19 maja, 2024

Gol w dogrywce zakończył mecz Lacii z Arca

Polska przegrała z Arca Guinea 0:1 w meczu 1/16 finału Fortuna Cup. Zawodnicy III ligi przez długi czas walczyli na równych prawach z tylnymi reprezentantami ligi. To był zapach dogrywki, ale zwycięstwo Jersey Dumal w dogrywce ograniczyło postępy gdynianek.

W porównaniu do ostatniego meczu Fortuny 1 Ligi z Apklanem Resovią (2:0) trener Arki Ryszard zastąpił wszystkich 11 Tarasiewiczy. W skład startowy wchodzi m.in. Jersey Dommel. Osiemnastolatek popisał się znakomitym strzałem z rogu pola karnego w okienko bramki meczu w dogrywce.

Ten cios, po którym sędzia zakończył mecz, rozwiązał problem awansu. Ta gra przebiła średnią grę gwinejskich graczy. W pierwszej połowie goście nie byli w stanie utrwalić swojej przewagi bramką. Po przerwie na boisko pojawił się Mateusz Chebroski i w 64. minucie wbił piłkę do siatki przeciwnika. Ale skręcił na spalonym, a sędzia nie zidentyfikował celu. W drugiej połowie bardzo dzielnie atakowali gospodarzy, ale też niektórych udanych akcji nie udało im się przekuć na bramkę. Wyniki nie zmieniły się aż do czwartej minuty dogrywki.

Lycia Zielona Góra – Arca Gdynia 0:1 (0:0)

Licja: Wojciech Fabisiak – Maciej Maćkowiak, Jakub Budziński, Rafał Ostrowski, Jakub Babij, Mariusz Kaczmarczyk (85. Kajetan Frankowski) – Bartosz Konieczny, Mykyta Łoboda, Martins Ekwue. Trener: Andriej Stawiki.
Za: Kacper Krzepisz – Jerzy Tomal, Adam Danch, Haris Memić, Fabian español (69. Luis Valcarce) – Kacper Kryształ, Pawe Sasin, Marcus Vinícius, Artur Siemaszko (77. Mateusz Stępień Goille (77. Mateusz) Stępie. Trener: Richarda Tarasevica.

Cel, powód: Koszulka 0:1 rozmiar 90 + 4.

Żółte kartki: Mikita Obuda, Martins Equam (Lycia); Bowie Sassin, El Espanol Fabian, Harris Mimic (Barco).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Presławia). PUBLICZNOŚĆ: Około 500.