18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy twoi sąsiedzi kradną ci Wi-Fi?  Poznaj niezawodną sztuczkę, aby sygnał do nich nie dotarł – Enseñame de Ciencia

Czy twoi sąsiedzi kradną ci Wi-Fi? Poznaj niezawodną sztuczkę, aby sygnał do nich nie dotarł – Enseñame de Ciencia

Usługi internetowe w Meksyku nie należą do najlepszych na świecie, ponieważ średnie prędkości wysyłania i pobierania nie są optymalne. Ponadto istnieje wiele czynników, które zakłócają prędkość Internetu, takich jak źródło, z którego odbierany jest sygnał, jeśli jest to światłowód, zwykły Internet kablowy lub satelitarny.

Kolejnym ważnym aspektem jest liczba użytkowników i ich urządzeń podłączonych do Twojej sieci. Wi-Fi, Ponieważ jeśli jest ich zbyt wiele, spowolni to szybkość obsługi. Czasami ten nadmierny problem ze sprzętem występuje, nawet jeśli w twojej rodzinie jest niewiele osób i najprawdopodobniej niektóre osoby kradną twój internet, zwykle twoi sąsiedzi.

Aby temu zapobiec, podzielimy się kilkoma sztuczkami, które uchronią Cię przed oszustwem, ale konieczne jest wykonanie ich w tej kolejności, aby uzyskać lepszy wynik:

Zmień hasło Wi-Fi

Jeśli już zauważyłeś, że Twój sygnał został skradziony lub został nasycony kilkoma urządzeniami, pierwszą wskazówką, którą Ci dajemy, jest zmiana hasła Wi-Fi. W tym celu niektóre usługi internetowe mają aplikację mobilną, za pomocą której można bezpośrednio zmienić ustawienia. Jeśli ta opcja sprawia Ci trudność, możesz poprosić o pomoc dzwoniąc i postępując zgodnie z instrukcjami wskazanymi przez usługodawcę.

Ukryj Wi-Fi

Według portalu obszar networkinguNastępną pomocną wskazówką jest ukrycie nazwy sieci. W ten sposób Wi-Fi zostanie włączone, ale inne osoby nie będą mogły go zobaczyć. Przynajmniej nie byliby w stanie go zobaczyć przy użyciu tradycyjnych metod, takich jak zwykłe wyszukiwanie sieci. Nie jest to zbyt skuteczne zabezpieczenie, ale ukrywa sieć przed użytkownikami, którzy nie mają dużej wiedzy.

Druga wskazówka dotyczy sytuacji, gdy jesteś poza domem przez długi czas, ale wymaga to trochę więcej wiedzy, jest to tak proste, jak zamaskowanie Wi-Fi. To, co robisz, to wyłączenie sieci bezprzewodowej, co również uniemożliwi połączenie urządzeń. To drastyczny wybór, ale w pewnym momencie możesz być zainteresowany, na przykład, jeśli zamierzasz złożyć wniosek Urlop wypoczynkowy Ale chcesz zasilić router, ponieważ łączysz się z serwerem NAS.

READ  ¿Quién está interesado en comprar Banamex?

Nie umieszczaj routera w pobliżu okien

Ta wskazówka jest dla Ciebie, aby uniemożliwić sąsiadowi odbieranie zbyt dużego sygnału Wi-Fi lub po prostu brak dostępu do niego. Zaleca się unikanie umieszczania go w oknie lub w jego pobliżu. W ten sposób skutecznie uniemożliwimy dotarcie sygnału daleko od domu.

Mniejsza moc Wi-Fi

Jest to jedna z najlepszych sztuczek, aby zapobiec kradzieży sygnału, wystarczy wejść w ustawienia routera i skonfigurować zasilanie. Jeśli ustawisz go zbyt nisko, sygnał będzie miał ograniczony zasięg. Uniemożliwi to osiągnięcie odległości większej niż kilka metrów.

O Wi-Fi

Wi-Fi to technologia umożliwiająca bezprzewodowe połączenie z Internetem i innymi urządzeniami sieciowymi za pomocą fal radiowych zamiast przewodów. Słowo „Wi-Fi” jest znakiem towarowym oznaczającym produkty zgodne ze standardem branżowym IEEE 802.11.

Wynalazek, który zmienił świat

To było Wi-Fi Składający się z W 1991 roku przez zespół badaczy z firmy komunikacyjnej NCR Corporation kierowany przez australijskiego inżyniera Johna O’Sullivana. Zespół opracował sposób wykorzystania technologii radiowej do bezprzewodowej transmisji danych.

Jak działa Wi-Fi w Twoim domu?

On Wi-Fi Działa przy użyciu stacji bazowej, która łączy się z siecią przewodową i przesyła sygnały radiowe do pobliskich urządzeń bezprzewodowych, takich jak smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia obsługujące Wi-Fi. Urządzenia bezprzewodowe wykorzystują anteny do odbierania sygnałów ze stacji bazowej, a następnie dekodowania sygnałów w celu uzyskania dostępu do sieci i Internetu. Transmisja i odbiór sygnałów radiowych w paśmie 2,4 GHz lub 5 GHz odbywa się poprzez szereg protokołów komunikacyjnych, które zapewniają niezawodną i bezpieczną transmisję danych.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.