7 maja, 2024

Argentyna poniosła pierwszą porażkę z Polską

Reprezentacja U17 spadła do europejskiej drużyny 71-48. Chłopcy zmierzyli się z silniejszym i bardziej wysportowanym przeciwnikiem, który zamykał ich pasy i budował garnitury. We wtorek przeciwko Australii.

Pierwsza jesień dla chłopców U17 na Mistrzostwach Świata w Maladze. To było przeciwko Polsce w trashowym debiucie 71-48 z europejskimi rywalami, którzy zdominowali dział fizyczny i narzucili swój autorytet. Argentyna przegrała walkę wręcz, nie nadążała za tempem i miało to pełny wpływ na skuteczność ich strzałów. Kolejne wyzwanie będzie przeciwko Australii, jedynej niepokonanej drużynie w grupie D, we wtorek. Chłopcy ukończą pierwszy etap i na koniec dnia spotkają się z przeciwnikiem w 1/8 finału.

Początek był świetny. Argentyna w ciągu dwóch i pół minuty wygrała 10-2, prowadzona przez natchnionego Giovanettiego, który zdobył dwie bramki z rzędu. Ale po chwili wszystko wywróciło się do góry nogami. Wściekła odpowiedź przyszła z Polski, która przez resztę kwarty prowadziła 23-5, pokonując 5 z 7 z zakresu 3 punktów. Chłopcy wykorzystali nieuchwytny strzał z zewnątrz i mieli problemy z wykonaniem wbrew intensywności defensywy, co pozwoliło Europejczykom zakończyć pierwszą kwartę z przewagą 25-15.

Druga kwarta była bardziej żywa i żywa. Polski występ spadł, ale ich intensywność i agresja spustoszyły obie strony. Z jednej strony atakowali obręcz i wykorzystywali atletyczną przewagę, aby zjeżdżać na sam dół, z drugiej wymuszali zwroty i słabe wyniki. Argentyna wielokrotnie ścierała się z polską obroną, utrudniając przeciwnikowi walkę i kończąc blisko kosza. Dwie kolejne kontrataki dodały mu motywacji i pewności siebie, ale Polacy nie stracili opanowania i w przerwie wkroczyli z przewagą 17-14 na prowadzenie 42-29.

Po powrocie z szatni występ Europejczyków nadal był przeciętny, a Argentyna miała szansę wejść do gry. Był skuteczny i stwarzał duże szanse, ale często nie trafiał do kosza, przegrywając każdą bliską kwartę z wyniszczeniem i obroną związaną z pokonaniem Polaków jeden na jednego. pomaga. W ciągu pierwszych pięciu minut wynik wynosił 2-1. Później Polska odpadła z dwoma potrójnymi koronami, ale tym razem rotacja zapewniła cel i intensywność, aby utrzymać się w granicach. Na koniec trzeciej kwarty wynik Europejczyków wynosił 54-37.

READ  Kwalifikacje Ukrainy, Polski i Gruzji - Sport

W ostatnim kwartale Polska zakończyła historię karnych. Argentyna odpoczywała w otwieraczach, a ich rywal wykorzystał okazję do przekonującej ucieczki. W dywizji przeszedł 17-11 lat i miał 71-48 lat. Argentyna zakończyła grę ze słabym wynikiem 26% z boiska, w tym 5/33 z dryblingu i 5/13 z rzutów wolnych. Dodatkowo dodał 20 strat. Lucas Giovanetti był najlepszym strzelcem z 9 punktami, a Respot miał 8 punktów, obaj strzelili tylko w pierwszej połowie.
Szokująca porażka w pierwszym spotkaniu chłopców z europejskim rywalem, który był lepszy i narzucał im wyższość fizyczną, a przede wszystkim atletyczną. W poniedziałek zespół ma dzień wolny, a we wtorek zmierzy się z Australią o 08:00 czasu lokalnego, aby ukończyć fazę grupową. Tego dnia zawodnicy zostaną ujawnieni w 1/8 finału.