29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UE finalizuje nowe sankcje wobec Białorusi w związku z presją imigracyjną na Polskę | Międzynarodowy

Europa podwaja presję na Białoruś ze względu na swoją strategię destabilizacji Polski i innych społeczności przygranicznych poprzez zachęcanie do migracji w kierunku klubu społecznego. Charles Michael, przewodniczący Rady EuropyŁukaszenka pospieszył w środę do Warszawy, aby „wyrazić całą solidarność UE” z Polską w obliczu reżimowej okupacji, w wyniku czego zatrzymano 60 osób, które w ostatnich godzinach zdołały przekroczyć granicę. W stronę ziem polskich. Michael nie zawahał się skomentować na konferencji prasowej.”Atak mieszany, Brutalny atak, atak z zaskoczenia ”Przyjazd imigrantów na granicę Polski planowany przez Białoruś. Szef Rady Europejskiej obiecał, że 27 osób w stolicy Polski już szykuje nowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki, które zostaną zatwierdzone wkrótce, prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek. Ostrzegł, że pochodzenie imigrantów, którzy odmawiają współpracy z Brukselą w celu odcięcia przepływu, który celowo stworzył Łukaszenko, i że wyrok może zostać rozszerzony na kraje transportowe. UE poradziła sobie już latem, aby przekonać rząd iracki do zawieszenia lotów z Bagdadu na Białoruś. Jednak Komisja Europejska przyznaje, że Łukaszenka otwiera inne drogi i sprowadza imigrantów z ponad dwudziestu krajów.

Warszawa prosi Brukselę o zdecydowane działanie. Premier Polski Mateusz Morawiecki skorzystał z wizyty Michaela i zażądał, aby „Rada Europejska zwołała poprzez wideokonferencję w celu zbadania odwetu gospodarczego wobec Białorusi”. „Europejskie sankcje obowiązujące wobec reżimu Łukaszenki nie działają” – stwierdził Moraviki. Polska opowiada się za surowszą karą za atakowanie słabej bazy ekonomicznej Białorusi. Warszawa planuje również zamknięcie przejść granicznych z Mińskiem, które mogłyby posłużyć do podwojenia ataków hybrydowych, co mogłoby mieć poważne konsekwencje dla ruchu handlowego między obydwoma krajami.

Napięcia na granicy polsko-białoruskiej przeżyły kolejny epizod napięcia od wtorkowej nocy do środowego poranka. Setki migrantów, którzy utknęli kilka metrów od ogrodzenia oddzielającego oba kraje, kilkakrotnie próbowały przebić się przez ogrodzenie i przedostać się na granicę Polski – poinformowała Straż Graniczna. Do krzyża i zatrzymano 12 osób. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wyjaśnił, że to jego rząd Reżim Aleksandra Łukaszenki oskarża o przenoszenie obywateli krajów dotkniętych kryzysem Wysłała już 15 tys. żołnierzy na granicę z Polską w Iraku, Afganistanie czy Syrii, by zdestabilizować UE.

READ  Polska ściera się z europejskim wymiarem sprawiedliwości

„Wtedy to po prostu dotarło do nas. W rzeczywistości było kilka prób przekroczenia polskiej granicy” – powiedział Błaszczak PR1. Oprócz 15 tys. żołnierzy płk Marek Petersk, rzecznik Regionalnych Sił Bezpieczeństwa – paramilitarnej jednostki i ochotników – poinformował we wtorek, że zmobilizowano 8 tys. Granica natychmiast.

Po szumie wyborczym Łukaszenki w sierpniu 2020 r. Unia Europejska nałożyła sankcje na Białoruś i przedłużyła je w czerwcu tego roku po porwaniu europejskiego samolotu pasażerskiego, zmuszając go do lądowania w Mińsku w celu aresztowania podróżującego białoruskiego przeciwnika. W sumie 166 najwyższych urzędników państwowych, w tym prezydent, znajduje się na czarnej liście, która uniemożliwia im wjazd na terytorium UE i potępia ich za przejmowanie aktywów w UE. Unia Europejska (UE) zakazała również białoruskim liniom lotniczym prowadzenia działalności na terytorium Unii Europejskiej i zakazała europejskim liniom lotniczym lotów nad białoruską przestrzenią powietrzną.

Polska w środę oskarżyła Białoruś ze swojej strony o zaatakowanie czterech migrantów na granicy. „Biorąc pod uwagę liczne rany na ciałach migrantów, polskie siły zakonne brutalnie potraktowały ich i przepchnęły przez ogrodzenie z drutu kolczastego” – powiedział pogranicznik. Białoruski dyplomata Władimir Mackie wezwał Moskwę i swojego rosyjskiego wysłannika Siergieja Ławrowa do wezwania obu krajów do „wspólnej reakcji”. Według Magi, Unia Europejska planuje nałożenie nowych sankcji na Mińsk w obecnym kryzysie migracyjnym na polskiej granicy, chociaż Białoruś wysiedliła setki migrantów do regionu. Ławrow wezwał UE, aby nie była wciągana w konflikt z Mińskiem i Moskwą w związku z kryzysem migracyjnym: „Głęboko wierzę, że odpowiedzialni Europejczycy, główne potęgi europejskie, nie zostaną wciągnięci w wir. [de confrontación] To bardzo niebezpieczne ”.

Dołącz do EL PAÍS teraz, aby śledzić wszystkie wiadomości i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Spotkanie w Warszawie dotyczyło również możliwości finansowania z budżetu europejskiego murów granicznych czy barier dla nielegalnego wjazdu imigrantów, które do tej pory były odrzucane przez Komisję Europejską. Bruksela wskazała w środę, że w ostatnim okresie budżetowym (2014-2029) przeznaczyła już ponad 1600 milionów środków na infrastrukturę graniczną (media komputerowe, zarządzanie granicami itp.), ale nadal jest przeciwna finansowaniu fizyczna konstrukcja. Przeszkody. Jednak Michael przyznał, że debata była „wyraźna i musi zostać wyjaśniona tak szybko, jak to możliwe”. Szef rady zwrócił uwagę, że kraje takie jak Litwa mają długą granicę zewnętrzną, w tym przypadku ponad 600 km z Białorusią, i że UE powinna zbadać, jak pomóc ją chronić.

READ  IAC - Polska Artemisia podpisuje umowy z Aerospace News

Wiceprzewodniczący komisji, Joseph Borel i Margaritas Shinas, w najbliższych dniach wyruszą w trasę, która przekona władze krajów pochodzenia do zapobieżenia wyjazdom ujawniającym, że ich obywatele zostali porzuceni przez Łukaszenkę. Nikt na granicy białorusko-polskiej nie był zamieszany w poważny kryzys humanitarny.

Inne głosy UE zwiększają presję na Moskwę, by powstrzymała kryzys. Kanclerz Niemiec Angela Merkel telefonowała do prezydenta Rosji Władimira Putina, aby rozwiązać ten problem. W wywiadzie dla USA Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, zwróciła uwagę, że „Rosja ma ogromny wpływ na Łukaszenkę i nalegamy, abyście wykorzystali go do rozładowania napięć”.

Oprócz Polski inne kraje UE – takie jak Litwa i Łotwa – które doświadczyły epizodów napięć na swoich granicach – oskarżyły Białoruś o przenoszenie setek migrantów z krajów trzecich w odpowiedzi na sankcje nałożone przez dwadzieścia siedem. Naruszenia praw człowieka w kraju po protestach W przypadku wyborów, które odbyły się w sierpniu 2020 r., ich wyniki nie zostały zatwierdzone przez Unię Europejską.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.