18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Checo Pérez żył światłem i cieniem w Zandvoort

Chico Perez ma przeszłość w Zandvoort w kategoriach młodzieżowych, gdzie dotarł na podium, ale też walczył

Sergio Chico Perez wystartuje z 16. miejsca w Grand Prix Holandii, który odbywa się w kręgu Zandvoort, tor, który reprezentował sprzeczne wyniki dla Guadalajary, gdzie w młodości udało mu się wspiąć na podium, ale miał też słabe wyniki.

Pierwsza szansa Chico Pereza na tym torze w Holandii zakończyła się słabym pierwszym wyścigiem w dziewiątej rundzie mistrzostw, kiedy zajął 14. miejsce, podczas gdy następnego dnia i podczas drugiego konkursu nie poprawił się i skończył na miejscu. 15.

Rewanż Meksykanina miał miejsce w 2006 roku, kiedy rywalizował z ADAC Berlin-Branderburg.

W swoim pierwszym wyścigu zajął piąte miejsce, ale w drugim poprawił się i udało mu się wspiąć na podium, zajmując trzecie miejsce, podczas gdy zwycięzcą w tym samym wyścigu był Christian Vitrus, Niemiec był w tym roku mistrzem i obecnie prowadzi swój kraj w Klasa Deutsche Tourenwagen Masters.

W ten weekend Checo Pérez wrócił do Zandvoort i miał chaotyczny weekend z zespołem Red Bull., ponieważ w trzecim treningu zajął czwarte miejsce, co dało nadzieję Meksykaninowi na dobrą kwalifikację, miał te oczekiwania.

„Mieliśmy okazję walczyć w pierwszym rzędzie. Robiliśmy tak duże postępy, a szkoda” – powiedział 31-latek, który jest obecnie piąty w Mistrzostwach Świata Kierowców.

Checo Pérez odpadł w Q1, zajmując 16. miejsce z czasem 1:10.489.

Zandvoort to 14-okrążeniowy tor o długości 4,2 km, który nie jest tak szeroki, jak nowsze miejsca w pierwszej klasie, np. w Chinach. Chociaż jest to pierwszy wyścig F1 na holenderskim torze od 36 lat, oczekuje się, że przepustka będzie bardzo trudna.

READ  Transmisja meczu Deere - Naranjeros na żywo. Gra 3