28 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Utworzenie sekretariatu ds. zmian klimatycznych – El Financiero

Utworzenie sekretariatu ds. zmian klimatycznych – El Financiero

Wraz z ogłoszeniem, że wirtualna prezydent-elekt Claudia Sheinbaum ogłosi w nadchodzących dniach swój rząd, a także nowy projekt instytucjonalny agencji, które będą z nią współpracować w jego administracji, w związku z znikaniem ministrów spraw zagranicznych lub, w razie wysiłki te zostaną zintensyfikowane, należy ogłosić powołanie sekretariatu ds. zmian klimatycznych, co niewątpliwie będzie miało ogromne znaczenie, ponieważ zjawisko to wpływa na całą działalność człowieka oraz ma istotny wpływ na budżet i z biegiem lat będzie znacząco rosnąć.

Polityki publiczne wymagane do rozwiązania problemu zmian klimatycznych mają charakter przekrojowy i obejmują praktycznie wszystkie ministerstwa stanowe i powiększony rząd, w związku z czym konieczne jest utworzenie nowego podmiotu publicznego, który koordynuje, wdraża i rozwija wszystkie działania rządu Meksyku w celu przyłączenia się do koalicji. Na całym świecie podejmowane są wysiłki, aby odwrócić jego skutki.

Pod względem akademickim i badawczym UNAM bada zmiany klimatyczne od co najmniej 30 lat, co stawia ją w czołówce propozycji, po pierwsze, zrozumienia tego zjawiska, a następnie, przede wszystkim, opracowania szeregu działań rządowych w celu osiągnięcia celów, jakie Meksyk wyznaczył sobie na forach międzynarodowych w tej kwestii.

Naukowcy z najwyższej uczelni Jorge Zavala Hidalgo i Rosario Romero Centeno zwracają uwagę, że zmiany klimatyczne stale postępują, bijąc rekordy temperatur planetarnych. Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze stale rośnie, podobnie jak poziom morza, a udokumentowano różne skutki globalne i regionalne. Pomimo pilności wdrażania środków dostosowawczych i łagodzących do nowych warunków klimatycznych postępuje nierównomiernie w różnych regionach planety i, ogólnie rzecz biorąc, pozostaje daleko w tyle za tym, co jest wymagane do osiągnięcia Porozumienia paryskiego.


Należy pamiętać, że na Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP21) w 2015 roku zatwierdzono Porozumienie paryskie, w którym zaproponowano działania klimatyczne mające na celu utrzymanie wzrostu średniej temperatury Ziemi pod koniec XXI wieku, poniżej 2,0 stopni Celsjusza i staram się to osiągnąć. Czyli o 1,5 stopnia Celsjusza mniej niż średnia dla okresu 1850-1900.

READ  Renomowane firmy dzielą się najlepszymi praktykami w zakresie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia, współpracując z Avon

Globalne ocieplenie powoduje nierównomierny wzrost średniej temperatury globalnej, z większym wzrostem na kontynentach niż nad oceanami i podobnie między półkulą północną i południową. Średni poziom morza podnosi się również w wyniku rozszerzalności cieplnej wody oraz topnienia lodowców i lodu na Grenlandii i Antarktydzie. Wzrost ten nasilił się w ciągu ostatnich 20 lat, co oznacza, że ​​poziom ten nie tylko nadal rośnie, ale następuje szybciej.

Specjaliści UNAM Jorge Zavala i Rosario Romero twierdzą, że zróżnicowane ocieplenie planety powoduje zmiany w dominujących wzorcach wiatrów i prądów oceanicznych, a także w przestrzennym i czasowym rozkładzie opadów.

Zmiany klimatyczne wpływają na środowiska naturalne, a ich skutki docierają praktycznie do wszystkich sfer społecznych i gospodarczych, co wymaga, aby wszelkie działania były realizowane z perspektywy klimatycznej, czyli nie opierały się na uwarunkowaniach przeszłych, lecz raczej na obecnych lub przewidywanych przyszłych warunkach w przyszły.

Z tego powodu konieczne jest powołanie Naczelnego Sekretariatu Stanu, który szybko i skutecznie zajmie się wpływem zmian klimatycznych w naszym kraju, które z roku na rok negatywnie i stopniowo wpływają na PKB.

„Jako kraj, społeczeństwo czy populacja stoimy przed wieloma wyzwaniami, którym musimy stawić czoła w związku z tym problemem. Z jednej strony musimy przyczynić się do dbania o planetę poprzez promowanie i wdrażanie działań mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, a z jednej strony musimy przyczynić się do dbania o planetę. ostatecznie osiągnąć zerową emisję netto.” Z drugiej strony potrzebne są działania ograniczające negatywne skutki, które różnią się w zależności od regionu i wpływają na różne aspekty współczesnego życia na poziomie kraju, stanu, gminy, miasta i kraju. nawet mniejsze regiony Dlatego wyzwanie jest ogromne: musimy wiedzieć, jak to wpływa Zmiana klimatu wpływa na różne regiony i sektory, i wdrażamy działania adaptacyjne” – ostrzegają eksperci z Narodowego Uniwersytetu.

Wkład badań przeprowadzonych w UNAM ma ogromne znaczenie dla poszerzania wiedzy regionalnej i krajowej na temat zmian klimatycznych w Meksyku oraz wspierania podejmowania pilnych, świadomych decyzji. Wdrożenie Porozumienia paryskiego wymaga opartej na nauce transformacji gospodarczej i społecznej, która musi być transformacją zachowującą suwerenność narodową i zmniejszającą nierówności.

READ  Walcz o kontrolę nad zdrowiem