27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naukowcy odkryli jedną z najmniejszych i najbardziej zmineralizowanych egzoplanet, jakie kiedykolwiek odkryto (i nie jest zbyt daleko od Ziemi)

Wysłano:

3 dni 2021 00:13 GMT

Eksperci nie zorientowali się, jak to może wyglądać, ale uważają, że ich odkrycie jest ważne w poszukiwaniu „drugiej Ziemi”.

Zespół astronomów odkrył jedną z najmniejszych i najbardziej zmineralizowanych egzoplanet znanych do tej pory: bogaty w żelazo świat, położony na 31 lat świetlnych od Ziemi Okrąża swoją gwiazdę raz na osiem godzin.

o imieniu 367b, jest nieco większa niż Mars, ale ma gęstość mniej więcej równą gęstości czystego żelaza. Według astronomki Christine Lamm z Instytutu Badań Planetarnych Niemieckiego Centrum Kosmicznego, jest to najmniejsza egzoplaneta, której skład naukowcy byli w stanie określić. Ona i jej koledzy opublikowali odkrycie 2 grudnia w czasopiśmie Nauki ścisłe.

Astronomowie nie zorientowali się jeszcze, jak mogła powstać ta planeta, ale uważają, że ich odkrycie jest ważne. „Wygląda na to, że… Podobieństwa z Merkurym. To umieszcza ją wśród planet ziemskich lub skalistych mniejszych niż Ziemia i posuwa śledztwo o krok dalej w poszukiwaniu „Druga Ziemia”„, przejęte niebieski.

GJ 367b ma temperaturę upału, która pozostaje pomiędzy 1300 i 1500 stopni Celsjusza W ciągu dnia, przez co całkowicie nie nadaje się do zamieszkania. Podobnie zespół badawczy był w stanie ustalić, że jego średnica wynosi nieco ponad 9000 km, a średnica Gęstość 8.106 gramów na centymetr sześcienny. W podobnej jednostce miary, Ziemia ma gęstość 5,51, podczas gdy żelazo ma gęstość 7,874 gramów w temperaturze pokojowej.

To odkrycie „ujawnia również naszą zdolność do mierzenia masy mniejszych planet mniejszych niż Ziemia”. przejęte David Armstrong, astronom z Uniwersytetu Warwick w Coventry w Wielkiej Brytanii. „Możliwość obserwowania tego typu planet, nawet jeśli są one oddalone od nas o wiele lat świetlnych, jest niesamowita i… Obiecuje wiele odkryć podobnych planet na ziemię w przyszłości.

READ  Z redukcją szumów i wodoodpornością