20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktywiści zakłócają pokaz mody Victorii Beckham w Paryżu

Aktywiści zakłócają pokaz mody Victorii Beckham w Paryżu

(CNN) — Pokaz mody Victorii Beckham Tydzień Mody w Paryżu Obrońcy praw zwierząt zbojkotowali go, gdy dołączyli do jego modelek na wybiegu, aby zaprotestować przeciwko używaniu przez jego markę produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak skóra.

Protestujący w białych marynarkach z napisami „Odwróć się od skór zwierzęcych” i „Zwierzęta to nie tkanina” przeszli w piątek po wybiegu obok modelek, niosąc transparenty z napisem „Niech żyje wegańska skóra”, zanim ochrona ich eskortowała.

Organizacja praw zwierząt PETA podała, że ​​choć marka Beckham zakazała stosowania w swoich kolekcjach futer i skór egzotycznych, nadal wykorzystuje skóry, w tym skóry cielęce.

„Żadna odzież ani dodatek nie zasługuje na brutalny ubój i skórowanie wrażliwego i inteligentnego zwierzęcia” – stwierdziła w oświadczeniu Mimi Bekheshi, wiceprezes PETA Europe.

Bakhshi dodała: „Wzywamy Victorię Beckham do skorzystania z dostępnych obecnie etycznych i przyjaznych dla środowiska innowacji, takich jak wysokiej jakości skóra wytwarzana z jabłek, winogron, ananasów, grzybów itp.”.

Według grupy działacze PETA protestowali już wcześniej na wybiegach Coach w Nowym Jorku, Burberry w Londynie i Fendi w Mediolanie.

Pod koniec pokazu Beckham spacerowała po wybiegu o kulach, co według jej męża Davida było wynikiem wypadku na siłowni.

Kolekcja na jesień/zimę 2024 obejmowała modele obejmujące przezroczyste sukienki, modele z zaokrąglonymi krawędziami, dekoltami i pudełkowate kurtki.

READ  Yuuri Tensei Oujo i Tensai Reijou no Mahou Kakumei spotykają się ze swoją premierą - Kudasai