18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co oznaczają kolorowe linie na oponach?  Odpowiedź Cię zaskoczy – naucz mnie o nauce

Co oznaczają kolorowe linie na oponach? Odpowiedź Cię zaskoczy – naucz mnie o nauce

Posiadanie samochodu wiąże się z dużą odpowiedzialnością, nie tylko w zakresie prowadzenia, ale również dbałości i przeglądów, które zapewniają optymalne działanie pojazdu.

Dbałość o wymianę oleju i serwis jest kluczowa, ale nie możemy pominąć uwagi, jakiej wymagają opony.

Utrzymywanie dobrego ciśnienia (w zależności od tego, czy jeździsz po mieście, czy po autostradzie), czystość i smarowanie opon oraz nie wystawianie opon bardziej niż na działanie promieni słonecznych przedłuży ich żywotność, jednak zmiana opon to powtarzający się wydatek poniesiony w samochodzie.

Jak długo wytrzymują opony?

Do zgoda Dzięki portalowi KIA „żywotność opon naprawdę zależy od szeregu zmiennych, ale zaleca się wymianę opon po przejechaniu od 10 000 do 50 000 km”. Istnieją czynniki, które mogą wydłużyć lub skrócić czas jego trwania, wśród nich niektóre aspekty fizyczne, pogoda i nawyki jazdy.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ciągłe zużycie opon na chodniku, dlatego przy zakupie nowych opon ważna jest cena do jakości.

Podobnie jak w przypadku innych części samochodowych, na rynku dostępna jest duża liczba opon, a na sprzedaż jest wiele nowych opon z charakterystycznymi kolorowymi paskami.

Co oznaczają kolorowe linie i kropki na oponach?

Taśma przedstawiona w ramkach (czy to w postaci paska, linii czy też kropek) jest sposobem na zdefiniowanie konkretnego procesu produkcyjnego. Nie jest to coś, co interesuje kierowców w ogóle, ale jest to informacja, która jest interesująca dla producentów lub profesjonalistów związanych z branżą, ponieważ jej celem jest zidentyfikowanie niektórych procesów w oryginalnym zakładzie.

Kolorowe paski i kropki na oponach pomagają ekspertom szybko stwierdzić, jakiego rodzaju gumy i do jakiego modelu opony są przeznaczone, dzięki czemu producenci mogą mieć pewność, że złożyli właściwe części.

Chociaż nie wpływa to w żaden sposób ani nie przynosi korzyści kierowcom, bieżniki opon pełnią rolę kodu kreskowego i przydatnego przewodnika po procesie montażu i produkcji opon.

READ  Biały Pozol w Instant Pot, szybki przepis, który nada Twoim potrawom tradycyjny smak

Kolorowe linie na kołach zapobiegają popełnianiu przez pracowników błędów, takich jak umieszczenie niewłaściwego bieżnika w rowku, który wymaga innego modelu.

Opony mogą mieć również kolorowe kropki na bokach kołpaka, a ich znaczenie może być różne, o tych najczęstszych opowiemy poniżej.

  1. Główne odchylenie zmiennej siły promieniowej: czerwona kropka (zwykle w modelach marki Bridgestone).
  2. tryb LED. Jest to wskaźnik do montażu opony na feldze. Zwykle jest to wynikiem umowy między marką opon a producentem samochodu.
  3. Pytanie i odpowiedź. Zwykle jest reprezentowany przez biały punkt z czarną częścią środkową.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.