29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trump zgłosił się do więzienia w hrabstwie Fulton

Trump zgłosił się do więzienia w hrabstwie Fulton

Pierwsza debata republikańska 2023

CNN zapytało swoich komentatorów politycznych o opinię na temat pierwszej republikańskiej debaty prezydenckiej w sezonie 2024. Opinie wyrażone w tych komentarzach są ich własnymi.

SE Cupp: Nikki Haley obiecała zmianę pokoleń i spełniła swoje zadanie

14 lutego była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley ogłosiła swoją kandydaturę na prezydenta za pomocą tweeta o treści: „Nadszedł czas na nowe pokolenie”. Dla wielu konserwatystów, szczególnie tych z nas, którzy chcą zostawić byłego prezydenta Donalda Trumpa i Trumpizm za sobą, było to interesujące. Czas pokaże, jak to będzie wyglądać w praktyce: co 51-latek wniesie do wyścigu pokoleń? W środowy wieczór Haley w więcej niż jednej kwestii zerwał ze starą gwardią. W kwestii aborcji, kwestii tak ważnej dla wyborców pokolenia Millenialsów i pokolenia Z, bronił swojego osobistego stanowiska antyaborcyjnego, ale przyznał także to, czego nie robi wielu Republikanów: że po prostu nie ma żadnych powodów zakazujących tej procedury. .

Opowiadał się za czymś, co w nowej Partii Republikańskiej Trumpa stało się wulgarnym słowem, czyli konsensusem, i zapytał, dlaczego nie możemy zgodzić się na zakaz aborcji w późnym terminie, zapewnienie antykoncepcji oraz powstrzymanie się od więzienia lub zabijania kobiet dokonujących aborcji. A jego wezwania do humanizowania problemu znacznie różniły się od bardziej karnej, reakcyjnej i brutalnej polityki forsowanej przez innych Republikanów w całym kraju.

Jeśli chodzi o klimat, kolejną ważną kwestię dla młodszych pokoleń, również znalazł złoty środek. I zgodził się, że zmiany klimatyczne są realne, podczas gdy Trump Nazwał to oszustwem. Podkreślił, że dba o czyste powietrze i wodę. Ale odrzucił także niektóre polityki klimatyczne prezydenta Joe Bidena jako przynoszące efekt przeciwny do zamierzonego dla Stanów Zjednoczonych i korzystne dla Chin.

Poza tym miał kilka świetnych kontrataków przeciwko zrzędliwemu gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi i bardzo zrzędliwemu Vivekowi Ramaswamy’emu, co pokazało, że może i jest starszy od obu, ale ma też więcej doświadczenia. Może i jest młodsza od Bidena i Trumpa, ale jest też silna. Jednakże próby Haley, aby nie dopuścić do zgiełku dziecinnych obelg, a jednocześnie strategicznie wkroczyć w dyskusję i pokazać, że w rzeczywistości ma bardziej nowoczesne podejście niż reszta jej partii, uczyniły ją zwycięzcą pierwszej debaty.

READ  Przed i po pożarach na Hawajach

SE Cupp jest komentatorem politycznym CNN.

David Axelrod: Wielkiego zwycięzcy tego wieczoru nie było na scenie

A zwycięzcą został… facet, którego tam nie było.

Od miesięcy były prezydent Donald Trump był przedmiotem gry w zgadywanie na temat jego obecności na pierwszej debacie prezydenckiej Partii Republikańskiej. On był Ostro radzi przez przewodniczącego Partii Republikańskiej. Został zaproszony na kolację z dyrektorami Fox News w Bedminster. Niektórzy z jego przeciwników kpili z niego, mając nadzieję, że nakłonią go do przybycia.

Ale w końcu z Skorzystaj z około 40 punktów W sondażach Trump wiedział, że podzielone pole sprzyja jego dominacji. Wybrał więc publiczność i nagrał solo z uprzejmym konserwatywnym komentatorem Tuckerem Carlsonem, zakładając, że jego przeciwnicy będą ze sobą mocno walczyć. Tak było.

Vivek Ramaswamy, gadatliwy i zuchwały 38-letni przedsiębiorca z branży technologicznej, który na obraz Trumpa przedstawił się jako przeciwny establishmentowi populista i wojownik kultury, zmierzył się z byłym wiceprezydentem Mikiem Pence’em, byłym gubernatorem New Jersey Chrisem Christie i byłym przedstawicielem South South . Gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley.

Pence niespodziewanie pokłócił się z Haley w sprawie aborcji, a Christie wywołała głośne buczenie wśród tłumu, gdy wezwała Trumpa, aby pociągnął go do odpowiedzialności za rzekome przestępstwa, co doprowadziło do postawienia byłego prezydenta czterech odrębnych aktów oskarżenia.

Hailey i Pence spali mocno. Jednak gubernator Florydy Ron DeSantis, który kiedyś zagroził przewadze Trumpa, zanim spadł na odległe drugie miejsce, desperacko potrzebował resetu. Ledwo mu się to udało. I chociaż DeSantis pojawił się uzbrojony w mocne, przemyślane komentarze na temat przestępczości, granic i kilku innych kwestii, nieprzyjemnie wahał się co do roli Pence’a 6 stycznia i jego stanowiska w sprawie aborcji, co pogłębiło wrażenie nieautentyczności.

David Axelrod, główny komentator polityczny CNN i gospodarz programu „The Axe Files”, był starszym doradcą byłego prezydenta Baracka Obamy i głównym strategiem kampanii prezydenckich Obamy w latach 2008 i 2012.

Przeczytaj cały post tutaj.

READ  Pojawienie się na wideo Władimira Putina budzi wątpliwości co do jego stanu zdrowia