23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ceci Loyal, artystka z Saltillo, wystawia swoje prace w galerii w Polsce.

Ceci Loyal, artystka z Saltillo, wystawia swoje prace w galerii w Polsce.

Na drugim końcu świata Cecilia López Elizalte z Saltillo jest znana pod pseudonimem. Chesi Lojalny, Nie tylko wyraził się w sztuce, ale także znalazł sposób na oddanie hołdu swojej ziemi, zapamiętanie jej i udostępnienie innym.

Tak niedawno otworzył indywidualną wystawę w kosmosie MozaikaW Polsce mieszkał przez kilka lat i zajmował się twórczością artystyczną, w której dzielił się swoimi obrazami inspirowanymi Meksykiem.

„Jego sztuka jest bezkompromisowa, odważna w kolorze i formie, inspirowana najpopularniejszym meksykańskim świętem Día de los Muertos oraz szczerą i subtelną estetyką tradycyjnej ceramiki. Talavera Poplana. Obie inspiracje stanowią podstawę piosenek artysty i nadają im znaczenie kulturowe. „Jego obrazy są pełne podziwu dla natury, poczucia humoru i magii kulturowej, nostalgii, a jednocześnie radości” – napisała galeria w poście na Instagramie o twórczości Ceci.

To może Cię zainteresować: Z naszej ziemi… Rzemieślnik Saltillo tworzy replikę serafina Jose Alfredo Jimeneza dla syna piosenkarza

„Cesi i jego dzieła to niekończąca się pieśń miłosna do jego korzeniPełne oszałamiających kolorów oraz fascynujących kształtów i form – dodają.

Ceci był artystą samoukiem, który po przeprowadzce do Europy znalazł okazję, aby poświęcić się zawodowo sztuce utrwalonej na jego obrazach. Motywy roślinne nawiązujące do starych domów Saltillo, Jak również Talavera wskazujący na jego pobyt w innych częściach kraju.

READ  Cellnex szuka partnera w Polsce do zakupu Play Radio