2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jenot, możliwe pochodzenie COVID-19, mówi nowa analiza – El Financiero

nowe dane, które Łączyć z COVID 19 z Szopy pracze W Mokry targ w Wuhan Według naukowca, który badał początki epidemii w Chinach, dostarcza „znaczących dowodów”, które potwierdzają hipotezę, że wirus pochodzi z dzikich zwierząt.

Nowa analiza próbek pobranych w styczniu 2020 r. w rynek z Huanan W centralnym Wuhan, gdzie pojawiło się wiele pierwszych przypadków COVID, genetyczne dowody na obecność wirusa znaleziono w dużych ilościach DNA jenotów, donosi The Atlantic i The New York Times w tym tygodniu. To silna wskazówka, że ​​ssaki, które rzekomo są sprzedawane, żyją na rynku żywności i są podatne na koronawirusy, powiedział Dominic Dwyer, wirusolog i lekarz chorób zakaźnych.

„To nie jest moment„ eureki ”, ale jest to bardzo duży krok naprzód” – powiedział Dwyer, który był częścią wspólnej misji COVID Origins Study kierowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) na początku 2021 r. Dane zostały zebrane w obszar rynku, na którym znane są przypadki. Mów, powiedział w piątkowym wywiadzie.

„Nadal nie mówi ci, jak dostał się do jenota ani jak dostał się do człowieka, ale to ważne poszlaki” – powiedział Dwyer, profesor medycyny klinicznej na Uniwersytecie w Sydney.


Nowe odkrycia posuwają naprzód wysiłki w celu rozszyfrowania kodu Historia powstania śmiertelnej infekcji, udaremnione przez geopolityczną grę w obwinianie. Niektóre grupy, w tym Departament Energii USA i FBI, popierają hipotezę, że SARS-CoV-2 pochodzi z chińskiego laboratorium. Dwyer powiedział, że najnowsze dane zdecydowanie przesuwają ciężar dowodów na korzyść pochodzenia zwierzęcego.

Dane genomu z próbek pobranych z rynku zostały przesłane przez chińskich naukowców do GISAID, światowego konsorcjum naukowego, które prowadzi bazę danych sekwencji koronawirusa. Naukowcy zakończyli w zeszłym roku w Szkic studium Nie ma jednak dowodów na zarażone zwierzęta Inni uczeni spoza Chin, którzy przeanalizowali te same dane, stwierdzili, że różne próbki rynkowe Co zaoferowali? Pozytywny na obecność SARS-CoV-2 Oni też mają materiał genetyczny zwierzątThe Atlantic poinformował, że większość z nich była kompatybilna z jenotem.

READ  Rok Królika Wody: co to znaczy i czego można się spodziewać po chińskim Nowym Roku

GISAID powiedział w oświadczeniu, że zapisy dostarczone przez Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom są obecnie aktualizowane o nowe dodatkowe dane w ramach przeglądu manuskryptu, który został przesłany do publikacji.

Badania zalecane przez Dwyera i współpracowników powinny być prowadzone w Chinach Zrozum, jak, gdzie i kiedy powstał COVID 19 Powiedział, że przestali i teraz może być za późno na udzielenie ostatecznych odpowiedzi.


Poproszone o skomentowanie najnowszych ustaleń, Chiny powiedziały tylko, że będą nadal współpracować w zakresie globalnych badań śledzenia pochodzenia.

„W globalnej społeczności naukowej istnieje wiele wskazówek wskazujących na wielorakie pochodzenie wirusa” – powiedział dziennikarzom rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Wang Wenbin na regularnej odprawie w Pekinie w piątek. „Mamy nadzieję, że informacje o wynikach badań pochodzenia mogą być udostępniane Chinom na całym świecie”.