21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wykonanie tej czynności z domu zajmie kilka sekund

Wykonanie tej czynności z domu zajmie kilka sekund

Od 2016 roku technologia eSIM została zatwierdzona przez GSMA i od tego czasu jest integrowana z różnymi urządzeniami, w tym tabletami, urządzeniami do noszenia, a obecnie telefonami komórkowymi.

Ale, Nie wszyscy operatorzy mają tę technologięNie wszystkie telefony są kompatybilne.

Jednak z biegiem czasu technologia ta jest coraz bardziej integrowana, ponieważ dzięki niej możemy łatwiej zmieniać telefony komórkowe i operatorów; Bez konieczności wchodzenia do fizycznego sklepu lub konieczności oczekiwania na wysyłkę zwykłej fizycznej karty SIM do domu.

Co to jest eSIM?

eSIM to cyfrowa karta SIM wbudowana w urządzenia mobilne, bez możliwości jej usunięcia. Więc, W 100% zasilany cyfrowo Nie musisz go zdejmować (i właściwie nie możesz), aby zmienić operatora lub telefon komórkowy.

Tak naprawdę po utworzeniu profilu możesz w ciągu kilku minut połączyć się z siecią swojego operatora, wskazując nowego operatora, na którego chcesz zmienić swój wirtualny numer SIM (19- lub 20-cyfrowy numer ICCID wydrukowany na istniejących kartach) z naszej urządzenie, aby je połączyć. Dodatkowo możesz zainstalować i zarządzać maksymalnie Osiem lub więcej profili Z Twojego telefonu.

Technologia ta otwiera także możliwość roamingu międzynarodowego; Możliwość podłączenia go do więcej niż jednego operatora z różnych krajów. W ten sposób możesz kupić kartę przedpłaconą do miejsca, które chcesz odwiedzić i mieć ją dostępną po przyjeździe.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest kompatybilny z eSIM?

Komputer dzisiaj

Zanim zobaczysz, jak możesz zamienić fizyczną kartę SIM w wirtualną, musisz wiedzieć, czy nasz telefon komórkowy jest kompatybilny.

Jeśli posiadasz telefon komórkowy z systemem Android, najłatwiejszym sposobem sprawdzenia numeru EID urządzenia (wbudowany dokument identyfikacyjny to 32-cyfrowy numer, który posiada każdy telefon komórkowy obsługujący tę technologię) jest uzyskanie dostępu do aplikacji wybierania numerów i wybranie *# 06#.

READ  Musk i Zuckerberg zgadzają się, że sztuczna inteligencja powinna zostać uregulowana

Szybko pojawi się kilka kodów, takich jak IMEI lub ICCID, ale powinien pojawić się EID, jeśli się nie pojawi, oznacza to, że Twój telefon komórkowy nie jest kompatybilny.

Możesz także sprawdzić specyfikację lub pudełko swojego urządzenia. Możesz także na to spojrzeć Menu internetowe Jazztelagdzie pokazane są wszystkie kompatybilne telefony komórkowe, takie jak urządzenia peryferyjne Apple po iPhone XS lub telefony komórkowe Samsung od Galaxy S21 i nowszych.

Operatorzy obsługujący eSIM

esim

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie wszyscy operatorzy posiadają tę technologię. Tak naprawdę liderami w Hiszpanii były Movistar i O2, które kilka tygodni temu wdrożyły w iPhonie funkcję gorącego transferu eSIM.

Vodafone i Orange niedawno dołączyły do ​​pozostałych dwóch firm od czasu wersji beta iOS 17.4. Oczywiście przejście z fizycznej karty SIM na wirtualną wiąże się z pewnymi kosztami, w zależności od operatora sieci.

To jest Lista operatorów w Hiszpanii, którzy obecnie mają dostępną technologię eSIM:

 • Movistar
 • Pomarańczowy
 • Vodafon
 • O2
 • joigo
 • Gastela
 • Telefon dziecięcy
 • DJ
 • WięcejMovi

Jak przekonwertować starą fizyczną kartę SIM na wirtualną?

Teraz, gdy znasz już kompatybilne telefony komórkowe i operatorów, przyjrzyjmy się, jak to możliwe Zamień swoją fizyczną kartę SIM na wirtualną.

Jeśli nie chcesz iść do sklepu stacjonarnego, pierwszą rzeczą jest zadzwonienie do Twojej firmy i poproszenie o wymianę. Następnie musisz poczekać, aż ci to wyślą Kod QR (który należy zeskanować, aby pobrać profil klienta na swój telefon), aby aktywować wirtualną kartę SIM i zacząć z niej korzystać.

dla niego Zeskanuj i aktywuj eSIM Na telefonie komórkowym wykonaj następujące kroki:

 • Wejdź do środka Ustawienia > Dane mobilne I określ Dodaj plan mobilnej transmisji danych (lub otwórz aparat w telefonie komórkowym) i zeskanuj kod QR.
 • Następnie możesz aktywować i zmieniać nazwy różnych planów transmisji danych.
 • Na koniec wprowadź swój osobisty numer identyfikacyjny (PIN), aby aktywować.
READ  Pojedynek na śmierć z nożami, nowa „metoda płatności” w rafinacji

Przejdź na eSIM na telefonie komórkowym z Androidem

poradnik esima

Komputer dzisiaj

Najpierw idź do Ustawienia > Telekomunikacja, mobilna transmisja danych, sieci i Internet > Menedżer SIM A potem do Ustawienia fizycznej karty SIM A potem w Konwertuj na eSIM.

Lub pojawia się na niektórych urządzeniach po wejściu Menedżer SIM > Dodaj kartę eSIMa następnie wybierz pomiędzy Przenieś kartę SIM z innego urządzenia, Zeskanuj kod QR Również Wyszukaj karty eSIM. Jeśli zdecydujesz się zeskanować kod QR swojego operatora, musisz wprowadzić kod PIN dostarczony z kodem QR.

I dla Przenieś z jednego telefonu komórkowego na drugiJak to działa, wyjaśnił dziennikarz specjalizujący się w Androidzie, Mishal Rahman W swoim profilu X (dawniej Twitter). Aby to zrobić, konieczne jest posiadanie kompatybilnych urządzeń i zainstalowanie na obu One UI 5.1 lub nowszego.

 • On wybiera Dodaj kartę eSIM > Inne sposoby łączenia się z siecią komórkową > Przenieś kartę SIM z innego urządzenia.

Następnie musisz odblokować stare urządzenie, umieścić je w pobliżu nowego urządzenia i zeskanować kod, który pojawi się na ekranie starego urządzenia. Na koniec naciśnij Przenieś na inne urządzenie.

Przełącz się na eSIM na iPhonie z systemem iOS 17.4 lub nowszym

W przypadku iPhone’ów wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Zaktualizuj swojego iPhone’a do iOS 17.4 lub nowszego. Następnie idź do Ustawienia > Dane mobilne.
 • Następnie naciśnij Konwertuj na eSIM.
 • Na koniec wyjmij kartę SIM (jest dezaktywowana, gdy druga jest aktywowana) i uruchom ponownie iPhone’a.

Gdy aktywujesz eSIM na swoim telefonie komórkowym z systemem iOS lub Android, wszystko będzie takie samo, jak w przypadku fizycznej karty SIM i nie zauważysz żadnej różnicy pod względem funkcjonalności i zasięgu.

Teraz wiesz Jak przekonwertować fizyczną kartę SIM na eSIMJest to szybki i prosty proces, który ma wiele zalet.

przysługa jak pracujemy Dzisiaj na komputerze.

READ  Pozwać McDonald's i Wendy's za ich wprowadzające w błąd zdjęcia

Tagi: Karty SIM