24 października, 2024

Polska i Chorwacja będą gospodarzami kwalifikacji

W tygodniach poprzedzających rozpoczęcie Pucharu Świata odbywają się różne kwalifikacje, w których stawką są miejsca. Przedolimpijskie Następne lato. W rundzie kwalifikacyjnej do Przedolimpiady Europy do wygrania są dwa bilety na mistrzów Polski i Turcji.

W tę niedzielę zwycięstwo Kamerunu nad Senegalem 80:74 również zapewniło miejsce w kwalifikacjach Afryki, a decyzje w sprawie Stanów Zjednoczonych zostaną rozstrzygnięte, gdy Argentyna i Bahamy zmierzą się łeb w łeb (14:00).

Eliminator olimpijski w Gliwicach

Zespół Dyrygenta, PolskaPokonał i wygrał pierwszy mecz europejskich zawodów przedolimpijskich Bośnia i Hercegowina Przez 72-76 Na końcu.

Michał Sokołowski (16 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty) i Oleg Bałczerowski (14 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty) poprowadziły Polskę do zwycięstwa, które zapewni jej szansę na zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Bośnia miała wielką szansę po raz pierwszy w historii wystąpić na igrzyskach olimpijskich, remisując na 71 sekund na 40 sekund przed końcem. Jednak znakomity występ Edina Attica (15 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst) zakończył dzień bez nagrody. Jusuf Nurkić I muzeum Dzanan Nie wygrali (21 punktów przy 9 z 30 oddanych strzałów między nimi)

Kwalifikacje przed Igrzyskami Olimpijskimi w Stambule

Z kolei w finale drugiego europejskiego turnieju gospodarz imprezy nie mógł zwyciężyć. Sama TurcjaPadło wcześniej Chorwacja Przez 71-84 Po wyraźnym wyjściu w pierwszej połowie.

Spektakularne aktorstwo Dariusz Saric (22 punkty i 11 zbiórek) był decydujący, choć miał dobre wsparcie ze strony Madridistas. Mario Hezonja (16 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty).

W tureckiej drużynie Furkhana Korkmasa Poprowadził drużynę do powrotu, zdobywając łącznie 19 punktów w trzeciej kwarcie, gdy drużyna Erkina Atamana wykluczyła go z turnieju przedolimpijskiego.