Ogrodzenia z drutu kolczastego symbolizują najnowszy dramat imigracyjny u bram Unii Europejskiej (UE). Z jednej strony od 3000 do 4000 imigrantów błaga o pozwolenie na ucieczkę przed zimnem. Białoruś W stronę Polska. Niektórzy męczą się czekaniem w namiotach pod niepogodą i noszą kłody i łopaty, aby spróbować je złamać. Z drugiej strony 15 000 polskich żołnierzy zablokowało wejście i użyło gazu łzawiącego, głośników i uderzeń przeciwko przesiedlonym. Oddziały z obu krajów są skoncentrowane.
Nikt nie wie dokładnie, ilu imigrantów zginęło z powodu niskich temperatur na granicy Białoruś I Polska W ostatnich miesiącach. Urzędnicy obliczyli, że jest to co najmniej 10, ale zimny przyjazd na półkulę północną budzi obawy przed poważną tragedią w nadchodzących tygodniach. Przesiedleńcy, głównie Kurdowie z Iraku i Syrii, nie wytrzymują już mrozu. Ale to nieludzkość i obojętność powodują najwięcej zimna.
Czytaj więcej: Napięcia między Polską a Białorusią wzrosły z powodu masowego napływu migrantów przez granicę UE
Unia Europejska oskarżyła prezydenta Białorusi Aleksander Łukaszenko, Aby zachęcić sojuszników Rosji do przekroczenia granicy w odwecie za nałożone na nich sankcje, powiedział Mińsk, dodając, że obóz europejski był w stanie nałożyć nowe sankcje na ich kraj w następstwie kryzysu. Imigranci czekają na rozwiązanie pośrodku.
„Oczywiste jest, że najbardziej niepokojąca rzecz Do 4000 osób utknęło na granicy, bez możliwości wjazdu lub powrotu do UE. Są zimne (mroźne temperatury w nocy) i bardzo ubogie w żywność i wodę. Dziś rano zgłoszono śmierć jeszcze jednej osoby. Wraz z nadejściem zimy liczba ta będzie się jeszcze zwiększać. Imigranci wydają się tutaj zdeterminowani, by zostać, dopóki UE nie pozwoli im na wjazd, ale na razie nie jest to całkiem możliwe.„, On mówi Handel Paul Adams, korespondent ds. dyplomatycznych BBC.
Rosja i wojna hybrydowa
Polska, jej europejscy sąsiedzi i NATO, umożliwiając imigrantom przejście przez bramy Unii Europejskiej, Białoruś rozpoczęła „wojnę hybrydową” przy wsparciu Rosji., jest znany z używania różnych metod i procedur w przypadku konfliktu.
„Czas na wielkie napięcie między Białoruś I jej sąsiedzi z UE (Polska, Litwa, Łotwa). Wszyscy obwiniają Łukaszenka Wykorzystywanie imigrantów jako broni do prowadzenia „wojny hybrydowej” przeciwko UE. Łukaszenko zaprzecza zarzutom, obwiniając UE o problem I choć nie chce konfliktu, mówi, że w razie pogorszenia sytuacji może liczyć na wsparcie RosjiMówi Adams.
Do włoskiego internacjonalisty Francesco Ducy Jest jasne Imigranci są wykorzystywani jako środek nacisku. „To wstyd. Białoruś celowo wywiera presję na Polskę. Białorusini przepychają migrantów przez granicę Polski, prowokując gwałtowną reakcję polskiego wojska”, zwraca uwagę na tę gazetę.
podkreśla, że Polska -Jest członkiem Unii Europejskiej i częścią NATO – jest zdecydowanie za tymi działaniami. Białoruś Rosja jest.
„Nazywana jedną z zasad wojny hybrydowej Gierasimow, co odnosi się do rosyjskiego generała, który wypowiedział się przeciwko bezpośredniemu użyciu siły militarnej, a raczej wykorzystaniu mediów społecznościowych lub innych narzędzi. W tym przypadku mamy kolejną dźwignię nielegalnej migracji„, Wskazuje on.
Unia Europejska (UE) i Niemcy wezwały prezydenta Rosji Władimira Putina do zakończenia kryzysu.
