26 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Blokady dróg w Paryżu po nocnych zamieszkach wokół reformy emerytalnej

Blokady dróg w Paryżu po nocnych zamieszkach wokół reformy emerytalnej

Ulice zareagowały na reformę emerytalną Emmanuela Macrona. Dzisiejszego ranka dziesiątki osób niosących transparenty i hasła UGTT zajęły niektóre drogi w Paryżu od wczesnego ranka. Ta mobilizacja następuje po dniu, w którym tysiące ludzi wyszło na demonstracje w różnych częściach kraju. W Paryżu wybuchły zamieszki.

Zauważył to jednak minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin „Nie było poważnych wypadków” Ponieważ nie było poważnych ofiar, siły reżimu musiały działać i dokonały 310 aresztowań, w tym 258 w Paryżu.

Minister wyjaśnił, że w Rennes, Albi, Marsylii czy Paryżu część uczestników tych spontanicznych demonstracji próbowała zaatakować oficjalne budynki i przedstawicielstwa polityków z bloku Macrona.

Stolica była świadkiem scen barykad i pożarów z górami śmieci, które nagromadziły się w połowie dzielnic miasta w wyniku dziesięciodniowego strajku zbieraczy.

W związku z tym szef spraw wewnętrznych wyjaśnił, że państwo paryskie (delegacja rządowa) uruchomiło obowiązek pracy dla niektórych z tych strajkujących ze względów zdrowotnych, po kłótni z socjalistyczną burmistrz Anne Hidalgo, która odmówiła Więc. On ona.

Odnosząc się do strajku wywozu śmieci, wyjaśnił, że „niedopuszczalne były niehigieniczne warunki” i „ponieważ burmistrz nie chciał wziąć na siebie swoich obowiązków”, tak zrobiła.

Francja przyjęła reformę emerytalną dekretem, ponieważ rząd prezydenta Emmanuela Macrona nie miał wystarczającej większości deputowanych.

Premier Elizabeth Bourne zapowiedziała w czwartek, że rząd powołuje się na art. 49 ust. 3 Konstytucji, aby przeprowadzić kontrowersyjną reformę emerytalną, która podnosi wiek emerytalny z 62 do 64 lat bez konieczności zatwierdzenia tekstu przez Zgromadzenie Narodowe. Tego samego dnia ustawę zatwierdził Senat.

Francja przeżywała już strajki w różnych sektorach, które wywołały niepokoje w kraju w odpowiedzi na działania prezydenta.

Oprócz reakcji ludności, na ten środek zareagowali ustawodawcy, którzy zaśpiewali Marsyliankę. Kilka grup zadeklarowało wotum nieufności, które musi być przedstawiane przez cały piątek. Macron miał już do czynienia z wieloma ludźmi, ale zawsze był nietknięty przez niespójność grup po jego prawej i lewej stronie.

READ  Papież Franciszek prosi religie o zapewnienie harmonii w świecie pełnym konfliktów i zniszczenia