29 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Astronom twierdzi, że znalazł fragmenty międzygwiezdnego meteorytu – DW – 29.06.2023

Astronom twierdzi, że znalazł fragmenty międzygwiezdnego meteorytu – DW – 29.06.2023

W 2014 roku zarejestrowano satelity USA uderzenie niezwykle rzadkiego i szybko poruszającego się ciała na Ziemię, który pojawił się na niebie w pobliżu Papui-Nowej Gwinei. Teraz astrofizyk jest łowcą UFO Aviego Loeba Uważa, że ​​on i jego zespół mogli odzyskać małe fragmenty międzygwiezdnego gościa, nazwanego IM1 – które mierzą mniej niż pół metra – z dna Oceanu Spokojnego.

Według naukowców, w swojej ekspedycji, która rozpoczęła się 14 czerwca, znaleźli już „anomalne” kulki magnetyczne, fragmenty stali, dziwne kable i stosy popiołu wulkanicznego, używając podwodnych sań magnetycznych, ale jeszcze niczego nie zidentyfikowali. Niech to będzie jednoznaczne obcy lub wśród gwiazd.

Loeb mocno wierzy, że IM1 wykracza poza nasz Układ Słoneczny. Wynika to z niewiarygodnej prędkości, z jaką uderzył w nasze oceany: według danych IM1 rozbił się z oszałamiającą prędkością 100 000 mil na godzinę. Pięciokąt potwierdzone później Jego lokalizacja i sugerowane możliwe źródło międzygwiezdne.

Kontrowersyjne teorie dotyczące obiektu międzygwiezdnego „Oumuamua i IM1

Loeb, profesor nauk ścisłych na Uniwersytecie Harvarda, zasłynął w przeszłości dzięki poszukiwaniom artefaktów, które mogły należeć do cywilizacji pozaziemskiej, a także kontrowersyjnym teoriom o międzygwiezdnej istocie „Oumuamua, która przyleciała na Ziemię”. w październiku 2017 r.

Podobnie Loeb zwrócił uwagę na swoją teorię IM1: meteoryt, twierdzi Loeb, może być artefaktem, „technologicznym odciskiem palca” lub technicznym znacznikiem obcej cywilizacji, co wywołało wielki sceptycyzm w społeczności naukowej.

Jednak prawda jest taka, że ​​poza ekstrawagancją jego teorii, jeśli Loeb może udowodnić, że obiekt jest niewątpliwie międzygwiezdny, może zmienić się z intruza w gwiazdę nauki.

Oumuamua był pierwszym międzygwiezdnym gościem w naszym Układzie Słonecznym. Zdjęcie: NASA/ZUMA Press/IMAGO

Avi Loeb: „Poznaj inne technologiczne cywilizacje wszechświata”

„To był najbardziej ekscytujący eksperyment w mojej karierze naukowej” – powiedział Loeb. Wice Ze statku ekspedycyjnego o nazwie Silver Star. „Odzwierciedla wyjątkową okazję do poznania innych technologicznych cywilizacji wszechświata poprzez badanie Oceanu Spokojnego”.

READ  ➤ PREMIUM TEST WIZUALNY TUTAJ | Odbierz swoje ręce i odkryj sekrety swojej osobowości | Test psychologiczny | Wirusowe wyzwanie | wirusowe | kierunki | Meksyk

„Kiedy wracamy saniami, od czasu do czasu słychać buczenie ze Srebrnej Gwiazdy” — powiedział. Dodał: „Spoglądając w stronę oceanu i czekając na podpisy techno sań, ten brzmi jak dramatyczny, dramatyczny rzut”.

w poście w bramie tryb, Loeb był optymistą co do globul, stwierdzając, że w przeciwieństwie do poprzednich odkryć nie były one kuliste. „Gdyby te ciała były powiązane z IM1, wyjaśniałyby większość zbiorowych pozostałości, które do tej pory odzyskaliśmy z IM1” – napisał Loeb.

Wątpliwości co do pochodzenia kulek

Według BBC globule, takie jak te znalezione przez łowcę kosmitów z Harvardu i jego zespół, są często znakiem rozpoznawczym meteorytów lub asteroid, które powstają, gdy gwałtownie eksplodują. Jednak wielu naukowców jest sceptycznych, wskazując, że globule mogą powstawać również w procesach ziemskich.

Mark Fries, opiekun kosmicznego pyłu NASA, Wyjaśnił BBC Małe metalowe kulki są bardzo powszechne na Ziemi. „Pochodzi ze spalin samochodowych, hamulców samochodowych, spawania, wulkanów i być może z innych źródeł, których jeszcze nie zidentyfikowaliśmy” – powiedział.

Nie wspominając o tym, że mogą to być fragmenty setek meteorytów, które spadają na nas co roku.

Niemniej jednak Loeb był przyzwyczajony do przyjmowania sceptycyzmu kolegów naukowców ze sportowym duchem. Jest jednak świadomy trudności zadania takiego jak to, którego podejmuje się na Srebrnym Statku, i napisał na swoim blogu: „Przyznaję, że szanse na sukces są niewielkie”. Myślę jednak, że warto zaryzykować.

Pod redakcją Felipe Espinosa Wanga.