21 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego na pokładzie Titanica nie znaleziono żadnych ludzkich szczątków – DW – 30.07.2024

Dlaczego na pokładzie Titanica nie znaleziono żadnych ludzkich szczątków – DW – 30.07.2024

Ponad sto lat po tragicznym zatonięciu Statek Titanic Pozostaje przedmiotem magii i tajemnicy. W ostatnich miesiącach kilka mediów ponownie zainteresowało się tym kultowym liniowcem oceanicznym, badając pytania i teorie wciąż otaczające jego historię. Jednym z najczęściej dyskutowanych tematów był brak szczątków ludzkich we wraku.

Ekspedycje nie znalazły żadnych szczątków ludzkich

Od czasu odkrycia we wrześniu 1985 roku odkrywcy znaleźli niezliczone przedmioty osobiste porozrzucane po dnie morskim. Jednak szczątki ludzkie są widoczne przez ich brak. Dzieje się tak pomimo licznych badań, jakie przeprowadzono od czasu jego ponownego odkrycia na głębokości około 3800 metrów. głęboko, Z tego 33 to wizyty u dyrektora James cameron, Wśród wraków nie znaleziono żadnych ciał ludzkich.

W 1985 roku na dnie morza odkryto kilka przedmiotów osobistych z Titanica, ale nie znaleziono żadnych szczątków ludzkich.Foto: CPA Media/Images of History/Image Alliance

„Nie widziałem żadnych ludzkich szczątków” – powiedział Cameron. Do New York Timesa W 2012. Dodał: „Widzieliśmy ubrania. Widzieliśmy pary butów, co zdecydowanie sugeruje, że w którymś momencie znajdowało się tam ciało. Ale nigdy nie widzieliśmy szczątków ludzkich”.

Titanic, niekończące się teorie

Brak dowodów fizycznych dał podstawę do różnych teorii i wyjaśnień. Jedno z nich dotyczyło kamizelek ratunkowych noszonych przez kilku pasażerów i załogę. Choć nie udało im się uratować życia, urządzenia te po tragedii utrzymały ciała na powierzchni. Uważa się, że sztorm, który nastąpił po zatonięciu, w połączeniu z prądami oceanicznymi mógł wynieść ciała z miejsca wraku.

Inne, być może bardziej naukowe wyjaśnienie, dotyczy głębokości, na której został znaleziony. Pozostałości Titanica. Badacz głębin morskich Robert Ballard Wyjaśnił NPR w 2013 r Na głębokości ponad 914 metrów przekroczono tzw. głębokość kompensacyjną węglanu wapnia. W tych warunkach kość złożona głównie z tego minerału rozpuszcza się po spożyciu tkanki miękkiej przez organizmy morskie.

Pozostałości Titanica powoli ulegają rozkładowi w wyniku erozji i działania organizmów morskich.Zdjęcie: Emory_Kristof/AFP/NATIONAL_GEOGRAPHIC/epa/dpa/picture-alliance

Z drugiej strony, jak wynika z licznych doniesień medialnych, eksperci nie wykluczają, że w zamkniętych obszarach statku, np. w maszynowni, gdzie niezbędna dla padlinożerców woda bogata w tlen nie mogła się jeszcze znajdować. przenikać. Jednak ponad sto lat później możliwość odnalezienia możliwych do zidentyfikowania szczątków wydaje się coraz bardziej odległa.

READ  Chcesz studiować specjalizację medyczną na Kubie? CONACYT otwiera nabór wniosków 2021-2022, wymagania

Przyszłe badania Titanica

Tajemnica zaginionych ciał Titanica to tylko jedna z wielu tajemnic otaczających ten legendarny wrak. Pomimo upływu czasu śledczy nadal badają wrak w poszukiwaniu odpowiedzi. Tak naprawdę w nadchodzących latach zaplanowano nowe wyprawy, w tym jedną zaplanowaną przez RMS Titanic Inc. w lipcu tego roku i kolejny planowany przez RMS Titanic Inc. Miliarder nieruchomości Larry Connor Do 2026 roku.

Tymczasem dno morskie w dalszym ciągu chroni tajemnice Titanica wraz z rzeczami osobistymi tysięcy ofiar: butelkami wina, ceramiką, butami i walizkami, niemymi świadectwami życia przerwanego przez tragedię. W ostatnich dziesięcioleciach odkryto ponad 5000 takich obiektów, ale w oceanach wciąż znajduje się ich znacznie więcej.

Spośród 2224 pasażerów i załogi na pokładzie ponad 1500 zginęło we wraku statku, co czyni tę katastrofę jedną z najbardziej śmiercionośnych katastrof na morzu handlowym w czasie pokoju we współczesnej historii.Foto: CPA Media/Images of History/Image Alliance

Z czasem pozostałości Titanica ulegają dalszemu zniszczeniu w wyniku korozji w słonej wodzie i działalności organizmów morskich. Eksperci uważają, że statek ostatecznie stopi się niemal całkowicie. Być może zatem prawdziwe dziedzictwo Titanica nie tkwi w jego fizycznych pozostałościach, ale w lekcjach, jakich nauczyła nas jego historia i fascynacji, jaką nadal budzi ponad sto lat po tragicznym zakończeniu.

Pod redakcją Felipe Espinosa Wanga na podstawie informacji z The New York Times, NPR, Newsweek, IFL Science i AS.