3 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Udany test lustrzanki SLR-P do MQ-9A Reaper w Polsce

Udany test lustrzanki SLR-P do MQ-9A Reaper w Polsce

USA w Europie i Afryce Dowództwo Powietrzne przeprowadziło rewolucyjny test technologii systemu startu i odzyskiwania satelity MQ-9A Reaper (SLR-P) w bazie lotniczej UAV 12 w Polsce.

Zmień protokoły wydania i odzyskiwania

Lustrzanka SLR-P to wyrafinowana przenośna innowacja zoptymalizowana pod kątem ruchu MQ-9A W izolowanych strefach taktycznych w Europie tradycyjne metody powrotu do stacji bazowych są kwestionowane.

Urządzenie to moduł mobilny działający w teatrach Europy i Afryki, którego wyposażenie jest szczegółowo dostosowane do wymagań operacyjnych i charakterystyki środowiskowej każdego obszaru rozmieszczenia.

Zaprojektowany z myślą o dużej mobilności, kontener można holować lub transportować przy użyciu istniejących tras logistycznych.

Kluczowe stwierdzenia i perspektywy na przyszłość

„Stoimy w obliczu niestabilnego środowiska globalnego, które wymaga innowatorów, którzy chcą wpływać na ewolucję i poprowadzić nas w przyszłość. Dzięki tej ewolucji łączymy zwinność MQ-9A” ogłosił major Philip „Philip” West, lider projektu USAFE-AFRYKA.

„Naszym codziennym celem jest rozwój wszechstronnych sił powietrznych. Narodziny CRG ćwierć wieku temu miały na celu rozszerzenie naszego programu Sił Powietrznych. Dziś pracujemy MQ-9AAle może na horyzoncie F 16 lub C-17. 435. CRG zachowuje swoją wszechstronność i śmiercionośność” – powiedział płk Robert Rayner, dowódca 435. CRG.

Rewolucja w funkcjonalności zdalnego sterowania

Lotnicy 163. ATKW wystrzelili w Mirosławcu w Polsce zestaw do startu i odzyskiwania satelity MQ-9A Reaper (SLR-P). 30 grudnia 2023 r. podczas weryfikacji koncepcji i gotowe do uruchomienia. Lustrzanka SLR-P oferuje niewielką innowację wielkości teczki i jest gotowa do wystrzelenia i odzyskania MQ-9A w strategicznych lokalizacjach, zlokalizowanych w najbardziej odległych i trudnych placówkach w Europie. Oznacza to zmianę w stosunku do zwykłej procedury powrotu do stacji domowych w celu konserwacji na poziomie podstawowym.

Istotnym efektem tej metody było drastyczne zmniejszenie sił naziemnych niezbędnych do zarządzania i konserwacji precyzyjnych samolotów. W porównaniu z tradycyjnymi misjami zdalnie sterowanymi, które wymagają załogi liczącej do 150 osób, SLR-P współpracuje z załogą składającą się z ośmiu pilotów wielozadaniowych z 435. Grupy Reagowania Kryzysowego USAFE-AFAFRICA.

Połączenie technologii SLR-P i technologii satelitarnych otwiera wymiar łączności i wydajności konserwacji, poprawiając start. MQ-9A oraz bezzwłoczne ustanowienie łączy satelitarnych i skupienie prac konserwacyjnych na działaniach krytycznych.

Ten sukces operacyjny nie tylko symbolizuje nową erę w misjach kierowanych, ale także wzmacnia zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i Polski na rzecz postępu technologicznego na rzecz wspólnego bezpieczeństwa.

READ  Polski rząd widzi „poważne ryzyko wojny z Rosją w ciągu najbliższych 3-10 lat”.

Testowanie w ekstremalnych warunkach i zależnościach dwukierunkowych

Próbę podjęto w trudnych warunkach pogodowych. Choć normalne warunki odwołały misję, Polska stworzyła doskonałą okazję do sprawdzenia wytrzymałości systemu klimatycznego.

Lotnicy Powietrznej Gwardii Narodowej Pensylwanii przeprowadzili na lotnisku bezprecedensową operację, pozostawiając Polsce najnowocześniejszy sprzęt amerykański. Umieszczeni jako odbiornik silników lotniczych, sprawdzili go jako alternatywne miejsce rozmieszczenia podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Ta specjalność zwiększa możliwości adaptacji i solidność charakterystyczną dla tej rewolucyjnej koncepcji.