3 maja, 2024

Cristiano Ronaldo strzelił oszałamiającego gola z 40 metrów w nocy, podczas której oślepił bramkę przeciwnika

(CNN) — Cristiano Ronaldo ma kolejnego wspaniałego gola do dodania do swojej kolekcji pamiętnych bramek po tym, jak gwiazda futbolu strzeliła oszałamiającą 40-metrową woleja w Lidze Saudyjskiej.

Ronaldo strzelił dwa gole w trzy minuty i poprowadził Al-Nasr do pokonania w piątek Al-Akhdood 3:0.

Pierwszego gola strzelił oszałamiającym strzałem z bliskiej odległości w 77. minucie, a następnie zdobył bramkę, która spotkała się z powszechnym uznaniem w mediach społecznościowych. Klatką piersiową wykonał genialny pierwszy kontakt, który pomógł mu oddać strzał, który idealnie wśliznął się w bramkę, pokonując bramkarza Paulo Vitora, który stracił piłkę, gdy opuszczał swoje pole karne.

„Jeden. Dla. Historii” Zwycięstwo zostało zapisane dziesiątego (dawniej Twitter) o bramce.

To piętnasty gol Ronaldo w 13 meczach ligowych w tym sezonie, a dzięki zwycięstwu Al-Nassr przesunął się na drugie miejsce w lidze.

38-latek podpisał dwuipółletni kontrakt z Al-Nasr, wyceniany przez prasę na ponad 200 mln euro (220,16 mln dolarów), a zadebiutował w styczniu ubiegłego roku.