25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Vanguardia zdobyła nagrodę Digital Media Américas 2024 za projekt „Just for Youth”.

Vanguardia zdobyła nagrodę Digital Media Américas 2024 za projekt „Just for Youth”.

Za swój projekt VANGUARDIA zdobyła nagrodę Digital Media Américas Award 2024 „Tylko dla młodych”, opublikowany w ubiegłym roku. Kategoria dotyczyła najlepszego udziału publiczności w mediach regionalnych.

Uznanie zostało przyznane już wcześniej Światowe Stowarzyszenie Wydawców (WAN-IFRA) Dla projektów dziennikarskich, które wyróżniają się skupieniem. Tegoroczna ceremonia odbyła się w Panamie, w ramach dorocznej konferencji Fundacji.

Organizatorzy w komunikacie prasowym wskazali, że w konkursie wzięło udział ponad 140 projektów z 17 krajów kontynentu.

Wydawnictwo to wkroczyło w fazę końcową wraz z trzema innymi projektami: naród + blisko (La Nacion, Argentyna); Liderzy Oli Sport Summit 2023 (Ole, Argentyna); I niekończąca się rozmowa (Radio Ambulante we współpracy z NPR, USA).

To 159. nagroda otrzymana przez redakcję VANGUARDIA na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, w tym 16 nagród międzynarodowych. Co więcej, w 2018 r. Vanguardia otrzymała wyróżnienie w konkursie WAN-IFRA Awards for Candidatumnarzędzie do rozpoznawania twarzy, którego celem jest zapewnienie przejrzystości informacji kandydatów na prezydenta.

Dla kontekstu: „Tylko Młodzi” to specjalne wydanie corocznego dodatku Círculo de Oro, w którym opracowywane są sylwetki osobowości z dużym doświadczeniem, które w określonej dziedzinie robią pozytywne rzeczy dla społeczeństwa.

Pierwsza edycja dotyczyła kobiet, później miłośniczek przyrody, altruizmu, a także ikon Saltillo, miasta, w którym mieści się redakcja założona w 1975 roku przez Armando Castillę Sáncheza.

Jednak niemal wyłącznie osoby pojawiające się w tych wydawnictwach to osoby dorosłe lub starsze, z wyjątkiem młodych talentów.

Dlatego też w wydaniu na rok 2023, kierując się duchem cyfryzacji procesu transformacji modelu biznesowego, przez który przechodzi to medium, zespół redakcyjny zdecydował się zaryzykować i opublikować wydanie skupiające się wyłącznie na młodych ludziach urodzonych w Saltillo i których talent i dyscyplina sprawiły, że zaangażowali się już w świetne projekty, będąc jednym z najlepszych projektów w swojej dziedzinie i wywierając wpływ poza oczywistym.

Kluczowym elementem w budowaniu tej kolumny było zdefiniowanie stwierdzenia zgodnego z Generacją Z, Heroes Edition. Dokument ten służył jako przewodnik po procesie decyzyjnym, standardach przywództwa, procedurach operacyjnych i pozostałych strategiach przyjmowanych przez różne działy firmy. Ze względu na wagę publikujemy go tutaj:

„To znak, że decydujemy o przyszłości. Że marzenia, które wydają się niemożliwe, zamieniamy w cudowne rzeczy. I tak, jesteśmy wyjątkowi i inni, ale jesteśmy empatyczni i świadomi. To przykład tego, jak przestrzeganie zasad lub ich łamanie należy już do przeszłości: dzisiaj chodzi o tworzenie zasad, wymyślanie własnej drogi. Własne wyruszanie na przygody, projekty i biznesy. To znak, że jesteśmy nie do zatrzymania. Wszelkie „nie”, które napotykamy na swojej drodze droga tylko czeka, aż zamienimy się w ostateczne „tak”. I że jesteśmy autentyczni, a nasze serca biją w imię rzeczy uczciwych, prostych i ekscytujących. To znak, że jesteśmy zdolni do posiadania świetnych pomysłów oraz okazywania charyzmy i inteligencji to idealny wybór stylu. Łączyć się z przyczynami, które poruszają świat, bo wiemy, że złe rzeczy same się nie zmienią i że milczenie w obliczu niesprawiedliwości nigdy nie było najlepszym wyborem. I tak, to jest znakiem, że nadzieja zawsze będzie jedyną drogą, jest wyzwanie, którego chcą i mogą podjąć tylko młodzi ludzie.

READ  „Deflacja”: dlaczego produkty supermarketów o mniejszej wielkości nie wzrosną, gdy skończy się wysoka inflacja

Tym samym redakcja VANGUARDIA zaprezentowała wydanie cyfrowe i drukowane, w którym opublikowano 50 różnych profili utalentowanych młodych ludzi, którzy pozytywnie wpływają na miasto i świat. Każdy z nich został sfotografowany obiektywem naszego gościnnego fotografa. Carla Sotelo, W swoim badaniu uchwycił energię i siłę osób, z którymi przeprowadzał wywiady.

