3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak zdrowe jest champorado? Będziesz zaskoczony odpowiedzią

napisałem w styl życia On

Kto nie kocha champorado? Dla większości i więcej w chłodniejszych porach roku, ponieważ dobrze towarzyszy im tamales, chleb lub cokolwiek kto lubi, i pomimo tego, że jest to typowy napój w Meksyku, niewielu wie, jak bardzo jest to prawdziwe.

Ale zanim dowiemy się, czy ten pyszny napój jest zdrowy, wyjaśnijmy trochę, skąd pochodzi i z czego jest zrobiony.

Dlaczego nazywa się Champurrado i skąd się wzięło?

według Meksykańska Akademia JęzykaChampurrado to onomatopeja, która próbuje odtworzyć dźwięk połączonych cieczy. Na swojej stronie wspomniałeś, że na Kubie słowo to było używane w odniesieniu do „napoju z wody, cukru i różnych przypraw zmieszanych z rumem lub brandy”. W Meksyk Jest używany w odniesieniu do napoju z atolu kukurydzianego i czekolady.

Ponadto wiadomo, że pochodzenie tego napoju sięga czasów przedhiszpańskich i sięga czasów Azteków, którzy czerpali najwięcej z kukurydzy, przygotowując różne potrawy i napoje, takie jak champorado.

Tradycyjne champorado składa się z wody, skrobi kukurydzianej, czekolady i piloncillo, aw niektórych wersjach zawiera orzeszki piniowe, cukier (zamiast piloncillo), mleko i cynamon, ale zawsze powinna towarzyszyć mu jasna czekolada.

Jak zdrowe jest champorado?

Champorado jest zrobione z kukurydzy, która, wierzcie lub nie, dostarcza organizmowi błonnika, przeciwutleniaczy, magnezu, potasu, fosforu, różnych witamin i cynku, mówi meksykańskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ponadto zapewnia wystarczającą ilość energii do wykonywania codziennych czynności. Stwierdzili, że każde 100 gramów gotowanej kukurydzy zawiera 123 kalorie.

Ponadto champorado można przygotować z mlekiem, które również dostarcza składników odżywczych, lub bez mleka, tylko uważaj, aby nie przesadzić i nie zjeść go za dużo ze względu na ilość cukru, jaką może zawierać.