22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chico Perez zaskakuje i zdobywa „podwójną nagrodę” za sezon 2023 |  Chcesz Formuły 1

Chico Perez zaskakuje i zdobywa „podwójną nagrodę” za sezon 2023 | Chcesz Formuły 1

Meksykański pilot Czech Perez Podczas ceremonii otrzymał „podwójne wyróżnienie”. Międzynarodowa Federacja Samochodowa Najlepszy rok w sportach motorowych. Człowiek z Red Bulla, z Guadalajary, odebrał swoją nagrodę jako wicemistrz sezonu Formuły 1 2023 i w pewnym sensie został także uhonorowany „Najlepszym Ruchem Roku”, który Fernando Alonso wygrał w pojedynku z mieszkaniec Jalisco w Ho Brazylijska GB.

Holender Max Verstappen (Red Bull) zdobył w Baku trofeum przyznające mu tytuł Mistrza Świata Formuły 1 na rok 2023 podczas ceremonii Międzynarodowej Federacji Samochodowej odbywającej się w stolicy Azerbejdżanu, w której uczestniczył Hiszpan Fernando Alonso (Aston Martin). . Otrzymał nagrodę i podziękował samemu Chico Pérezowi za błyskotliwość w szermierce w São Paulo.

25-letni Verstappen został ogłoszony mistrzem świata po raz trzeci z rzędu w sezonie, w którym pobił prawie wszystkie rekordy – w tym rekord zwycięstw w jednym sezonie (19) – i w którym dodał 575 punktów, co jest kolejnym rekordem . – Historycznie – 290 punktów przewagi nad Chico i 341 punktów za siedmiokrotnym mistrzem świata Anglii Lewisem Hamiltonem (Mercedes).

Po raz kolejny dwukrotny mistrz świata Asturii (2005 i 2006) stał się sensacją zawodów, zajmując czwarte miejsce z 206 punktami po ośmiu miejscach na podium, ostatnio podczas wspomnianego już Grand Prix rozgrywanego na torze Interlagos. Oddział w Sao Paulo.

„Chico”, urodzony 33 lata temu w Guadalajarze (Jalisco), który zwiększył swoją liczbę zwycięstw do sześciu po zwycięstwie konkretnie w Baku po zwycięstwie w Jeddah (Arabia Saudyjska), wziął udział w ceremonii, w której wszyscy mistrzowie ze wszystkich kategorie zostały uhonorowane. Jedno z wydarzeń organizowanych przez Międzynarodową Federację Samochodową. Dominujący austriacki zespół, prowadzony przez Meksykanina i „Mad Maxa”, zgarnął do domu Puchar Mistrzów Świata Formuły 1, który odebrał Anglik Christian Horner, szef zespołu Red Bull.

Nagroda Rookie of the Year przypadła Australijczykowi Oscarowi Piastri (McLaren), który zajął dziewiąte miejsce z 97 punktami w mistrzostwach, w których dwukrotnie stawał na podium, zajmując trzecie miejsce w Suzuka (Japonia) i drugie w Losail (Katar). )); Gdzie dodatkowo wygrał test sprinterski, w którym Verstappen został ogłoszony trzykrotnym mistrzem świata w lekkoatletyce.

READ  Kto stworzyłby idealny skład na mecz w Meksyku po naturalizacji?

Jednak Alonso, który nie był obecny na ceremonii, przesłał film z podziękowaniami, gdy dowiedział się, że został wybrany autorem najlepszego manewru roku, który również chciał podzielić się nagrodą z Chico i podkreślić czystość. Od siebie samego, bez koneksji, jako przykład dla obecnego pokolenia i następnych.

„Bardzo dziękuję kibicom za oddanie głosu na mnie w przyznaniu mi tej nagrody, którą chcę się podzielić z Chico, ponieważ każdy manewr na torze wymaga współpracy dwóch (pilotów). To powinien być przykład do naśladowania, ” nie tylko dla tego pokolenia, ale dla przyszłych pokoleń; Ponieważ musimy promować i wspierać czystą, bezdotykową jazdę. Dziękuję fanom i dziękuję FIA” – oznajmił w filmie z podziękowaniami, który wysłał Paco, asturyjskiemu kierowcy, który 32 razy zwyciężył w Formule 1 – kategorii, w której podniósł liczbę miejsc na podium do 106 w tym roku.

*Na podstawie informacji z EFE.