18 października, 2024

Czechy – Polska |  Kwalifikacje do Eurocup: Polska Lewandowskiego rozbiła się w debiucie Fernando Santosa

Czechy – Polska | Kwalifikacje do Eurocup: Polska Lewandowskiego rozbiła się w debiucie Fernando Santosa

Debiut Fernando Santosa na polskiej ławce, start Lewandowskiego, zakończył się poważną korektą podczas wizyty Czechów (3-1).Ten, który zepchnął bezduszną drużynę na starcie, kiedy pozwolili, by gra wymknęła się jej na dwie minuty przed końcem.

Były trener Portugalii potrzebował zaledwie trzydziestu sekund, by wyczuć frustrację Polaków Po porażce z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata 2022 w Katarze. Jego porażka w tym meczu, w którym nie dorównał francuskiej drużynie, pokazała, że ​​Polska spada w głównych rozgrywkach.

Przybycie Santosa miało być szokiem po kilku latach spędzonych na ławce rezerwowych Portugalii. Jednak w jednej z pierwszych zagrań w grze przeszedł poważną kontrolę rzeczywistości. Ladislav Krejci strzelił pierwszego gola po opuszczeniu środka stadionu, gdy część kibiców szukała swoich miejsc, kiedy ten skierował piłkę do domu z autu Vladimira Koufela.

Uderzenie zamieniło się w koszmar po 120 sekundach, kiedy Tomas Quankara strzelił gola w swoim czeskim debiucie. Skorzystał z asysty innego nowicjusza, Davida Juraska, który świętował wraz z kolegami z drużyny na znak renesansu, który drużyna z Europy Środkowej ma nadzieję przeprowadzić z powodzeniem.

Oszołomiona dumą Polska nie mogła zareagować przed przerwą. Ale tylko Przemisławowi Frankowskiemu udało się zniwelować stratę po dobrej interwencji Jiriego Pavlenki.. Nie udało mu się, a podopieczni Fernando Santosa rzucili ręcznik w drugiej połowie.

Czechy wróciły z szatni mocne i po okazji z Guanacary, Jan Kuchta zakończył pracę w pół godziny, a Wojciech Szczęsny nie obronił.

Tymczasem Robert Lewandowski jest zupełnie nie w humorze, zostawiając zaszczyty w butach Damiana Szymańskiego. Bezużyteczny strzelec, który ledwie przyćmił słaby debiut Fernando Santosa w reprezentacji Polski. W przegranej jedenastce z Francją powtórzył siedmiu mężczyzn w swoim składzie. Innowacje Bednarka, Linettiego, Carbonica i Bielika nie doszły do ​​skutku.