel danychMiesięczny wolumen obrotu kontraktami futures na ETH na największych giełdach kryptowalut osiągnął najwyższy poziom od trzech lat w okresie 31 dni.

Nasza analiza The Block wykazała również, że wolumen obrotu kontraktami terminowymi ETH na tych platformach przekroczył 1 bilion dolarów. Ostatni raz miesięczny wolumen obrotu monetą osiągnął ten poziom w maju 2021 r.

Podążając za podobną tendencją, miesięczny wolumen obrotu kontraktami terminowymi na waluty na rynku Chicago Mercantile Exchange (CME) również wzrósł do najwyższego poziomu od trzech lat.

Z ponad 120 000 aktywnych użytkowników w 60 krajach, CME jest jedną z największych giełd instrumentów pochodnych na świecie.

Kiedy wolumen obrotu na giełdzie wzrasta w ten sposób, oznacza to wzrost udziału w rynku inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe i duże podmioty zarządzające aktywami.

READ  3 Strój kąpielowy, który koronuje Curvy Zelmę jako Królową Wielkanocy

AMBCrypto odkryło, że w ciągu 31 dni całkowity miesięczny wolumen obrotu kontraktami CME Ethereum Futures osiągnął 30 miliardów dolarów. Ostatni raz ten szczyt został osiągnięty w listopadzie 2021 r.

Ostatnie niekorzystne wydarzenia nie miały wpływu na rynek

W ciągu ostatniego miesiąca cena ETH napotkała znaczne przeszkody, ponieważ w momencie publikacji prasy nadal napotykała opór na poziomie 3500 dolarów.

W rzeczywistości 20 marca wartość monety spadła do najniższego od 30 dni poziomu 3100 dolarów, po czym odzyskała zyski i w momencie pisania tego posta wynosiła 3354 dolarów.

Mimo to w momencie publikacji prasy stopy finansowania na giełdach kryptowalut pozostały dodatnie.


Czy Twój portfel jest zielony? Zobacz Kalkulator zysku ETH


Dodatni współczynnik finansowania jest dobrym znakiem, ponieważ wskazuje na wzrost zapotrzebowania rynku na bycze pozycje z dźwignią. Oznacza to, że coraz więcej uczestników rynku zajmuje pozycje handlowe opowiadające się za rosnącymi cenami.

W momencie pisania tego tekstu stopa finansowania Ethereum wynosiła 0,019%.

To jest maszynowe tłumaczenie naszej wersji angielskiej.