19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czym są „kamienie głodu”, które pojawiają się w Europie?

Czym są „kamienie głodu”, które pojawiają się w Europie?

Tego typu wiadomości pozostawiono wieki temu w kilku głównych rzekach Europy. O tym wiemy kamienie głoduJego znaczenie i dlaczego jest złym wskaźnikiem suszy, której doświadcza ten kontynent.

Czym jest kamień głodu?

Kamienie głodu to napisy na skałach na krawędziach kamieni, które zapowiadają zbliżającą się biedę lub katastrofę, ponieważ są one związane z brakiem wody, który wpływa na rolnictwo i żeglugę.

Kamienie głodu w Europie

Na przestrzeni wieków Europejczycy określali niski poziom wody podczas suchych okresów, wycinając w skałach linie i datowniki wzdłuż Łaby, która płynie z Czech do Niemiec.

Pomysł polegał na tym, że jeśli poziom wody opadnie na tyle, by odsłonić starożytną rzeźbę, będzie to sygnał dla mieszkańców, że nadchodzą czasy suszy i głodu, podobne do tych, których doświadczyliśmy w danym roku.

Kilkanaście takich „kamieni głodu” pojawiło się ponownie na Łabie w tym roku, pośród rekordowej europejskiej suszy, raport z Agencja AP.

Najstarszy znak wodny pochodzi z 1616 roku. Kamień ten uważany jest za jeden z najstarszych znaków hydrologicznych w Europie Środkowej.

Ren wysycha

Brokerzy żeglugi i handlarze towarami poinformowali w poniedziałek, że poziom wody w niemieckim Renie ponownie spadł podczas gorącego i suchego weekendu, powodując, że statki towarowe nie mogą płynąć z pełnym obciążeniem.

READ  Biden ogłasza powrót siedmiu Amerykanów przetrzymywanych w Wenezueli