2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Włochy próbowały kupić Polskę w połowie Mistrzostw Świata 1974 w Niemczech

Były reprezentant Polski Władysław Żmuda (Lublin, 1954) ujawnia się w swojej biografii „Będziesz piłkarzem”, został niedawno opublikowany i jest współautorem z dziennikarzem Dariusz Krowski, Próbując przekupić Puchar Świata 1974, obchodzony dnia Niemcy. Wybór Polska, Nikt przed meczem nie zapłacił ani grosza, pokonał jednego z faworytów wbrew wszelkim przeciwnościom, Argentyna, W pierwszym meczu fazy grupowej (3-2). Po drugie, zespół prowadził Kazimierz Korski Punktowane Haiti (7-0) Oba te wyniki potwierdziły zakwalifikowanie się do kolejnej rundy meczów polarnych przed ich trzecim meczem Włochy Zamiast tego musi robić postępy i odnosić sukcesy.

W takich okolicznościach odbył się mecz Stuttgart, w którym Zmuda napisał w swojej książce, że „Włosi byli pewni, że wygrają, ale po pierwszej połowie pokonaliśmy ich 2-0 i klasyfikacja zaczęła im uciekać”. I dodaje: „Kiedy w połowie przeszliśmy do szatni, W metrze czekał na nas mężczyzna. Miał w ręku aktówkę, a kiedy ją otworzył, pojawiło się mnóstwo banknotów dolarowych. Nie mogłem w to uwierzyć: facet z kasą w środku mundialu! Myślę, że wtedy jeden z naszych pracowników zaczął z nim walczyć. To trwało tylko chwilę, a potem wysłali nas do szatni. Ale dobrze pamiętam te pieniądze – upiera się.

Coś, co było bezpieczne Werona, Kosmos Nowego Jorku I Chromony Ktoś powiedział wtedy „Ale to jest Allody, wiceprezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej!”. Myślę, że „Funio” Bulzaki też zdał sobie sprawę z tego, co się stało. Mirosla BulzakiByły polski piłkarz wyjaśnia w książce: „Pamiętam tę teczkę. Próbował ją dać zawodnikowi, ale nikt nie chciał jej zabrać. Wyrzucili nas wszystkich i kazali wejść do szatni, gdzie nie mógł wejść..

Zmuda kontynuuje swoją historię. „W takim razie graj Stany Zjednoczone, poznałem Włochów Roberto Boninsekna I Giorgio Synaglia, wyśmiewałem się z nich: – Czy nie mógł bezpośrednio podejść do młodego Smudy, który grał w defensywie, aby naprawić sytuację 2-2?, Powiedziałem im. Ponieważ wygraliśmy 2-1, co jest niewiarygodne przy wszystkich statystykach, które mieli: Dino Jaff, Giacinto Facetti, Torcio Birknich, Sandro Massola, Fabio Capello, Wspomniana sinaglia, Gianni Rivera, Luigi RivaI trener, Ferruccio Valcareggi. Wszyscy odpadli z mundialu, bo zmierzyli się z Polską, gdzie nikt nie obstawiał. Z pewnością, jeśli od czterdziestu lat nie graliśmy w żadnym finale, jak oni to zrobią?”

READ  Alpha jest przekonana, że ​​Hiszpania zakwalifikuje się pomimo polskiej porażki
Autobiografia i tylna okładka Zmudy

Wyznanie „Eli” Ayali

Jednak historia, którą Zmuda ujawnia w swojej autobiografii 47 lat później, nie kończy się na tym. Według jego historii, podobnie jak Włochy próbowały kupować od Polski, okazuje się, że Argentyna chciała „zachęcić” ich do wygrania z Włochami. Grzegorz Lato, najlepszy strzelec Pucharu Świata z siedmioma bramkami, 74, a następnie dołączył do Argentyny Ruben Ayala Na Atlas Meksykańska. Podczas tradycyjnego spotkania zawodników z liderem po meczu ligowym, Lado powiedział: „Atmosfera była relaksująca, a przy lampce wina, Ayala zaczął nam opowiadać, w jaki sposób przekazał pieniądze zebrane wśród argentyńskich graczy, aby pomóc nam wygrać z Włochami.. W tym turnieju było dwóch argentyńskich trenerów i jedna kobieta Robert Katocha, Kto był z pieniędzmi. Obok niej na stoisku stał inny Polak, starzec i nasz dobry przyjaciel. Pracował dla słynnej linii lotniczej Ban Am i to on zarządzał naszymi biletami.