Nieoczekiwane konsekwencje
Ta sytuacja nieuchronnie doprowadziła do wzrostu napięć, które będą się utrzymywać. Komisja Europejska (KE) potwierdziła to w środę 10 lutego UE odpowiada obecnie, nakładając nowe sankcje na białoruskie osoby i firmy..
Kiedy, Rosja i Białoruś stworzyły wspólny front w kryzysie migracyjnym i oskarżyły Brukselę o stworzenie własnymi rękami problemu na granicy z Polską.. Kreml, który zaprzeczał jakiemukolwiek udziałowi w kryzysie, wysłał dwa bombowce o zdolnościach jądrowych do patrolowania przestrzeni powietrznej Białorusi w celu wsparcia sojuszników.
mówi Ducy Napięcia nadal rosnąAle nie tylko między Białorusią a Unią Europejską, ale także w obozie ze względu na reakcję Polski na to, co się dzieje.
„Musisz uważać na odpowiedź, To nie może być odwet wojskowy, nie mogą strzelać do imigrantów, UE na to nie pozwoli. Dlatego bardzo trudna pozycja Polaków mogła wywołać napięcia z Komisją Europejską, zwłaszcza że kraje takie jak Polska i Węgry sprzeciwiały się dystrybucji przydziału nielegalnych imigrantów do Hiszpanii, Włoch i Grecji. Jeśli więc imigranci wreszcie wejdą teraz i poproszą Polskę o segregację, pamiętając, że Polacy nie poparli tego w 2015 roku, kraje Europy Południowej mogą mieć twardsze stanowisko.Mówi ekspert.
Zaznacza, że jeśli ruch migracyjny jest rzeczywiście częścią rosyjskiej strategii destabilizacji Zachodu, w tym przypadku UE, to zadziała. „Następnie Napięcia są wysokie w UE oraz między UE a Białorusią, Ale reżim Łukaszenki kontynuuje tę politykę dzięki wsparciu Rosji„, On mówi.
Jeśli chodzi o przyszłość imigrantów, Adams uważa, że to tylko kolejny moment jak rok 2015, kiedy kanclerz Niemiec Angela Merkel otworzyła drzwi Niemiec.
„Ale czasy się zmieniły i tej polityki już nie będzie. Cała rozmowa w UE dotyczy prawa krajów do obrony swoich granic A jak nakładać sankcje Białoruś (I linie lotnicze zajmujące się lotami migrantów do Mińska z Bliskiego Wschodu i nie tylko). Nie interesuje wpuszczanie imigrantów do środka. Obecnie Irak nie jest uważany za wystarczająco niebezpieczne miejsce, więc nawet jeśli Kurdowie przejdą legalnie, raczej nie otrzymają azylu.„, Wytłumaczyć.
„Geopolityka jest brzydka, a imigranci, którzy jakoś wiedzą, że są wykorzystywani przez Łukaszenkę, tkwią pośrodku.”, zdanie Adamsa.
Zaangażowani są aktorzy i zawodnicy
Aleksander Łukaszenko:
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko 67-latek sprawuje władzę od 1994 roku. W sierpniu 2020 r. otrzymał międzynarodowe sankcje po krwawym stłumieniu kontrowersyjnych demonstracji, w których został ponownie wybrany.
Władimir Putin:
69-letni prezydent Rosji Władimir Putin jest jednym z głównych zwolenników finansowych, politycznych i wojskowych Białorusi. W tym tygodniu oba kraje przedłużyły o 25 lat obecność rosyjskiego personelu wojskowego na terytorium byłej republiki radzieckiej, która graniczy z kilkoma państwami członkowskimi NATO.
Andrzej Duda:
Prezydent RP Andrzej Duda, lat 49, oskarżył Białoruś o „w sposób bezprecedensowy atak na granicę UE z Polską”. Jego rząd ogłosił w ostatnich miesiącach stan wyjątkowy z powodu napływu nielegalnych imigrantów z Białorusi.
Karol Michał:
45-letni Charles Michel z Rady Europy (KE) określił działania Białorusi jako „terroryzm państwowy” i poprosił służby prawne KE o opinię na temat możliwości finansowania z budżetu „infrastruktury fizycznej”. Potwierdzili, że pozwala na to obowiązujące prawo europejskie.
To może Cię zainteresować
Polecany film
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy