A Pocałunek Może to być wiele rzeczy: słodki, kochający, dziwny, intensywny, przejmujący, rozczarowujący, nudny, wzniosły, zmieniający życie. Może to być wyraz miłości, przywiązania, uczucia lub przyjaźni; Powitanie, pożegnanie, kondolencje czy uroczystość to niewątpliwie dobry sposób na komunikację z osobą, na której Ci zależy. Jest to uniwersalna forma komunikacji praktykowana we wszystkich kulturach i w każdym wieku. Z tego powodu światowy dzień został wyznaczony wyłącznie na jego cześć. Ale czy wiesz, jaka jest geneza tego święta? Poznaj historię tego, który zyskał zwolenników w ostatnich latach.
Należy zauważyć, że w przypadku Królewskiej Akademii Hiszpańskiej (RAE) czasownik pocałunek oznacza „dotykanie lub naciskanie kogoś lub czegoś ruchem warg jako wyraz miłości, pożądania, szacunku albo jako pozdrowienie”. Jeśli chodzi o pracę, która myśli o komunikacji.
To właśnie to fizyczne znaczenie mężczyzna i kobieta z Tajlandii zobowiązali się do ustanowienia rekordu świata i zainspirowania się do tworzenia Światowy Dzień PocałunkuTo święto, które ma niespełna dekadę, ale co roku przyłącza się do niego coraz więcej par.
Dlaczego Światowy Dzień Pocałunku obchodzony jest 13 kwietnia?
Obchodzone jest co roku 13 kwietnia na cześć najdłuższego pocałunku w historii. Według strony Guinness World Records w 2013 roku tajska para pobiła rekord świata w najdłuższym pocałunku. Ekkachai Tiranarat i Laksana Tiranarat wzięły udział w corocznym konkursie w Tajlandii organizowanym przez Ripley's Believe It or Not! w Pattaya.
W konkursie wzięło udział dziewięć par, w tym dwie pary po 70. roku życia. Jednak Tiranarat, który wcześniej zwyciężył w poprzednich latach, w 2013 r. ponownie odniósł zwycięstwo dzięki pocałunkowi, który trwał 58 godzin, 35 minut i 58 sekund. Według organizacji jest to najdłuższy zarejestrowany przypadek w historii.
Oprócz uzyskania tytułu otrzymali metalową plakietkę, dwa pierścionki z brylantami oraz kolejny certyfikat wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
Jaka jest historia pocałunku?
Jedna z teorii sugeruje, że pocałunek był spowodowany potrzebą ssania i karmienia piersią przez niemowlę. Jest to również powiązane z nawykiem węchu w społeczeństwach prymitywnych i kanibalizmem. Jednak pierwsza wzmianka o całowaniu pochodzi z Indii z 2500 roku p.n.e. Zgodnie z planem w świątyniach Khajuraho.
Również na Wschodzie Kama Sutra powstała w trzecim roku naszej ery, pismo Vatsyayana, które traktowało o naturalnej boskości seksualności. Zawierało to również odniesienia do całowania jako aktu seksualnego. Dzieli go na trzy sekcje:
- Tytułowy pocałunek, w którym usta niemal się stykają.
- Pulsujący pocałunek, w którym poruszana jest tylko dolna warga.
- Pocałunek dotykowy, w którym wykorzystywane są usta i język.
Z drugiej strony wielu badaczy zgadza się, że kultura całowania jako praktyki seksualnej rozpoczęła się w Indiach i dotarła do Europy podczas podbojów Aleksandra Wielkiego. Nawet w podstawowych tekstach kultury zachodniej, takich jak Odyseja napisana przez Homera; Później u Owidiusza pocałunek jest określany jako symbol miłości lub uczucia. Nawet w mitologii greckiej występuje także np. w Galatei i Pigmalionie.
Wreszcie w Biblii, zwłaszcza u Judasza Iskarioty i Jezusa, pocałunek jest również odnotowany jako zdrada.
„Miłośnik kawy. Rozrabiaka. Nieuleczalny introwertyk. Subtelnie czarujący badacz twitterów. Wielokrotnie nagradzany mediaholik społecznościowy. Miłośnik internetu”.
More Stories
Chiny wzywają Stany Zjednoczone do porzucenia doktryny Monroe i poszanowania suwerenności Ameryki Łacińskiej, w tym Meksyku
Peruwiańska Carolina Herrera wygrywa batalię prawną o swoje nazwisko z projektantką Carolina Herrera
Włożył pizzę do kuchenki mikrofalowej, włączył się alarm przeciwpożarowy i teraz musi płacić strażakom