18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Barbara Corcoran została zwolniona z „Shark Tank” i odzyskała pracę za pomocą tego prostego e-maila

Barbara Corcoran została zwolniona z „Shark Tank” i odzyskała pracę za pomocą tego prostego e-maila

Barbara Corcoran w jednym z odcinków ABC Shark Tank. Zdjęcie: Christopher Willard/ABC za pośrednictwem Getty Images

Teraz, gdy masowe zwolnienia są na porządku dziennym – ponad tuzin dużych firm, takich jak McDonald’s, Meta czy Lyft, ogłosiło zwolnienia tylko w tym miesiącu – historia Barbary Corcoran i tego, jak udało jej się odzyskać pracę, jest tak prosta jak e-mail pojawił się ponownie.

Po sezonie jako kelnerka i niejednej porażce Dwadzieścia pracCorcoran założyła firmę zajmującą się nieruchomościami mieszkaniowymi The Corcoran Group w 1973 roku, kiedy miała zaledwie 24 lata i pożyczyła od swojego chłopaka 1000 dolarów. Stopniowo zbudował firmę w firmie o wartości 6 miliardów dolarów, zgodnie z jej notowaniami. Forbesa.

Trzy dekady później była już znaną inwestorką i szanowanym potentatem na rynku nieruchomości, ale mimo to nie mogła uniknąć najgorszego koszmaru każdego profesjonalisty: zdobycia wymarzonej pracy zaledwie dwa tygodnie później, Odwołali przedstawienie.

Przed pierwszym sezonem programu ABC „Shark Tank”, który wyemitowano w 2009 roku, do 60-letniego wówczas Corcorana zwróciła się sekretarka producenta, prosząc go, by został jednym z inwestorów „Shark”. Podekscytowana podpisała umowę bez patrzenia na nią i odesłała ją pocztą.

Powiedział w ostatnim odcinku podcastu, że jego radość była krótkotrwała „laski w biurze” Od nowojorskiej firmy zajmującej się mediami cyfrowymi Barstool. Tydzień przed kręceniem serialu Corcoran otrzymał telefon, że producenci postanowili obsadzić innego inwestora.

Odmowa nie została uznana za ostateczną

„Byłem zawstydzony. Powiedziałem wszystkim moim przyjaciołom, że jadę do Hollywood”, powiedział Corcoran, który ma teraz 74 lata i którego majątek szacowany jest na 100 milionów dolarów. „Więc usiadłem, napisałem do nich e-mail i powiedziałem wprost: „popełnili błąd”„.

Corcoran starał się, aby list był jak najkrótszy, mówiąc producentom, aby „zaprosili dwie kobiety do rywalizacji o miejsce”. Producenci zgodzili się i dostałem tę pracę. inwestowano w Zbiornik rekinów przez 14 sezonów.

READ  Jak usunąć wilgoć z reflektora samochodowego?

Chociaż wysokość jego wynagrodzenia za każdy odcinek nie została zweryfikowana, według raportu Who różnorodny Uważa się, że w 2016 roku oba „rekiny” w Zbiornik rekinów zarobić kwotę 50 000 $ za odcinek. Dzięki programowi ABC, który zdobył cztery nagrody Emmy, Corcoran zainwestował w ponad 80 firm.

Od tego czasu stała się jednym z najbardziej inspirujących mówców motywacyjnych w świecie finansów.

Częsty współpracownik małych firm i nieruchomości, a także autor bestsellerowej książki „Shark Tales: How I Turned 1,000 $ Into a Billion-Dollar Business” oraz gospodarz podcastu „Business Unusual with Barbara Corcoran”.

Shark Tank stał się czymś w rodzaju amerykańskiego idola przedsiębiorczości. Każdego roku dziesiątki tysięcy właścicieli małych firm rywalizuje o możliwość zaprezentowania swoich produktów milionowej publiczności w całym kraju i zawarcia umowy z jednym z głównych inwestorów programu.

