23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najnowsze wieści o śmierci i pogrzebie królowej Elżbiety II

Najnowsze wieści o śmierci i pogrzebie królowej Elżbiety II

Analiza | Jak królowa Elżbieta II pozostała aktualna i zmieniła monarchię

„Oświadczam wam wszystkim, że całe moje życie, długie czy krótkie, będzie poświęcone waszej służbie i służbie naszej wielkiej cesarskiej rodzinie, do której wszyscy należymy”.

To zdanie, wypowiedziane przez Elżbietę II w jej 21. urodziny, określa jej panowanie, podobnie jak niewiele innych. W ciągu pięciu lat wstąpiła na tron ​​i stała się najdłużej panującą monarchią w historii Wielkiej Brytanii.

Elżbieta II poświęciła swoje życie służbie. To wyjaśnia, dlaczego nie abdykował, nawet gdy abdykowało wielu jego młodszych rówieśników. Między lutym 2013 a czerwcem 2014 zrezygnowało czterech europejskich monarchów: papież Benedykt XVI z Watykanu, królowa Holandii Beatrix, król Belgii Albert II i król Hiszpanii Juan Carlos I.

Elżbieta, pobożna chrześcijanka, która rzadko opuszcza kościół w niedziele, sprzeciwiała się emigracji, ponieważ złożyła obietnicę nie tylko swoim parafianom, ale także Bogu. Pod koniec przemówienia sprzed 21 lat jest coś takiego: „Nie będę miał siły, aby samodzielnie wykonać tę decyzję, chyba że dołączysz do mnie, bo teraz Cię do tego zapraszam: wiem, że Twoje wsparcie będzie niestrudzenie dawany, Boże dopomóż mi wypełnić mój ślub, Boże błogosław wszystkich, którzy pragną w jego udziale.

Nawet gdy jej mąż, książę Filip, przeszedł na emeryturę w 2017 roku, Elżbieta kontynuowała swoje publiczne zaangażowanie, przyprowadzając innych członków rodziny, aby towarzyszyli jej w razie potrzeby. Kilka dni po śmierci Filipa w 2021 r. wznowił swoje oficjalne obowiązki, mianując nowych ambasadorów w Wielkiej Brytanii.

Elżbieta rozpoznawała siłę mediów od najmłodszych lat i wykorzystanie jej stało się kolejnym ważnym tematem jej rządów. To przemówienie z okazji jego 21. urodzin zostało nagrane nie tylko dla radia, ale także dla rodzącego się medium telewizyjnego. Podczas koronacji w 1953 roku osobiście poprosił o wpuszczenie kamer do Opactwa Westminsterskiego w celu transmitowania ceremonii na żywo.

READ  Pizzeria pozywa klienta, który poprosił o zwrot z napiwkiem

Wiadomo, że ludzie wychodzili kupić telewizory, aby obejrzeć wydarzenie. To była święta chwila, której publiczność nie mogła być świadkiem wcześniej. Pamiętali, gdzie są i na kogo patrzą. Królowa nieumyślnie wynalazła telewizję wydarzeń. Chciałem tylko, żeby jak najwięcej ludzi poczuło się częścią tego.

Fraza często przypisywana Elżbiecie II brzmiała: „Musi cię zobaczyć, aby ci uwierzyć”. Zrozumiał, że nie wystarczy wyjść publicznie, ale musi być tam widziany. Telewizja dała mu większą publiczność, a kiedy wprowadzono kolory, użyła jaśniejszych kolorów, aby się wyróżnić.