3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Australia i Polska awansują do półfinału United Cup

Australia i Polska awansują do półfinału United Cup

Australia pokonała Polskę, Chiny, pokonała kontuzjowanego Novaka Djokovica i wyeliminowała Serbię. Byli pierwszymi dwoma krajami, które dotarły do ​​półfinału Pucharu United rozgrywanego w Australii.

Polska nie dała Chinom szansy na awans do półfinału, wygrywając 3:0 w ćwierćfinale. Iga Świątek i Hubert Hurkacz Wygrali swoje mecze singlowe, a Katarzyna Peter i Jan Zieliński zwyciężyli w deblu mieszanym z Yu i Sun w trzech setach 6–3, 5–7 i 10–7.

Kolejny ćwierćfinał pomiędzy Australią a Serbią zakończył się zwycięstwem gospodarzy. W pierwszym meczu Novak Djokovic przegrał 6:4, 6:4 z Alexem de Minaurem, w którym musiał kilkakrotnie odwiedzać fizjoterapeutę z powodu dyskomfortu prawej ręki i nadgarstka.

W drugim meczu Alja Domljanovic wygrała 6:1, 6:1 z Nataliją Stevanovic, więc mecz mieszany Australijczyków Storm Huntera i Matthew Eptona z Serbami Tejaną Ratanovic i Nikolą Kasiciem nie doszedł do skutku.

Tego dnia odbyły się także finały fazy grupowej, w których doszło do starć między sobą Grecji i KanadzieZ Grupy B w Sydney i Francji z Włochami, z D, w tym samym australijskim mieście.

Grecja wygrała mecze pojedyncze, a Stephanos Tsitsipas pokonał Stephena Deese 6:2, 6:3 w godzinę i siedemnaście minut, a Maria Zakari 7:6 (2), 6:3 pokonała Leilę Fernandez. W grze podwójnej Funga z Papamichailem, Tsitsipasem i Auger-Aliassime również przegrano ze Szwajcarią, która w ćwierćfinale zmierzy się z Niemcami.

READ  Europejski Trybunał Praw Człowieka potępia Polskę za brak niezawisłości sędziowskiej | Międzynarodowy