18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

AZ i SEMI będą współpracować w zapobieganiu chorobom i diagnostyce

AZ i SEMI będą współpracować w zapobieganiu chorobom i diagnostyce

. Joanna Carretero, prezes SEMI; oraz Ana Perez Dominguez, dyrektor ds. medycznych i regulacyjnych w AstraZeneca Hiszpania.

AstraZeneca i Hiszpańskie Towarzystwo Chorób Wewnętrznych (SEMI) podpisała umowę o współpracy, na mocy której AstraZeneca została „partnerem strategicznym” środowiska naukowego. Umowa zobowiązuje firmę farmaceutyczną do współpracy z SEMI w różnych działaniach o charakterze naukowym i zawodowym, takich jak sponsorowanie konferencji czy wspieranie w prowadzeniu konferencji i szkoleń.

Działania podjęte przez AstraZeneca w ciągu tego roku będą również kierowane we współpracy z SEMI za pośrednictwem Hiszpańskiej Fundacji Chorób Wewnętrznych (FEMI), która między innymi promuje, zachęca i rozpowszechnia działalność naukową, edukacyjną jako badacze, związaną z chorobami wewnętrznymi medycyna. Inicjatywy te mają na celu poprawę profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób sercowo-naczyniowych, nerek, metabolicznych, oddechowych i immunologicznych.

W imieniu Hiszpańskiego Towarzystwa Chorób Wewnętrznych (SEMI) umowę o współpracy podpisała Juana Carretero, prezes Towarzystwa, która podkreśliła, że ​​„sojusz współpracy, jaki właśnie podjęły firmy AstraZeneca i SEMI, w praktyce przyspieszy rozwój inicjatywy i działania, które przyczyniają się do ciągłego doskonalenia medycyny wewnętrznej w Hiszpanii. To wielka przyjemność mieć nowego partnera strategicznego, takiego jak AstraZeneca, do pracy nad projektami, które niewątpliwie przyniosą korzyści zarówno lekarzom wewnętrznym, jak i pacjentom.”

W imieniu AstraZeneca Ana Perez Dominguez, dyrektor ds. medycznych i regulacyjnych w AstraZeneca Hiszpania, zauważyła, że ​​w AstraZeneca jesteśmy w pełni zaangażowani w dostarczanie rozwiązań dla osób z chorobami przewlekłymi. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na współpracę z SEMI, z którą jesteśmy zobowiązani do utrzymywania ścisłej współpracy i dodawania wartości do różnych procedur, które wspólnie podejmujemy, tak aby wszystko to było korzystne dla pacjenta.


Śledź nas na portalach społecznościowych

READ  Na nocnym niebie pojawia się nowa, jasna supernowa