28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Całkowite zaćmienie Słońca 2021: godziny, daty i jak oglądać to wydarzenie 4 grudnia w Meksyku | sobota 04 grudnia | Meksyk | CDMX | edomex | Meksyk | MX | Meksyk

W najbliższą sobotę 4 grudnia . Zjawisko astronomiczne docenimy z regionów Puerto Argentino na Falklandach i Kapsztadu w RPA. Według ekspertów wydarzenie to będzie częściowo widoczne także w Nowej Zelandii, Namibii i mieście Ushuaia.

Według Instytutu Astronomii UNAM zjawisko to będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę na Malwinach, w RPA, Antarktydzie i południowo-wschodniej Australii, a NASA wskazała, że ​​najlepszymi miejscami do przemyślenia są argentyński port Falkland i Kapsztad. , Afryka Południowa. Potem całkowite zaćmienie Słońca nastąpi dopiero w 2024 roku, ale to nie wszystkie złe wieści.

Jak długo to zjawisko będzie trwać?

Zjawisko to będzie trwało pięć minut i 17 sekund i będzie widoczne w południe z niektórych punktów na półwyspie Jukatan. Również z Kolumbii, Brazylii, USA i Ameryki Środkowej.

„Przejedziesz kawałek Jukatanu, kawałek Campeche i kawałek Quintana Roo. I przejdziesz przez malownicze tereny, przez stanowiska archeologiczne, na przykład przez rezerwat Calcumul. Myślę, że dużo osób będzie zainteresowanych na spacer tam. To przygotuje nas na różne rzeczy” – wyjaśnił Raúl Mujica. Wielu, zwłaszcza 8 kwietnia 2024 r.

Co wiemy o zaćmieniu Słońca?

Całkowite zaćmienie Słońca jest zjawiskiem astronomicznym, które występuje, gdy księżyc zasłania słońce widziane z Ziemi. To znaczy trzy ustawienia, które pokrywają się z nowiu i wskazują, że księżyc znajduje się bardzo blisko płaszczyzny ekliptyki.

Całkowite zaćmienie Słońca następuje z pasma (całkowitego pasma) na powierzchni Ziemi, gdy Księżyc całkowicie zakrywa Słońce.

Czy można to zobaczyć na żywo?

Mając na uwadze, że tym razem będzie wiele osób, które będą tęsknić za tym zjawiskiem pomimo posiadania sprzętu, NASA oświadczyła, że ​​będzie transmitować zaćmienie Słońca na żywo z Union Glacier na Antarktydzie, na swoim oficjalnym kanale YouTube, a także na Twojej oficjalnej stronie internetowej elektroniczny .

Jednak przyniosłoby to ze sobą skutki na Ziemi, które gołym okiem mogłoby przeoczyć. Eksperci pamiętają, że kiedy księżyc całkowicie blokuje światło słoneczne, często zmieniają się zmienne meteorologiczne, takie jak temperatura, wilgotność względna i ciśnienie na powierzchni Ziemi.

READ  Na jakie urządzenia i telefony to wpłynie? - Wiadomości Televisa

To może Cię zainteresować