3 maja, 2024

Checo Pérez żył światłem i cieniem w Zandvoort

Chico Perez ma przeszłość w Zandvoort w kategoriach młodzieżowych, gdzie dotarł na podium, ale też walczył

Sergio Chico Perez wystartuje z 16. miejsca w Grand Prix Holandii, który odbywa się w kręgu Zandvoort, tor, który reprezentował sprzeczne wyniki dla Guadalajary, gdzie w młodości udało mu się wspiąć na podium, ale miał też słabe wyniki.

Pierwsza szansa Chico Pereza na tym torze w Holandii zakończyła się słabym pierwszym wyścigiem w dziewiątej rundzie mistrzostw, kiedy zajął 14. miejsce, podczas gdy następnego dnia i podczas drugiego konkursu nie poprawił się i skończył na miejscu. 15.

Rewanż Meksykanina miał miejsce w 2006 roku, kiedy rywalizował z ADAC Berlin-Branderburg.

W swoim pierwszym wyścigu zajął piąte miejsce, ale w drugim poprawił się i udało mu się wspiąć na podium, zajmując trzecie miejsce, podczas gdy zwycięzcą w tym samym wyścigu był Christian Vitrus, Niemiec był w tym roku mistrzem i obecnie prowadzi swój kraj w Klasa Deutsche Tourenwagen Masters.

W ten weekend Checo Pérez wrócił do Zandvoort i miał chaotyczny weekend z zespołem Red Bull., ponieważ w trzecim treningu zajął czwarte miejsce, co dało nadzieję Meksykaninowi na dobrą kwalifikację, miał te oczekiwania.

„Mieliśmy okazję walczyć w pierwszym rzędzie. Robiliśmy tak duże postępy, a szkoda” – powiedział 31-latek, który jest obecnie piąty w Mistrzostwach Świata Kierowców.

Checo Pérez odpadł w Q1, zajmując 16. miejsce z czasem 1:10.489.

Zandvoort to 14-okrążeniowy tor o długości 4,2 km, który nie jest tak szeroki, jak nowsze miejsca w pierwszej klasie, np. w Chinach. Chociaż jest to pierwszy wyścig F1 na holenderskim torze od 36 lat, oczekuje się, że przepustka będzie bardzo trudna.

READ  Paolo Pezzulano został wyrzucony przez Pachucę po tym, jak nie udało mu się dotrzeć do ostatniego etapu