16 grudnia 2023 roku został uruchomiony mikroserwis „ONLY THE YOUNG”, z wyłącznym dostępem do naszego portalu dla zarejestrowanych użytkowników, co stanowi ważny punkt naszej strategii biznesowej.

Na portalach społecznościowych, Facebooku i Instagramie pojawiło się 209 różnych postów, w tym posty ze zdjęciami, nagraniami audio, relacjami i galeriami. Z łącznej liczby profili wybrano 5, które najlepiej oddawały istotę produktu, aby przygotować wywiady w formie szpuli z koncepcją „Dzień z życia…”

Od dnia publikacji do 22 grudnia konwersację moderowali sami użytkownicy. Ponadto każda postać występująca w magazynie otrzymała spersonalizowany magazyn, który miała na okładce.

Jeśli chodzi o czasopisma, które były w obiegu w punktach sprzedaży, wystawiono dwie różne okładki, każda z kobietą w roli głównej na arenie młodzieżowej. Wydaje się to prostym czynem, ale jest to sprzeczne z poprzednimi narodzinami.

W ten sposób, dzięki prawie pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu dziennikarskiemu, strategiom słuchania w mediach społecznościowych oraz skupieniu się na pozytywnych historiach i lokalnej dumie, już w pierwszym tygodniu publikacji osiągnięto 417,7 tys. kont, a na stronie zgromadziło się 10 tys. użytkowników. Z dokonanych obliczeń wynika, że ​​odpowiadają one nieco ponad połowie populacji Saltillo (807 tys. mieszkańców).

To, co w innych latach kończyło się regularnym postem, tym razem stało się serią rekomendacji dla młodych ludzi, którzy robią coś dla swojej społeczności oraz zaproszeniami do poznania ich historii. klucz? Podstawowe treści dotyczące ludzi, odbiorców, pomysłów, spostrzeżeń, uczuć i zachowań.

Nie ma wątpliwości, że ta stała treść stanowi podstawowy cel strategii rejestracji na rok 2024.

Warto zaznaczyć, że ONLY THE YOUNG to jeden z tych produktów, który choć można zaliczyć do kategorii czysto redakcyjnej, to można osiągnąć jedynie poprzez skoordynowanie wysiłków wszystkich obszarów firmy. Od konceptualizacji, wywiadów i dystrybucji produktu, wszystko miało swój udział. Wśród 27 dziennikarzy (w tym reporterów, redaktorów, projektantów i kamerzystów) oraz pozostałych około 40 współpracowników. Żadnego indywidualnego wysiłku nie można przeważyć nad drugim, ponieważ każdy jest konieczny.

READ  Słowacka opozycyjna partia „Smir” zwyciężyła w wyborach parlamentarnych, zdobywając ponad 23% głosów

„Posiadanie tak ważnych więzi z naszą społecznością i bycie rozpoznawalnym daje nam jako organizacji wiele satysfakcji i dumy, że możemy opowiadać historie utalentowanych młodych ludzi, którzy zmienią naszą społeczność. Jest to coś, co uwielbiamy szerzyć i promować jako propozycją, staraliśmy się powielić ich pomysły i pracę, aby młodzi ludzie mogli zobaczyć swoje odzwierciedlenie w VANGUARDII.

„Warto docenić tę ideę, gdyż pomysł na stworzenie wspólnoty napawa nas samą satysfakcją i wielką radością, bo to właśnie media powinny robić, rozpoznawać, interpretować, udostępniać historie ludzi, ” powiedział Armando Castilla, dyrektor generalny VANGUARDIA. „Zmieniają swoje społeczeństwo, zwłaszcza z perspektywy młodych ludzi”.

Jednak na wieść o powodzeniu projektu najważniejsze osoby zaangażowane w projekt wyraziły swoje uczucia.

„Ta nagroda potwierdza nas, że dobre treści nadal są najważniejsze. Zachęca nas do dalszego inwestowania w opowiadanie inspirujących historii dla naszej społeczności. W naszym zespole redakcyjnym Just Young Men pomogło nam się rozwijać i nauczyliśmy się, że magia powstaje jako zespół w obsesji na punkcie doskonałości, który przez cały czas starał się urzekać młodą publiczność swoim zaangażowaniem w jakość.
Kwanen Silva, redaktor naczelny

„Tylko Youth był projektem pełnym nadziei. Pełen nadziei nie tylko ze względu na historie swoich bohaterów, ale pełen nadziei ze względu na synergię, która wystąpiła w pisaniu, gdy napotkaliśmy coś innego, ale ekscytującego. To była ciągła nauka, projekt, który skłonił nas do zintegrowania procesów które przez lata było doskonalone, ale wdrażamy też nowe procesy. Napełniło nas to nadzieją, bo można marzyć o wielkich rzeczach, marzyć o projektach, które dodają nam energii jako komunikatorów, ale także jako czytelników.
Itzel Roldan, koordynator ds. wiadomości miękkich

