1 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tworzą roboty z tkanki mięśniowej żywych organizmów.  To niewygodny postęp.

Tworzą roboty z tkanki mięśniowej żywych organizmów. To niewygodny postęp.

Obecnie badano go wyłącznie na tkance mięśniowej myszy. Może jednak działać w ten sam sposób z ludzką tkanką

To ważny postęp w robotyce

Od zawsze Technologia naśladowała naturę. Samoloty to duże ptaki, samochody były pierwotnie powozami konnymi, a wiele innych oczywistych aspektów naszego codziennego życia zależy od kwestii biologicznych, nad udoskonaleniem otaczających nas zwierząt przez miliony lat ewolucji. To zawsze dotyczyło robotów, które są zbudowane na nasz obraz i podobieństwo, jak ma to miejsce w przypadku robotów humanoidalnych lub nawet psów-robotów o nieoczekiwanych funkcjach.

Trochę dziwny rozwój sytuacji

W Artykuł opublikowany przez firmę Advanced Intelligent Systems Company Członkowie Massachusetts Institute of Technology (MIT) badali, w jaki sposób miękkie roboty wykorzystują komponenty wyraźnie inspirowane biologią zwierząt. Teraz samo naśladowanie natury już nie wystarczyło, zespół chciał także wykorzystać jej fragmenty Żywa tkanka mięśniowa W związku z Sztuczne części robotyczne. Zostali ochrzczeni K Biorobotyka hybrydowa.

Ritu Raman, dyrektor badań, zauważyła, że ​​tkanka mięśniowa jego miękkich robotów Są zbudowane przez tkankę mięśniową komórki myszy Które później są fizycznie łączone w Szkielet robotaDziałają jak silniki, które poruszają robotem podczas skurczu. Mięśnie są przymocowane do sprężyny, która działa jak szkielet układu robota. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż biologiczna tkanka mięśniowa daje nieoczekiwane rezultaty, jednak w tym przypadku widać, że osiągnęła ciekawy postęp.

Po pierwsze, stworzyli bardzo niesztywne struktury, w których jedna część jest odporna w jednym kierunku, a druga umożliwia ruch, działając w ten sposób podobnie do działania komórek mięśniowych u ludzi.

Można wykorzystać ludzką tkankę mięśniową

Głównym problemem w tym wszystkim jest to, do czego i czy można to wykorzystać To prosty morał Od tego czasu zaczęto jednak wykorzystywać także komórki mysie Może to być tkanka ludzka. W zasadzie badanie miało charakter celowy Rozwój małych robotów To może zadziałać Wewnątrz ludzkiego ciała w sposób niechirurgiczny W celu ratowania życia osób z problemami zdrowotnymi.

READ  Android | Jak ukryć procent baterii w telefonie komórkowym z Androidem? | gra sportowa

W obliczu faktu, że oczywiście można je wykorzystać Komórki tkanki mięśniowej człowieka Aby stworzyć te roboty, prawda jest taka Tak nie byłoChociaż wiąże się to z cierpieniem zwierząt laboratoryjnych w tym celu. Tak czy inaczej, jest to dochodzenie, którego wnioski na tym etapie mogą po prostu pozostać, ale to prawda Być może w przyszłości uda się wykorzystać ludzkie komórki mięśniowe Aby organizm nie odrzucił np. robotycznych protez, ani nie tworzył bioprotez. Nie jest to dokładnie zakres tych badań, ponieważ zespół MIT pracuje nad miękką robotyką, ale kto wie, czy w przyszłości nie będzie to miało szerszego zastosowania.

Aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, Subskrybuj oficjalny i zatwierdzony kanał Andro4all na WhatsApp.