3 maja, 2024

W Tour of Poland 2022 weźmie udział część kolumbijskich kolarzy  Jazda rowerem

W Tour of Poland 2022 weźmie udział część kolumbijskich kolarzy Jazda rowerem

Po kontrowersji Tour de France kalendarz zawodów Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) trwa i zostało kilka dni do startu nowej edycji Tour of Poland, która już pojawia się w panoramie peletonu. Znani i uznani jeźdźcy w różnych szerokościach geograficznych.

W szczególności 79. edycja tych zawodów rozpocznie się w najbliższą sobotę, 30 lipca, a wyścig ten może liczyć na obecność kolumbijskich kolarzy.

Harold Tejada (Astana), Sergio Higita (Bora-Hansgrohe) i Juan Sebastian Molano (Team ZEA) mają wziąć udział w wyścigu.

Oczywiście nie ma jeszcze oficjalnego ogłoszenia poszczególnych drużyn, co z pewnością nastąpi w ciągu najbliższych kilku godzin.

Warto pamiętać, że tegoroczna edycja Tour of Poland będzie składać się z siedmiu etapów o łącznej długości 1227,4 km. A ten turniej odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia.

Sergio Hiquita, kolumbijski kolarz.

Dobre zdjęcia

Kim jest najnowszy mistrz Tour of Poland?

Obecnie panującym mistrzem tego wyścigu jest Jao Almeida z Portugalii ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2021 roku Almeida pobiła Tour of Poland z łącznym rekordem czasowym wynoszącym 26 godzin, 15 minut i 56 sekund.

Tymczasem Słoweniec Matej Mohoric z Bahrain-Victorious zajął drugie miejsce; Polak Michał Kwiatkowski z Inios Grenadiers stanął na podium 78. edycji turnieju.

Który kolumbijski kolarz ma najlepszy finisz w Tour of Poland?

Do tej pory Sergio Henao jest jedynym kolumbijskim kolarzem, który w tym wyścigu stanął na podium. Warto zauważyć, że Henau osiągnął ten sportowy kamień milowy w 2012 roku, kiedy zajął trzecie miejsce we wspomnianym wydarzeniu. W tym czasie wyprzedzili go jedynie Polak Michał Kwiatkowski i Włoch Moreno Moser, który wygrał turniej.

READ  "Wspaniale jest grać tutaj w Polsce przeciwko Argentynie"