22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy jajka muszą być przechowywane w lodówce?  Oto kontrowersyjna odpowiedź nauki – naucz mnie o nauce

Czy jajka muszą być przechowywane w lodówce? Oto kontrowersyjna odpowiedź nauki – naucz mnie o nauce

Jednym z najpopularniejszych produktów spożywczych na całym świecie są jajka. Uważana jest za niezbędny pokarm w podstawowym koszyku i diecie człowieka, gdyż jest doskonałym źródłem białka.

Wokół tego produktu narosło wiele mitów, m.in. o tym, czy jajko należy myć, gdy jest zabrudzone, a także jak przechowywać ten produkt.

Istnieją różne sposoby uzyskania tych produktów, w zależności od tego, gdzie lub kraju mieszkasz. Mogą to być jaja prosto z kurnika, kupowane luzem przed zamrożeniem, lub płytkarz pozyskany z centrum handlowego, gdzie zwykle był już poddawany chłodzeniu.

Prawdziwy dylemat pojawia się, gdy ludzie wracają do domu i nie wiedzą, jak najlepiej przechowywać ten produkt pochodzenia zwierzęcego, utrzymać go w idealnym stanie i w miarę możliwości przedłużyć jego żywotność.

Do zgoda Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) „Jajka to jedna z najbardziej pożywnych i ekonomicznych potraw, jakie oferuje nam natura, mogą jednak powodować choroby, jeśli nie są właściwie traktowane i gotowane”. salmonella, bakteria „To powoduje, że ludzie chorują”.

W obliczu tej niepewności zawsze prezentowano dwa stanowiska: tych, którzy twierdzą, że jaja należy umieszczać wewnątrz lodówki, w dostępnej na drzwiach przestrzeni, oraz tych, którzy uważają odwrotnie, twierdząc, że jajka należy umieszczać w typowych półka. Ma kształt kurczaka i pod żadnym pozorem nie należy go przechowywać w lodówce.

Czy powinienem przechowywać ryby kafelkowe w lodówce, czy nie?

Argentyńska Rada ds. Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Ostrzegać Tak naprawdę rybę kafelkową należy umieścić w lodówce, aby zachować świeżość i przedłużyć jej żywotność.

Kolejną zaletą wystawiania jaj na działanie chłodu z lodówki jest zapobieganie namnażaniu się mikroorganizmów w skorupce.

Są kraje, w których konieczne jest przechowywanie jaj w lodówce, a artykuł USDA wyjaśnia, że ​​przechowywanie jaj będzie zależeć od ich pochodzenia.

Dzieje się tak, ponieważ aby uniknąć chorób wywołanych przez mikroorganizmy występujące poza jajem, producenci zdecydowali się poddać rybę płytkową procesowi mycia i chłodzenia. Kraje takie jak Kanada, Japonia i Skandynawia również wdrażają tę praktykę.

READ  3 „nieśmiertelne” zwierzęta od dziesięcioleci urzekają naukowców

Inne kraje uważają, że nie jest to najlepszy sposób zapobiegania chorobom takim jak salmonella, ponieważ kury składające jaja mają naskórek, czyli warstwę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się patogenów do skorupy (jest przepuszczalna) i podczas mycia ta warstwa jest usuwana, pozostawianie żywności narażonej na działanie bakterii; Co zmusza użytkowników do przechowywania produktu w lodówce.

Jeśli jednak jaja nie są przechowywane w lodówce w supermarketach lub punktach sprzedaży, najlepiej przechowywać je w temperaturze pokojowej, unikając uszkodzenia tej ochronnej i porowatej warstwy, która po zwilżeniu umożliwia przedostanie się zanieczyszczeń z zewnątrz do środka.

Dlatego jego przechowywanie zależy głównie od źródła grubości płytki, ale jeśli jest przechowywany w lodówce, zostawimy Ci kilka wskazówek, jak przedłużyć jego żywotność.

Nie trzymaj ich przy drzwiach

Choć może się to nie wydawać, ciągłe otwieranie drzwi lodówki powoduje zmianę temperatury i przedostawanie się wilgoci z zewnątrz. Najlepiej ustawić go na wewnętrznej półce o stałej temperaturze.

Szczelny pojemnik

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę warunki, w jakich jajka można myć, dlatego zaleca się przechowywanie ich w pojemniku z pokrywką, aby uniknąć zawilgocenia i zanieczyszczenia inną żywnością.

Papier chłonny

Materiał ten należy umieścić na dnie pojemnika, w którym przechowuje się jaja. Stosując ten prosty trik, pozbędziesz się wilgoci, która może mieć wpływ na integralność płytek.

Jeśli nie zdecydujesz się na przechowywanie ich w lodówce, pamiętaj, aby przechowywać je w chłodnym, dobrze wentylowanym miejscu, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci i nagłym zmianom temperatury.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.