23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wersja Delta COVID podwaja ryzyko hospitalizacji, mówi nowe badanie – El Financiero

ludzie, którzy dostają Wersja delta COVID-19 Ponad dwa razy większe prawdopodobieństwo hospitalizacji niż osoby z szczepem alfaWedług brytyjskiego badania, stwarza to możliwość zwiększonego obciążenia służby zdrowia tej zimy.

W czasopiśmie opublikowano przegląd ponad 43 000 przypadków COVID-19 w Anglii, z których większość była nieszczepiona lub częściowo zaszczepiona. Choroby zakaźne lancetów W piątek podkreślił ochronę oferowaną przez szczepionki przed hospitalizacjami obu typów.

W badaniu oceniono pozytywne przypadki, które miały miejsce między 29 marca a 23 maja, i przeanalizowano próbki wirusa przy użyciu sekwencjonowania całego genomu, aby określić, jaki wariant ma dana osoba. Prawie trzy czwarte pacjentów nie było zaszczepionych, 24 procent było zaszczepionych częściowo, a 2 procent otrzymało oba zastrzyki.


Wczesne badania wariantu delta, który po raz pierwszy pojawił się w Indiach w grudniu, wykazały, że jest on o 50 procent bardziej zakaźny niż inne rasy. Szybko rozprzestrzenił się na całym świecie do ponad 130 krajów i stał się dominującą alternatywą w wielu krajach. Ponieważ dzieci wracają do szkoły tej jesieni, a kraje znoszą blokady i środki izolacyjne, wyniki badań Public Health England i University of Cambridge sugerują, że usługi zdrowotne mogą przeciwdziałać napływowi pacjentów.

„Nasza analiza podkreśla, że ​​przy braku szczepień każda epidemia delta stanowiłaby większe obciążenie dla opieki zdrowotnej niż epidemia alfa” – powiedziała Anne Brisanis, główna autorka badania i statystyk z Cambridge. „Pełne szczepienie ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ryzyka wystąpienia objawowej infekcji delta”.

dominująca dynastia

W ciągu dwumiesięcznego okresu badań 80 procent przypadków było alfa, a 20 procent delta, jak twierdzą autorzy, wzrosła do dwóch trzecich przypadków w zeszłym tygodniu, ponieważ szczep stał się dominujący w Wielkiej Brytanii. . Chociaż naukowcy nie mieli dostępu do informacji na temat wcześniejszych schorzeń pacjentów, wzięli pod uwagę wiek, płeć, rasę i szacowany poziom deprywacji społeczno-ekonomicznej, aby obliczyć osoby, które najprawdopodobniej będą hospitalizowane z powodu COVID-19.

READ  Według AI tak wyglądaliby Ash Ketchum i Pikachu w prawdziwym życiu

Badanie w Szkocji opublikowane w czerwcu wykazało również, że wariant delta podwoił ryzyko hospitalizacji w porównaniu z alfa, po raz pierwszy zidentyfikowanym w hrabstwie Kent w Anglii.

W Stanach Zjednoczonych dane Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej pokazują, że najmłodsi ludzie są hospitalizowani z najwyższymi odnotowanymi wskaźnikami, pomimo znacznie mniejszej liczby osób z pozytywnym wynikiem testu w porównaniu ze szczytem w grudniu i styczniu. W przypadku starszych Amerykanów wskaźniki hospitalizacji na 100 000 są niższe niż poprzedni szczyt, prawdopodobnie z powodu bardzo wysokich wskaźników szczepień. Dane nie obejmują pierwszej fali epidemii.