21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Apple Watch Series 9 będzie pierwszym urządzeniem Apple korzystającym z druku 3D

Apple Watch Series 9 będzie pierwszym urządzeniem Apple korzystającym z druku 3D

Apple planuje wykorzystać druk 3D do rozpoczęcia produkcji swoich urządzeń, począwszy od nadchodzącego Apple Watch Series 9.

Apple Watch Series 9 można wydrukować w 3D

Druk 3D to nowy sposób projektowania i tworzenia urządzeń i wygląda na to, że Apple zaczął eksperymentować z tą technologią i efekty zobaczymy już wkrótce. Jak podano w następnym Apple Watch Series 9, który Apple wprowadzi wraz z iPhonem 15, będzie pierwszym urządzeniem, w którym Apple użyje drukarek 3D.

Jak wspomniano Marka Gormana w Bloomberg, Apple właśnie rozpoczął testowanie tego procesu produkcyjnego z drukarkami 3D i tylko niektóre zegarki Apple Watch Series 9 będą produkowane w ten sposób.. Wydaje się, że druk 3D pozwala uniknąć wielu problemów przy produkcji metalowej konstrukcji urządzeń firmy, więc jest to coś, co można rozszerzyć o kolejne urządzenia, jeśli test wypadnie pomyślnie.

Według osób zaznajomionych z tą sprawą Apple testuje użycie drukarek 3D do produkcji stalowej obudowy niektórych swoich nadchodzących smartwatchów, co oznacza zasadniczą zmianę w sposobie wytwarzania produktów przez firmę. Technologia ta pozwoli uniknąć konieczności docinania dużych arkuszy blachy do kształtu produktu.

Seria zegarków Apple 8

Apple Watch Series 9 można wykonać przy użyciu drukarek 3D

Szybciej i mniej zanieczyszczająco

Pozornie, Druk 3D przyspieszy proces produkcji i montażu urządzenia. I również, Wpływ na środowisko zostanie ograniczonyZostaną użyte tylko niezbędne materiały, bez konieczności ponownego przetapiania metalu.

Wycisk wykonywany jest przy użyciu sypkiego materiału, który następnie poddawany jest procesowi zwanemu spiekaniem. Wykorzystuje ciepło i ciśnienie do sprasowania materiału w coś podobnego do konwencjonalnej stali. Precyzyjny projekt i wycięcia są frezowane jak w poprzednim procesie.

Ming Chi Kuo zauważył, że Apple Watch Ultra 2 będzie pierwszym produktem wykorzystującym komponenty drukowane w 3D, ale Gurman donosi, że Etui Apple Watch Ultra nie zostanie wydrukowane w 3D Najwcześniej do przyszłego roku.

READ  Samsung aktualizuje jeden ze swoich najlepiej sprzedających się telefonów Galaxy A za pomocą kwietniowej poprawki bezpieczeństwa

Co ciekawe, Apple zaczął wykorzystywać tę technologię w procesie produkcyjnym swoich urządzeń. Zwłaszcza jeśli poprawi się prędkość produkcji i zmniejszy się zanieczyszczenie. Przyszłość nowego rodzaju produkcji może być znacznie wydajniejsza, co może nawet wpłynąć na ostateczną cenę.

Apple ogłosi Nowe Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2 zostaną zaprezentowane 12 września na wydarzeniu poświęconym iPhone’owi 15Zobaczymy, czy ujawnią coś na temat drukowania 3D.