Według Laty, „Skąd znał hiszpański, rzuciłem pytanie Ayali”, znanej z przeszłości w Hiszpanii. Atletico Madrid: „O czym mówisz?”. Na co odpowiedział: – Prawda, przysięgam! Potwierdził, że dwudziestu dwóch argentyńskich graczy wpłaciło tysiąc dolarów na głowę. W tym czasie każdy gracz miał bonus w wysokości 8000 $, więc wniesiona kwota była pokaźna. W nim 'mysz’ dodała: „Włożyliśmy w to 18 000”. Spojrzałem na niego i powiedziałem: „Chwileczkę, było dwudziestu dwóch graczy i jeśli każdy wpłacił tysiąc dolarów, otrzymaliby 22 000 $, a nie 18 000, prawda?” Na to pytanie odpowiedział z najwyższą szczerością: „Musiałem coś podnieść!”. Później dziennikarze spotkali się z trenerem Argentyny, który wszystko potwierdził z punktu widzenia meczu Polski z Włochami.

Ruben Ayala, były zawodnik Atletico de Madrid, powitał Wanda Metropolitano. (EFE)

„Niestety nie dostaliśmy nawet ani grosza” – wyjaśnia Zmuda. „Rozmawiałem z Katochą, który teraz mieszka w Stanach Zjednoczonych. Nie odebrał ani nie zadzwonił. Nawet po tym, jak wiedział o tym wszystkim”.. Zapamietaj to Polska Zajął trzecie miejsce w 74 Pucharach Świata, w których grał w Niemczech, gdzie wygrał finał pocieszenia. Brazylia Mistrz lat 70. i jego kluczowi gracze, jak Jana Tomaszowskiego, Kazimierz Dina, Andrzeja SzarmachaWśród gwiazd meczu byli Grzegorz Lato i Robert Gadocha oraz Władysław Żmuda. Italo Alodi, wiceprezes Włoskiego Związku Piłki Nożnej, to zespół, o którym mówi się, że nie docenił, kiedy chciał kupić.

READ  Polska inflacja słabnie w czerwcu

L „Korupcja” Italo Allodi

Jako przesłanie kondolencyjne opublikowane w Obrońca W 1999, „Alodi uniknął zarzutów o przekupstwo i korupcję i stał się kluczową postacią we włoskim futbolu i jego zwycięstwach w Pucharze Świata. (…) Życie tego futbolowego biznesmena i kolekcjonera sztuki, który zmarł w wieku 71 lat, jest postrzegane jako wzór dla włoskiej społeczności lat sześćdziesiątych. Syn kolejarza, urodził się w Azazio i z zawodowego piłkarza wyrósł na zamożną i szanowaną postać.. Po tym, jak został wyśmiany za kupowanie sędziów, zdominował rynek giełdowy i został wyznaczony przez FIF do pełnienia doskonałej kolekcji dzieł sztuki i funkcji krytycznych.

Zdjęcie: El President de la FIFA, z Gianni Infantino, Donald Trump.  (Reuters)

„On nie jest zepsuty, jest zepsuty” (Nie jest zepsuty, jest zepsuty) Powiedział o nim więcej Gian Paolo Ormesano, cenny dziennikarz z Turynu, „przeczytaj powyższy artykuł w Guardianie”. Czasami trudno było odróżnić, ale czasami, pomimo wszystkich obelg, jakie nękano Allody, włoska prasa sportowa składała mu hołd. Po jego śmierci gazety zignorowały jego spór z Alody i pochwaliły jego pozytywny wpływ na futbol. Enzo Pearsot, Trener zwycięskiej reprezentacji Włoch Mistrzostwa Świata 1982 w Hiszpanii, Jak również Jego zaangażowanie w korupcję w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, Kiedy sędziowie Puchar Europy Otrzymywali łapówki Mediator I Juventus„To znaczy, dziś nie ma rzeczy niemożliwych, ale tak jak wtedy, „skorumpowani” ludzie wędrują swobodnie. Oczywiście nikt z nich niczego nie rozpozna, gdy przyjdzie czas na napisanie biografii…