16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bad Res otrzymuje 240 mln zł dofinansowania na budowę dwóch farm fotowoltaicznych w Polsce

Bad Res otrzymuje 240 mln zł dofinansowania na budowę dwóch farm fotowoltaicznych w Polsce

Polski deweloper Pad Res zawarł umowę finansowania z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na kwotę 240 mln zł (około 54 mln euro) na budowę dwóch farm fotowoltaicznych w północnej Polsce. Farmy, zlokalizowane w pobliżu miejscowości Sztum i Mikołajki Pomorskie w województwie pomorskim, mają moc 117 MW i zajmują powierzchnię około 140 hektarów.

Dofinansowanie z PFR nie tylko poszerzy portfolio Pad Res, ale także przyczyni się do realizacji celów klimatycznych kraju poprzez promowanie zielonych źródeł energii i redukcję emisji CO2. Dwie farmy fotowoltaiczne mogą dostarczyć czystą energię do 65 000 polskich domów, co pozytywnie wpłynie na jakość życia mieszkańców regionu.

Na generalnego wykonawcę obu inwestycji wybrano firmę Electrum, specjalizującą się w technologiach klimatycznych. Pad Res i Electrum współpracowały wcześniej przy farmie fotowoltaicznej Genowefa w centralnej Polsce. Umowa finansowania z PFR podkreśla siłę Bad Res na rynku jako wiarygodnego dewelopera odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Strategiczni partnerzy Pad Res, Kajima Europe i Griffin Capital Partners, wyrazili wiarę w rozwój firmy. Finansowanie pozwoli Bad Res na utrzymanie strategii rozbudowy portfela OZE w Polsce z ponad 500 MW gwarantowanej mocy przyłączeniowej.

Polski Fundusz Rozwoju stawia na pierwszym miejscu inwestycje w zrównoważony rozwój i wspiera transformację energetyczną Polski poprzez inwestycje w projekty OZE. Bartłomiej Pawlak, Wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, podkreślił znaczenie każdej inwestycji w zieloną energię dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Podsumowując, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z PFR, Pad Res jest gotowy do dalszego wspierania sektora energii odnawialnej w Polsce i przyspieszenia przejścia kraju na czystą energię.

READ  Dwóch argentyńskich rabinów przekazuje 100 000 dolarów ukraińskim uchodźcom w Polsce