Przyszłość zbliża się do naszej teraźniejszości, a postęp technologiczny robi ogromne postępy we właściwym kierunku. Z tej okazji eksperci-naukowcy rozpoczęli opracowywanie sztucznej skóry na bazie grzybów, którą można przyczepiać do robotów.
Ciągłe badania nad nowymi technologiami i organicznymi alternatywami w zakresie tworzenia sztucznych związków zrobiły interesujący krok wraz z odkryciem grzyba, który ma pewne szczególne właściwości, które czynią go idealnym do odtwarzania w pewnym stopniu charakterystycznych cech skóry organicznej, a zwłaszcza jednej z zalet sztuczna skóra polega na tym, że potrafi generować doznania i jest wrażliwa na światło.
To wydarzenie miało miejsce w Uniwersytet Zachodniego Londynulub w skrócie UWL, został uznany przez Good University Guide 2021 za Uniwersytet Roku w zakresie doświadczeń studenckich. Podobnie badania te prowadzą badacze Anthony Gandia i Andrew Adamatzky.
Odkrycie to jest wciąż analizowane przez ekspertów, ponieważ znajduje się jeszcze w fazie wstępnej i choć nie możemy jeszcze ogłosić żadnych postępów, fakt ten jest świetną wiadomością dla społeczności naukowej, ponieważ jesteśmy świadkami możliwej fuzji sztucznego i syntetyczny. Struktury biologiczne.
Stworzenie tej sztucznej skóry z wrażeniami opiera się na grzybie Ganoderma sessile, który nie jest jadalny, ponieważ jest nieco toksyczny dla organizmu ludzkiego. Naturalnym siedliskiem, w którym zwykle się rozwija, jest drewno, zwykle pochodzące z drzew umierających lub już obumarłych.
Do odkrycia doszło, gdy badacze badając tego konkretnego grzyba postanowili pokryć model robota o wysokości co najmniej 18 cm hodowanymi grzybami Ganoderma zmieszanymi z agarem – skrobią stosowaną jako zagęszczacz w przepisach kulinarnych i zanurzonymi. W specjalnym płynie, aby maksymalnie pobudzić rozwój grzybów.
Proces ten trwał pięć dni i ku zaskoczeniu naukowców, w tym samym czasie grzyb zaatakował każdy zakątek konstrukcji robota modelu, nadając mu funkcjonalną „sztuczną skórę”.
Powodem, dla którego tę skórę nazywamy funkcjonalną, jest to, że badania sugerują, że grzyb ten wytwarza ogromną gamę bodźców, które mogą być wyzwalane różnymi przyczynami, w tym dotykiem i światłem. Podobnie czołowi naukowcy potwierdzają, że produkt ten jest bardzo prosty w produkcji, co jest świetną wiadomością dla przyszłej masowej produkcji.
Teraz wyobraź sobie, że tę sztuczną skórę na bazie grzybów można dodać do robotów zewnętrznie jako powłokę. W przyszłości ta skóra może mieć zdolność wysyłania informacji do maszyny w celu jej samonaprawy lub przystosowania się do otoczenia.
Ekscytująca jest myśl, że zbliżamy się do życia z robotami przypominającymi ludzi, jednakże Gandia stwierdza, że ta praca mogłaby mieć szerszą wizję zastosowań, na przykład wykorzystanie tej sztucznej bazy grzybowej jako powłoki w domach lub budynkach, tak aby że mogą automatycznie regulować temperaturę otoczenia w budynkach.
To wielkie odkrycie, teraz pozostaje tylko zobaczyć, dokąd zostanie skierowane, ale pewne jest, że znajdzie ono zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak technologia, robotyka, budownictwo i inne.
Dziel się nauką, dziel się wiedzą.
„Irytująco skromny muzykoholik. Rozwiązujący problemy. Czytelnik. Hardcore pisarz. Ewangelista alkoholu”.
More Stories
Ma 106 lat, mieszka samotnie i nadal ćwiczy: porady żywieniowe i zdrowotne jednej z najstarszych kobiet na świecie
Według nauki jest to odpowiedni wiek na ograniczenie spożycia kawy – Enséñame de Ciencia
Co według nauki należy zrobić jako pierwsze po przebudzeniu?