21 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To gigantyczny pająk kopalny, mający 16 milionów lat, znaleziony w Australii

To gigantyczny pająk kopalny, mający 16 milionów lat, znaleziony w Australii

Nowy rodzaj Skamieniały pająkMegamonodontium mccluskyi, którego wiek wynosi od 11 do 16 milionów lat, został formalnie nazwany i opisany przez australijskich paleontologów.

Podobny do istniejącego rodzaju Monodontium (pająk z zapadnią), ale pięciokrotnie większy (długość muszli 10 mm; cały pająk 50 mm od czubka do czubka), pająk nosi imię lekarza. Simona McCloskeyaktóry znalazł próbkę.

Odkrycia dotyczące tego nowego rodzaju pająków opublikowano w czasopiśmie Zoological Journal of the Linnean Society.

Przeczytaj także Alarm w Meksyku dotyczący wirusa syncytialnego – co to jest i jak się rozprzestrzenia?

„Na całym kontynencie odnaleziono tylko cztery skamieniałości pająków, co utrudnia naukowcom zrozumienie ich historii ewolucyjnej. Dlatego to odkrycie jest tak ważne, ponieważ ujawnia nowe informacje na temat wyginięcia tych pająków i wypełnia lukę w naszym rozumieniu przeszłości” – wyjaśnia główny autor. Za badania odpowiada Matthew Macari z Muzeum Australijskiego i Uniwersytetu Nowej Południowej Walii.

Dodał: „Najbliżsi żyjący krewni tej skamieliny żyją obecnie w lasach deszczowych od Singapuru po Papuę Nową Gwineę. Oznacza to, że grupa ta zamieszkiwała kiedyś podobne środowiska w Australii kontynentalnej, ale wymarła, gdy Australia stała się bardziej sucha”.

Doktor Robert Raven, arachnolog z Queensland Museum i autor nadzorujący badanie, powiedział, że jest to największy skamieniały pająk, jaki kiedykolwiek znaleziono na świecie. Australia.

Przeczytaj także To kusząca oferta, którą Shakira złożyła rodzicom swoich przyjaciół, jej dzieciom Milanowi i Sashy

„To nie tylko największy skamieniały pająk, jaki kiedykolwiek znaleziono w Australii, to także pierwsza skamieniałość rodziny Barychelidae znaleziona gdziekolwiek na świecie”.

„Obecnie żyje około 300 gatunków pająków z zapadnią, ale nie wydaje się, aby zbyt często zamieniały się one w skamieniałości. Może to wynikać z tego, że spędzają dużo czasu w norach i dlatego nie znajdują się w odpowiednim środowisku do skamieniałości”. „.

READ  Zwierzę, którego krew uratowała życie milionów ludzi – nauczyło mnie nauki

Płaskie skamieniałości McGratha wykazują zaskakujący poziom szczegółowości zachowania, powiedział Michael Freese, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Canberze, który do skanowania skamieniałości wykorzystał mikroskopię optyczną.

Przeczytaj także Ile kosztuje umieszczenie reklamy na Times Square i jak ją wynająć?

„Skaningowy mikroskop elektronowy pozwolił nam zbadać najdrobniejsze szczegóły pazurów i włosia, nóg i tułowia pająka. Włosy to struktury przypominające włosy, które mogą pełnić różne funkcje. Potrafią wykrywać substancje chemiczne i wibracje, chronić pająka przed napastnikami a nawet wydawać dźwięki.”

Będziesz także zainteresowany:

Są to dwa pokarmy bogate w kwasy omega-3, które doskonale chronią serce przed zawałami

Jaka witamina spożywana w nadmiarze może powodować kamienie nerkowe?

Wideo: Najlepsza drużyna Meksyku podpisuje kontrakt z Portugalczykiem Jose Mourinho

aosr