-
W 2021 roku Twitter wygenerował 5 miliardów dolarów przychodów.
-
Blue Bird Social Network zarejestrowało 7500 pracowników w 2021 roku.
-
Firmę kupił biznesmen Elon Musk.
Sieć społecznościowa Twitter zyskała na popularności w ostatnich miesiącach, zwłaszcza po tym, jak Elon Musk trafił na jej nagłówek. Wyprzedziło to nowe ogłoszenie o tej platformie, które poinformowało, że teraz pozwoli mediom pobierać opłaty od użytkowników za czytanie ich artykułów.
Wśród dostępnych dziś danych o Twitterze można zauważyć, że jest to jedna z najczęściej używanych platform na świecie, a według szacunków na 2023 rok liczba użytkowników portalu społecznościowego miesięcznie może przekroczyć 340 mln, czyli 50 mln więcej niż zarejestrowanych na 2019 r., wskazują dane z raportu rocznego.
Co nowego na Twitterze
Właściciel Twittera, Elon Musk, ogłosił w sobotę, że od przyszłego miesiąca sieć społecznościowa pozwoli mediom zachęcać użytkowników do przeczytania ich artykułów po kliknięciu linków.
Przypomnijmy, że właściciel Tesli również przewidział w tym miesiącu, że użytkownicy mogą wkrótce oferować subskrypcje treści.
Ta treść zawiera teksty i filmy dotyczące opłat procentowych.
Teraz, w swoim sobotnim poście, Musk wskazał, że uważa, że środek medialny doprowadzi użytkowników, którzy nie mają „miesięcznej subskrypcji”, do „zapłacenia wyższej ceny za artykuł, gdy chcą go czytać tylko od czasu do czasu”.
W tym sensie platforma technologiczna wskazała, że szuka sposobów na zwiększenie swoich dochodów, więc ta inicjatywa monetyzacji artykułu byłaby „sytuacją, w której wszyscy wygrywają, zarówno dla mediów, jak i opinii publicznej”.
Odkąd Musk przejął Twittera, krytyka wzrosła, a on już uruchomił Twitter Blue Subscription, usuwając zweryfikowane konta za darmo.
Podobnie, wśród zastosowanych środków było zwolnienie 80 procent siły roboczej.
Ogłoszenie to jest dość zdumiewające, ponieważ pojawia się, gdy magazyn Time poinformował, że usunie płatne treści ze swojej strony internetowej, aby powrócić do bezpłatnych informacji.
W ramach nowej strategii magazynu Time zdecydowano się na usunięcie paywalla, aby niektóre treści były bezpłatne i otwarte.
Informację tę potwierdziły amerykańskie media, których CEO, Jessica Sibley, potwierdziła, że od 1 czerwca usuną to ograniczenie, zmuszające użytkowników do płacenia abonamentu za dostęp do określonych treści.
Informacja ta wpisuje się w obchody 100-lecia amerykańskiego magazynu. Przypomnijmy, że spółka medialna realizuje tę strategię prenumeraty od 12 lat, więc obecnie ma 250 tysięcy abonentów cyfrowych, a także 1,3 mln abonentów wersji drukowanej, którzy fizycznie otrzymują magazyn.
Czytaj teraz:
nie dając urlopu koledze, który chciał zabrać swoje dzieci do Disneya; Wzbudza kontrowersje w sieciach
Tove Low próbuje meksykańskich słodyczy; Polparindo i Mazapan de la Rosa wyróżniają się
VOLT zabierze Cię na spotkanie z Paris Saint-Germain podczas podwójnej wycieczki do Paryża
„Irytująco skromny muzykoholik. Rozwiązujący problemy. Czytelnik. Hardcore pisarz. Ewangelista alkoholu”.
More Stories
Banxico tnie prognozę PKB; Widzi słabość – El Financiero
Targ owocowo-warzywny Bodega Aurrerá od dziś do 29 sierpnia 2024 r.: najlepsze oferty
Według analizy El Economista królem internetu szerokopasmowego w Meksyku jest firma Megacable, której nie może konkurować ani Totalplay, ani Izzi