29 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„To piekarnik… Nie można znieść tego ciepła” – mówią pacjenci Kliniki 71.

„To piekarnik… Nie można znieść tego ciepła” – mówią pacjenci Kliniki 71.

71. Wysoko Specjalistyczna Jednostka Medyczna IMSS (UMAE) w Torreon w Coahuila to „piekarnik” w tym gorącym sezonie. Na piątym piętrze 21-letni młody mężczyzna z Gomez Palacio w Durango był hospitalizowany przez miesiąc, zdiagnozowano u niego białaczkę i, według jego ojca, „od tej samej chemioterapii jego ręka była spuchnięta i gorączkowała. ” W środku jest tak gorąco. Wyobraź sobie.

Ma trzy wentylatory, bo temperatura nie spada, jest tam bardzo duszno, a proso zamiera, jest izolowane. „W tej chwili pielęgniarz chodził z chustą na głowie z powodu upału”.

Wczoraj rodzina czekała przed szpitalem specjalistycznym. Poszukali cienia i ustawili krzesła i składany stół, a także termosy z wodą do nawodnienia. Była godzina 12:00, a temperatura sięgała 36 stopni Celsjusza. Inni krewni powiedzieli: „Jesteśmy tu i tam, szukamy cienia i przenosimy się, bo upał jest tam nie do zniesienia”.

Wczoraj o szóstej rano kobieta z Ciudad Juarez w stanie Chihuahua udała się na konsultację okulistyczną do UMAE nr 71. Przywiozła ze sobą swojego pięcioletniego synka, ponieważ w tym tygodniu będzie miał przeszczepioną rogówkę. Powiedział: „Byłem na piątym piętrze i było bardzo gorąco. Kiedy tu wychodzisz, jest ci zimno, dusisz się w środku, a czasami masz wrażenie, że zaraz zemdlejesz”.

Od połowy kwietnia 2024 r. baza pracy ww. kliniki funkcjonuje pod protestem ze względu na wysoką temperaturę panującą wewnątrz oddziału. Nad ulicą Al-Thawra wisi tablica z napisem: „Baza robocza UMAE 71 działa w ramach protestów ze względu na wysokie temperatury wewnątrz jednostki”.

Praca pod protestem oznacza, że ​​pracownicy będą w pełni wywiązywać się ze swoich obowiązków i zapewnić użytkownikom opiekę medyczną, ale jednocześnie będą nadal zwracać się do placówki medycznej o zajęcie się tą sprawą.

2 maja nieoficjalne źródła instytutu podały, że system klimatyzacji nie działał w 100 procentach, ale działał na warunkach akceptowalnych dla pracowników i beneficjentów. Ponadto okazało się, że powiat rozważa zakup części sprzętu, choć nie ustalono jeszcze terminu.

READ  Według nauki ile kroków powinniśmy podjąć, aby nadrobić godziny spędzone w pozycji siedzącej?

Wysokie temperatury wpływają na wydajność

W oświadczeniu przedstawicielka Meksykańskiego Instytutu Ubezpieczeń Społecznych (IMSS) w Coahuila przedstawiła wczoraj swoje stanowisko w sprawie funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych w poszczególnych jednostkach medycznych i szpitalach tego podmiotu. Poinformowali, że w ostatnich tygodniach temperatury osiągnęły 45 stopni Celsjusza w regionach Północnym, Węglowym, Centralnym i Laguna, podczas gdy w regionie południowo-wschodnim termometr osiągnął prawie 40 stopni.

Sytuacja ta, zdaniem instytutu, doprowadziła do wzrostu zapotrzebowania na użytkowanie urządzeń klimatyzacyjnych, co, jak wynika z protokołu konserwacji, miało wpływ na ich działanie, nawet jeśli zostały poddane zabiegom zapobiegawczym.

Dbają o to, aby wszystkie zgłoszenia były natychmiast rozpatrywane przez jednostkowe obszary konserwatorskie, tak aby systemy klimatyzacyjne weszły w prawidłowy tryb pracy.

Dodał, że we współpracy z Krajowym Związkiem Pracowników Ubezpieczeń Społecznych podejmowane są działania mające na celu złagodzenie niedogodności, jakie wysokie temperatury powodują dla beneficjentów i pracowników, przyczyniając się tym samym do kontynuacji i regularnego świadczenia usług Instytutu. .