Może Ci się spodobać:

Udostępnij TANK - Shark Tank NA ŻYWO!  Po raz pierwszy Emmy & # xae;  Wielokrotnie nagradzany Shark Tank zostanie udostępniony publiczności w studiu, gdy powróci z 14. sezonem.  Sharks Mark Cuban, Barbara Corcoran, Laurie Greener, Robert Herjavec, Daymond John i Kevin O'Leary będą słuchali przedsiębiorców szukających inwestycji, która na zawsze zmieni ich życie.  To jednodniowe wydarzenie na żywo pozwoli widzom w domu zastanowić się, czy Rekiny powinny zaryzykować i zawrzeć umowę podczas premiery w ten piątek, we wrześniu.  23 (8:00-21:05 czasu wschodniego), na antenie ABC.  (Christopher Willard/ABC za pośrednictwem Getty Images) Diamond John, Mark Cuban, Barbara Corcoran, Kevin O & # 39;  Larry, Laurie Greener, Robert Herjavec

Pierwsza transmisja na żywo Shark Tank z udziałem Sharks Marka Cubana, Barbary Corcoran, Laurie Grenier, Roberta Herjaveca, Daymonda Johna i Kevina O’Leary’ego. Zdjęcie: Christopher Willard/ABC za pośrednictwem Getty Images

Około dwie trzecie z około 100 przedsiębiorców, którzy występują na antenie każdego sezonu, odchodzi z uściskiem dłoni i dużymi planami ekspansji nakreślonymi przez ich inwestora, chociaż około połowa tych transakcji nigdy się nie kończy, a kolejne 15% kończy się na innych warunkach. Forbesa.

Zwolnienia po podpisaniu umowy?

Rzadko zdarza się, aby oferty pracy kończyły się po podpisaniu umowy, ale nie jest to niemożliwe. W zeszłym roku, w obawie przed zbliżającą się recesją, duże firmy, takie jak Coinbase, Twitter i Redfin, wycofały oferty pracy, zanim niektórzy pracownicy rozpoczęli swoje pierwsze dni.

Powiedział w czerwcu, że to głównie reakcja na inflację CNBC Zrób to Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy WizeHire, Sid Upadhyay. „Otoczenie gospodarcze bardzo się zmieniło” – powiedział wówczas Upadhyay.

Firmy technologiczne niemal z dnia na dzień przestały być „katalizatorami wzrostu za wszelką cenę” i skupiły się na „odporności”. Więc może to sposób Corcorana Nie jest to najbardziej niezawodny sposób Aby ponownie zabezpieczyć pracę.

Koronkowa Kancelaria PracyInc., firma prawnicza z siedzibą w Pittsburghu, twierdzi, że niektórzy pracodawcy odstępują od oferty po przeprowadzeniu kontroli przeszłości lub po sprawdzeniu zdolności kredytowej.

READ  El precio del dólar hoy, 30 de diciembre, el peso gana la sesión

„Zasadniczo robią to, ponieważ nie udało ci się spełnić pewnych warunków. Oznacza to, że pracodawca ma uzasadniony powód, aby zrezygnować z pracy, ponieważ coś nie zostało dodane na pewnym etapie procesu” – wyjaśniają o firmie, która zaleca zapytanie pracodawcy dla wszystkich nieprzewidzianych okoliczności, przez które musisz przejść, aby zaakceptować swoją ofertę.

Ryzykowne alternatywy e-mailowe

Z drugiej strony Upadhyay uważa, że ​​najlepiej jest przeszukać sieć przyjaciół i współpracowników pod kątem możliwości pracy, a także sprawdzić inne oferty i skontaktować się z poprzednimi pracodawcami. „Możesz nawet zasięgnąć porady prawnej, jeśli uważasz, że Twoja oferta została unieważniona z powodu dyskryminacji” – powiedział.

Doświadczenie Corcorana nie sprawiło, że miliarderka jest „miękka” jako szefowa — woli strzelać i robić to osobiście, powiedziała niedawno w podcaście biznesowym.Dziennik dyrektora generalnego ze Stephenem Bartlettem„.

Zanim w 2001 roku sprzedał swoją firmę zajmującą się nieruchomościami The Corcoran Group za 66 milionów dolarów, szczególnie lubił zwalniać pracowników w piątki, często bez wyjaśnienia.

W uwagach, które wywołały sprzeciw opinii publicznej, powiedział, że podobało mu się to działanie, ponieważ oznaczało usunięcie pracowników o słabych wynikach i „chronicznych narzekaczy” z szeregów jego firmy.

Może Ci się spodobać:

na wideo | Czy nadszedł czas, aby porzucić finanse i rozpocząć karierę w technologii?