„Złoty Krąg to zjednoczenie lat pracy, nauki i doświadczeń. Lekcja pracy zespołowej i rosnącego przywództwa. Tym razem nie tylko słuchaliśmy publiczności, ale dzięki temu zainspirowaliśmy się do komunikacji.
Carla Guadarrama, koordynatorka ds. strategii cyfrowej

„Bycie częścią ONLY THE YOUNG było jak opuszczenie mojej strefy komfortu, poszerzenie horyzontów. Pracując jako zespół. Byłem świadkiem dynamiki młodości i infekcji, a najlepszą rzeczą, jaką zostawiłem, była pewność, że przyszłość jest w dobrych rękach.
Carla Sotelo, fotografka magazynu ONLY THE YOUNG

„Idea, która od początku pasjonowała wszystkich. Każdy z nich włożył wiele wysiłku w zrozumienie, co to znaczy być młodym (wszyscy wtedy byliśmy) i docenienie talentu.
Diana Castilla, konsultant redakcyjny

READ  Putin zostaje zwiedziony przez swoje wojsko w wojnie na Ukrainie: Stany Zjednoczone

„Tylko młodzież” to projekt, w ramach którego postanowiliśmy oddać głos wszystkim młodym ludziom, którzy robią coś innego na świecie. „Czuję się bardzo dumny, że mogę być częścią tego projektu”.
Ana Lucia Paz, konsultant redakcyjny

„Gabi, Miriam, Karina, Alejandro i Carlos: kwintet, z którym zostałem przydzielony do przeprowadzenia wywiadu w celu napisania profili, które pojawią się w Złotym Kręgu 2023. W zasadzie kolejne zadanie. Podobnie jak pozostałe z poprzednich lat.

„Ale kiedy ich spotkałem, porozmawialiśmy i dowiedziałem się o projektach, nad którymi pracują i co ich napędza, stało się to jednym z tych doświadczeń, które dają nadzieję w człowieczeństwie… dosłownie.

„Należę wprawdzie do «starej gwardii», do grupy «weteranów» – Unii i wspólnoty – i zgodnie z moim biologicznym wiekiem jestem skłonny do ostrej krytyki form, stanowisk i wezwań nowe pokolenia, dlatego też rozpoznanie istnienia tej grupy Niezwykłej młodzieży było jednym z najbardziej żywych doświadczeń ostatnich lat.
Carlos Arredondo, koordynator Hard News

„Złoty Krąg 2023 jednym słowem to inspiracja. To było słuchanie historii, aby zamienić je w coś namacalnego, nie tracąc przy tym istoty produktu poprzez kreatywność. Zobaczenie efektu było satysfakcjonujące, ponieważ proces, który w niego włożyliśmy, był pełen pasji , od konceptualizacji pomysłu do jego wdrożenia. Ostatecznie , był producentem, którego poznaliśmy od razu. Kocham Saltillo i świadomość, że Saltillo ma ścieżkę wytyczoną przez młodość, napawa mnie nadzieją.
Melida Portos, menedżer produktu w Círculo de Oro

„Zmień sposób, w jaki postępujemy, postaw na to, co niepewne i przeciwstaw się temu, co myślą inni. To przerażające, tak, ale to tu rodzą się prawdziwe możliwości, gdzie kształtuje się zmiana, gdzie kształtuje się przyszłość. Tylko młodzi ludzie wierz w to. „”Dzięki temu budujemy dziś godną drogę do jutra, jest to zaufanie. Zaufanie, że młodzi ludzie również mogą nas inspirować, uczyć i rzucać nam wyzwania. To skok w dziennikarstwie.”
Cesar Gaitan, koordynator ds. innowacji redakcyjnych

W wydarzeniu uczestniczyli Gerardo Garza Castilla, menedżer produktu i Quanin Silva, dyrektor redakcyjny; Carla Guadarrama, koordynatorka ds. strategii cyfrowej; oraz Itzel Roldan, koordynator Soft News, który odebrał nagrodę w imieniu zespołu redakcyjnego VANGUARDIA.

Jeśli chodzi o nagrodę, warto zauważyć, że pozostałe kategorie to: najlepszy projekt polegający na sprawdzaniu faktów, najlepszy innowacyjny produkt cyfrowy, najlepsze wykorzystanie sztucznej inteligencji w newsroomie, najlepszy projekt dziennikarstwa cyfrowego, najlepszy biuletyn i najlepszy podcast oraz najlepsze wykorzystanie sztucznej inteligencji w Strategia przychodów. , między innymi.