3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cruz Azul szuka mieszkania w innym zespole Juana Escobara

Cruz Azul szuka mieszkania w innym zespole Juana Escobara

Po konflikcie, jakiego doświadczył Escobar z trenerem Anselme, zarząd Cruz Azul będzie próbował znaleźć nowe miejsce docelowe dla paragwajskiego obrońcy.


Meksyk – Dyrektywy Niebieski krzyż Poszukiwanie nowego miejsca docelowego dla lidera zespołu, Juana EscobaraPo kłótni z technikiem rozpętała się burza Martin Anselmi.

Źródła potwierdziły to dla ESPN w ciągu ostatnich kilku godzin, po spotkaniu, które odbyło się w środowe popołudnie w La Noria pomiędzy obrońcą Paragwaju Anselme a dyrektorem sportowym. Iwana AlonsoPodjęto decyzję, że odejście Escobara jest najlepszą alternatywą dla konfliktu, poza przeprosinami obu stron i komunikatami, które sam zawodnik rozsiewał na portalach społecznościowych, próbując uspokoić sytuację i ufając w swoją ciągłość. Niebieski krzyżktóry później usunął.

Informatorzy o tym wspominali Niebieski krzyż Jest skłonny negocjować wypożyczenie z opcją wykupu, transfer na stałe lub nawet wymianę z innym klubem za Escobara, który ma ważny kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Zawodnik nie został ukarany wewnętrzną grzywną i nie jest brane pod uwagę rozwiązanie kontraktu poza dwiema walkami Escobara z Anzelmgdzie nie zabrakło obelg i wymagającej postawy zawodnika wobec trenera, wynikających z nowej strategii, która umieściła Paragwajczyka na ławce rezerwowych podczas sobotniego towarzyskiego meczu z Queretaro w La Noria.

Osoba mająca dostęp do informacji poufnych potwierdziła, że ​​podczas dyskusji m.in. Escobara Podważał uczciwość Anselme'a i zganił go za rzekome zainteresowanie trzymaniem zagranicznych zawodników z dala od pierwszego zespołu Cementu w celu pozyskania innych piłkarzy z Ameryki Południowej w celu prowadzenia interesów.

Sytuacji tej nie przeoczył trener, który już wcześniej udzielił zawodnikowi reprymendy za rzekomy brak intensywności i koncentracji na niektórych treningach, a także podczas sobotniego meczu towarzyskiego z Queretaro, który Escobara Jak zawsze podają źródła, z których korzysta ten portal, dołączył do alternatywnego zespołu.

READ  Mocne słowa Fernando Ortiza po klęsce Ameryki w Tijuanie

Według informatorów, po drugiej konfrontacji trenera z kapitanem Blue Sky, do której doszło od poniedziałku do wtorku, Anselmi został poinformowany Iwana Alonso Jego decyzja była taka, że ​​klub będzie szukał dla 28-letniego obrońcy innego zespołu.

We wtorek wieczorem, Escobara Wykonał prywatną rozmowę z liderem zespołu, Wiktora VelasquezaA potem najwyższy przywódca Niebieski krzyż Według źródeł miał zamiar podjąć próbę mediacji w konflikcie i znalezienia jego rozwiązania.

Częścią tego rozwiązania było ponowne włączenie Escobara do treningów z pierwszym zespołem po dwóch dniach oddzielnej pracy, w poniedziałek i wtorek, ale pomijając fakt, że Juan był na środowym treningu i napisał o nich kilka historii. Oficjalny profil na Instagramie, próbując uspokoić sytuację, zarząd podjął już decyzję o wsparciu trenera.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Escobara, Anzelm I Alonso Mecz został rozegrany dziś po południu w La Noria, po czym trener i zawodnik opuścili obiekty klubu w odstępie 5 minut, około godziny 16:00.

Kolejne spotkanie pomiędzy Iwana Alonso I Wiktora Velasqueza Stało się to w nocy i potem Niebieski krzyż Podjął decyzję o poszukiwaniu nowego miejsca docelowego dla Escobara, jednego z czterech pozostałych zawodników drużyny, która zdobyła tytuł Guardians w 2021 roku i drugiego z najdłuższym stażem w organizacji, ustępując jedynie drugiemu bramkarzowi Andresowi Godino.

Podczas czterech i pół roku pracy w Cruz Azul Escobar był trenerem Pedro Caixinha, Roberta Ciboldiego, Juana Reynoso, Diego Aguirre, Raula Gutierreza, Ricardo Ferrettiego, Joaquína Moreno i Martina Anselmiego i był starterem przez większość swojej kariery. Albo jako prawy obrońca, albo jako środkowy obrońca, chociaż Paragwajczyk zawsze wewnętrznie i publicznie wyrażał chęć gry na pozycji środkowego obrońcy.