3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Awarie, które doprowadziły NASA do opóźnienia misji Artemis 3 na Księżyc o rok

Awarie, które doprowadziły NASA do opóźnienia misji Artemis 3 na Księżyc o rok

W ciągu ostatniej dekady międzynarodowa społeczność astronomiczna wykazała ponowne zainteresowanie Ponowne badanie powierzchni KsiężycaKtóry od lat nie był odwiedzany przez ludzi.

(Przeczytaj także: Moduł Peregrine nadal działa, ale nie dotrze na Księżyc.)

Dlatego NASA stworzyła program Artemis, którego celem jest powrót astronautów na satelitę Ziemi jeszcze w tym roku. Agencja ogłosiła jednak w ostatnich dniach, że uruchomi serię… Opóźnienie przesunęłoby termin kolejnych misji Artemidy o co najmniej rok.

misja Artemida IIIKtóra ma wylądować na Księżycu zespół astronautów, przesunie się z zaplanowanego terminu, czyli na rok 2025, Co najmniej do września 2026 r.

powiązane tematy

Główne przyczyny opóźnienia misji Artemis 3, jak wyjaśnia CNN, to: Ciągłe wysiłki SpaceX mające na celu ukończenie statku kosmicznegoktórego starty w 2023 roku zakończyły się hukiem.

(Więcej informacji: Statek kosmiczny: czy lot testowy rakiety nie powiódł się, czy zakończył się sukcesem?)

Ideą społeczności kosmicznej jest, aby statek kosmiczny transportował astronautów z orbity Księżyca na jego biegun południowy, co jest misją niezbędną do bezpiecznego transportu ludzi do ciała niebieskiego.

Według Jessiki Jensen, wiceprezes ds. operacji i integracji klientów w SpaceX, Starship może być gotowy na trzeci start testowy w lutym 2024 r. Jednak to, czy zakończy się niepowodzeniem, czy sukcesem, pozostaje tajemnicą.

Z drugiej strony, NASA ogłosiła również, że doświadcza opóźnień w zakresie kombinezonów, które astronauci będą nosić na KsiężycuJest to niewątpliwie kolejny czynnik krytyczny dla bezpieczeństwa misji Artemis III.

Oprócz misji Artemida IIktórego celem jest jedynie wysłanie zespołu składającego się z 4 astronautów na lot blisko orbity Księżyca, nie wystartuje zgodnie z planem w listopadzie 2024 r., ale zadziała. Odbędzie się ono teraz we wrześniu 2025 r.

READ  Oto cztery nowe funkcje, które zostaną dodane

(POWIĄZANE: NASA prezentuje prototyp skafandra kosmicznego, który zostanie użyty w Artemis III.)

Opóźnienie to wynika z szeregu problemów, które się pojawiły Kapsuła załogi Oriona. NASA ogłosiła już, że kapsuła ta niespodziewanie skorodowała podczas misji Artemis I w 2022 roku, na której nie było załogi. Ta awaria może postawić pod znakiem zapytania bezpieczeństwo astronautów.

Poza tym kapsuła Orion również wymaga pracy System podtrzymywania życia i zawory, które nie przeszły pierwszych testów„, wyjaśnia Amit Kshatriya, zastępca administratora programu NASA Moon to Mars.

Alejandro Wiktoria Tobon

Edytuj zakres cyfrowy

czas

Więcej nowości w EL TIEMPO

Jaki jest koszt zmiany płci w Kolumbii? Czy EPS może to pokryć?

Celebrity House: Niektórzy uczestnicy reality show RCN i kiedy to nastąpi

Cebula: Ile jest jej rodzajów i jakie dania możemy z niej przygotować?