3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bitcoinowe ETF-y będą mogły „handlować” w czwartek;  BTC osiąga cenę maksymalną od 2022 roku

Bitcoinowe ETF-y będą mogły „handlować” w czwartek; BTC osiąga cenę maksymalną od 2022 roku

Kluczowe fakty:
  • Według źródeł SEC zatwierdzenie funduszy ETF nastąpi w środę tego tygodnia.

  • W czwartek lub piątek ETF-y Bitcoin będą już dostępne na giełdach komercyjnych.

Według CNBC fundusze ETF Bitcoin (BTC) zostaną zatwierdzone w USA w środę, 10 stycznia. Oznacza to, że mogą zacząć być notowane na giełdach i być przedmiotem obrotu na giełdach już w czwartek lub piątek tego tygodnia.

„Dwa źródła bliskie procesowi powiedziały mi, że wygląda na to, że będzie to środa, która jest również ostatecznym terminem złożenia przez Cathie Wood oferty na ARK i 21Shares”. Powiedział Prezenterka CNBC Kate Rooney. Dziennikarz dodał: „Powiedzieli mi też, że operacje odbędą się w czwartek lub piątek, ale tutaj był to ruchomy cel, jeśli chodzi o daty”.

Jak donosi CriptoNoticias, możliwe jest, że SEC zatwierdzi wiele funduszy ETF Bitcoin tego samego dnia. Nie faworyzowałoby to żadnej konkretnej firmy.

Ta wiadomość została dobrze przyjęta na rynku Doprowadziło to cyfrową walutę do poziomu 45 880 dolarów osiągniętego 2 stycznia. Tym samym Bitcoin osiągnął dziś, 8 stycznia, ceny nienotowane od kwietnia 2022 roku, co pokazuje poniższy wykres. TradingView:

Cena Bitcoina ze świecami w przedziale czasowym 1-godzinnym. fontanna: TradingView.

W chwili publikacji tej publikacji Każdy BTC kosztuje około 47 000 dolarów.

Do powodów, które wpływają na cenę Bitcoina, musimy dodać fakt, że Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zamieścił wpis w mediach społecznościowych (Co ciekawe, pozostało tylko kilka godzin do ogłoszenia przez SEC swojej decyzji w sprawie funduszy ETF Bitcoin.)

Ponadto dziś rano kilka firm stara się o licencję na uruchomienie funduszy ETF Bitcoin I wprowadzaj zmiany w swoich prośbach dotyczących opłat, które będą pobierać Te produkty inwestycyjne. Według Erica Balchunasa, specjalisty ds. funduszy inwestycyjnych w Bloomberg Intelligence, pomiędzy firmami zamierzającymi wprowadzić na rynek te produkty finansowe wybuchła „wojna opłatowa”.

READ  KFC i Cheetos ogłaszają współpracę przy kampanii kreatywnej

Cathie Wood, dyrektor generalna Ark Invest (jednej z firm oczekujących na decyzję SEC w sprawie jej wniosku o fundusz ETF na Bitcoin) była bardzo optymistyczna, jeśli chodzi o zatwierdzenie jej funduszu inwestycyjnego. W wywiadzie telewizyjnym Wood Powiedział:

„Uważamy, że prawdopodobieństwo zatwierdzenia wniosku w tym tygodniu jest bardzo wysokie. Jak powiedzieliśmy, powodem jest to, że SEC po kilkukrotnym zaprzeczeniu zaczęła zadawać pytania, bardzo dobre, bardzo szczegółowe, bardzo techniczne. „Myślę więc, że zadali wszystkie pytania, na które należało odpowiedzieć, i myślę, że większość z nas prawdopodobnie brała udział w tym procesie”.

Cathie Wood, dyrektor generalna Ark.

Z kolei przed chwilą brytyjski bank Standard Chartered, który obchodzi niemal dwustulecie istnienia, opublikował raport raport w którym Porównuje Bitcoin ETF z Gold ETF i tworzy prognozy dotyczące potencjalnej kapitalizacji aktywa:

„Kiedy w listopadzie 2004 r. wprowadzono złoty ETF, GLD, całkowita podaż złota na powierzchni była warta około 2,2 biliona dolarów. W porównaniu z BTC, obecna kapitalizacja rynkowa wynosi 0,86 biliona dolarów. Po uwzględnieniu napływu 88 miliardów dolarów do GLD Według względności kapitalizacja rynkowa może wskazywać na wpływy do funduszu ETF BTC o wartości 34 miliardów dolarów.

Standard Chartered, brytyjski bank.

Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień, ale jest to oczekiwanie długoterminowe. Jednakże, Brytyjski Bank oszacował cenę Bitcoina w krótszym okresie: „Jest to zgodne z naszą prognozą Bitcoina na koniec 2024 r. na poziomie 100 000 dolarów.” Dodają, że jeśli napływ kapitału do ETF-ów zmaterializuje się zgodnie z oczekiwaniami, poziom pod koniec 2025 roku może osiągnąć prawie 200 000 dolarów.

Dlaczego rynek oczekuje ETF Bitcoin w USA?

Chociaż spotowe fundusze ETF na Bitcoin istnieją już w różnych częściach świata, podobnie jak fundusze ETF na kontrakty terminowe na Bitcoin w USA, Rynek jest szczególnie zainteresowany zatwierdzeniem spotowych funduszy ETF w największej światowej potędze gospodarczej.

READ  Najlepsze rytuały, które przyciągają szczęście, aby wygrać na loterii w Boże Narodzenie i zostać milionerem

Istnieje kilka powodów, które mogą wyjaśnić to zjawisko. Po pierwsze, jeśli te instrumenty finansowe zostaną zatwierdzone, nastąpi wzrost popytu na Bitcoin. Zatwierdzenie funduszu ETF Bitcoin właśnie to oznacza Spółki emitujące będą musiały uzyskać i przechowywać bitcoiny w celu zabezpieczenia swoich środków. Jest to bezpośredni popyt na cyfrową walutę – proste Prawo podaży i popytu– To znacznie podniosłoby jego cenę.

Ponadto zatwierdzenie funduszu notowanego na giełdzie (ETF) w Stanach Zjednoczonych Byłoby to wzmocnienie regulacyjne dla Bitcoina. W ten sposób rząd USA przekaże mocny sygnał akceptacji i legalności waluty stworzonej przez Satoshi Nakamoto, zwiększając zaufanie inwestorów i użytkowników.

Fakt posiadający te cechy zostanie jako taki uznany przez świat Wyraźny znak, że Stany Zjednoczone nie mają zamiaru zakazywać Bitcoina. Rozwiałoby to wiele niepewności regulacyjnych dotyczących aktywów cyfrowych, zachęcając w ten sposób do większego zainteresowania i przyjęcia.

Ponadto ułatwiona będzie adopcja instytucjonalna. Fundusze ETF są dobrze znanymi instrumentami finansowymi. Istnienie funduszu ETF Bitcoina Znacznie ułatwiłoby to wejście tych dużych graczy na rynek aktywów cyfrowych.

Mało tego, otworzy także drzwi funduszom inwestycyjnym, emerytalnym i emerytalnym do włączenia Bitcoina do swoich portfeli inwestycyjnych. Pod koniec grudnia CriptoNoticias poinformował, że według wielu specjalistów Bitcoin nie zajmie dużo czasu, zanim dotrze do funduszy emerytalnych.


Aktualizacje 1.08.2024:
– Dodano powody, dla których rynek oczekuje zatwierdzenia funduszu ETF Bitcoin w USA.
– Dodano prognozy cen Standard Chartered Bank.

– Dodano oświadczenia Cathie Wood.